Estetik

Meme başı estetiği

  • Kadınlarda göğüsler estetik algısı bakımından son derecede önemli organlar olmaktadır. bu sebepten dolayı da kadınlar göğüslerinin iyi bir görünüme sahip olmasını istemektedirler. Göğüslerinden yana sorun yaşayan kişiler bu sorunlarını meme estetik operasyonları ile de giderebilmektedir. Bir diğer yandan meme söz konusu olduğunda meme ucuna değinecek olursak kadınlar meme uçlarında çeşitli problemler de yaşayabilmektedirler. Bazı kadınlarda doğuştan meme uçları olmamakta, gömük olmakta ya da ilerleyen yaşa rağmen yeterince olgunlaşmaz. Yine meme uçları zaman içerisinde de içeri çökebilir. Bu durum bir yandan estetik açıdan hoş bir görünüm olmasa da öte yandan özellikle de bebeklerini emziren ya da emzirmek isteyen anneler için son derecede önemli bir durumdur. Meme uçlarından rahatsızlığı olan kişiler de meme başı estetiği operasyonları olarak bu sorunlarından kurtulabilmektedirler. Bu sayede de gerek fonksiyonel bakımdan gerek ise de estetik bakımdan istedikleri göğüslere sahip olabilmektedirler.

Meme Başı Estetik Operasyonları

Meme uçlarında sorunları olan kişiler için üç farklı estetik tekniği uygulanmaktadır. Kadınların meme uçlarında yaşadıkları sorunlara göre uygulanması gerekli olan teknik bu teknikler arasından uygulanmaktadır. Meme başı estetiği için yapılmakta olan teknikler şunlardır;

  • Gömülü meme başı tedavisi
  • Meme başının belirginleşmesi, irileşmesi ve genişlemesi
  • Meme başı olmaması durumunda meme ucu yapılması

Kadınlar meme uçlarında yaşadıkları problemlere göre bu meme başı estetik operasyonları arasından gerekli operasyonları olmaktadırlar. Bu operasyonlar sayesinde de kadınlar gerek estetik gerek ise de fonksiyonel bakımdan istedikleri göğüslere sahip olabilmektedirler.

Meme Başı Estetiği

Kadınlarda meme ucu doğuştan ya da ilerleyen yaşlarda içe gömük bir halde olabilmektedir. Memede bulunan kahverengi alan ve en uç kısımları içe doğru göçük olduğunda bu gömülülük soğuk ve dokunma gibi uyarılarda çıkabilmektedir. Ancak bazı durumlarda bu uyarılarla bile meme uçları çıkmamaktadır. Bu durumda lokal anestezi ile hastalara operasyon gerçekleştirilmektedir. Bu operasyonlarda meme uçlarını içeriye geçmekte olan süt kanalları kesinlikle kesilmeden serbest bir hale getirilmektedir. Bu sayede de meme uçlarında geri çekilme durumu ortadan kalkarak göğüsler normal görünümlerine sahip olabilmektedir. Bu işlemlerin sonrasında kadınlar bebekleri sıkıntısız bir şekilde emzirebilirler.

Meme uçlarının haddinden fazla iri ve geniş olması da kadınlar için estetik görünüm açısından hoş bir görüntü değildir. Bu durum kadınlarda gelişim çağında meme uçlarının fazla büyümesi olabileceği gibi doğum yapmak ve emzirmek gibi sebepler de bu duruma yol açabilmektedir. Bu sorunlar da meme başı estetik operasyonu ile basit bir müdahale sonucu son bulmaktadır. Yine bu operasyonlarda da hastalara lokal anestezi yapılarak operasyon gerçekleştirilmektedir.

Meme ucunun doğuştan ya da belirli durumlardan dolayı olmaması durumunda da iki farklı teknik kullanılmaktadır. Birincisi yalnızca sorun bir memede var ise bu meme ucu iki memeye paylaştırılmaktadır. Diğer bir teknik olarak da iki meme ucunun da olmaması durumunda lokal flep yöntemi ile yeni meme ucu yapılmaktadır.

Yorum yaz

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Yazılar

Yukarı