Sabahları güzle görünmek, kendimizi iyi hissetmek için yaptığımız o özenli makyajları temizlemek akşam dert oluyor. Hepimiz uykuya yenilip en az birkaç kez makyajımızı temizlemeden uyumuşuzdur. Bu durumu alışkanlık haline getirenler de var. Özellikle onlar için durum kötü… Çünkü deyim yerindeyse makyajlı uyumak cildi öldürüyor.

Makyaj cildinizin yenilenmesine engeller ve zarar görmesine gerek olur. Gün boyu yorulan cildinizi bir de siz yormuş olursunuz.

Rimelle uyuduğumuz zaman kirpikler kurur ve dökülür.

Fondöten, allık, gözaltı kapatıcı gibi ürünleri derinlemesine temizlenmediğinde gözenekler tıkanır, akne gibi sorunlar baş gösterir.

Makyajınızı temizlemeden uyuduğunuzda cildiniz kurur. Kuru cilt canlılığını kaybeder ve dolayısıyla sabah yorgun ve mat bir ciltle uyanırsınız.

Gece yatmadan makyajınızı temizlediğiniz halde, sabah derinlemesine temizlenmediğine şahit olabiliyoruz. Geceden temizlenmeyen bir makyajın sabah deride nasıl kalıntı bırakacağını düşünün bir de… Eğer makyajınızı temizlemeden uyursanız, ertesi sabah çok daha derinden bir temizlik yapmanız gerekir. Bu işlem de cildinizi ayrıca yorar.