Partnerinizle ilk kez öpüşeceksiniz ve çok heyecanlısınız. Acaba nasıl davranacak, yaptıklarıyla size neler anlatacak?

Kulaklarınız ve daha aşağısıyla ilgileniyorsa…

Sevgiliniz aşkınızın kilit noktası olan dudaklarınız yerine boynunuz, kulaklarınız ve daha aşağısıyla ilgileniyorsa, acil olarak kırmızı alarma geçmelisiniz. Bunun iki açıklaması olabilir: O ya duygusal çalkantılar içinde, güvensiz ve ne yapacağını bilemez bir durumda, ya da siz gerçekten çok kötü öpüşüyorsunuz. Öncelikle iğneyi kendinize batırın ve etkileyici öpüşme tekniklerinde birkaç tanesini öğrenmeye çalışın. Harika öpüştüğünüze karar vermenize rağmen, sevgiliniz yine de sizin dudaklarınızla ilgilenmiyorsa o zaman bunu kendisiyle açıkça konuşmalısınız.

En can alıcı anında dilini geri çekiyorsa…

Ne yaptınız da sevgilinizi böyle korkuttunuz? Cazibesinin ateşiyle sizi yakan, yatakta da son derece cömert olan bu adamın öpüşmenizin en can alıcı anında dilini geri çekmesi pek de hayra alamet değil. Büyük olasılıkla ona beklediğinden çok daha fazla ateşli bir karşılık verdiniz. Bu da onu korkuttu. Onun bir anda başka bir adama dönüşmesi, ilişkinizin gidişatı üzerinde düşünmeye ihtiyacı olduğu anlamına geliyor. Her baskın hareketiniz ve yanıtınız onu korkutuyor. Çünkü o, kendisinden daha tutkulu bir insanla karşılaştığında bir adım geri atmaktan çekinmez, söz konusu sevgilisi olsa bile. Bu düşüncesini hissettiğinizde, onu korkutmamaya çalışmalısınız. Onun yanında tecrübelerinizi bir kenara bırakın ve bir öğrenci gibi davranın. Bırakın, o öğretmenlik içgüdüsüyle herşeyi ilk kendisinden öğrendiğinizi düşünsün.

Gözleri açık öpüşüyorsa…

İşte tehlikeli erkek tiplerinden birisi daha… Öpüşürken siz gözleriniz kapalı hayal alemindeyken, onun gözleri sürekli açık mı? Onu heyecanlandıramadığınızı düşünüp sakın karalar bağlamayın. Çünkü o sadece anın tadını çıkarmaktansa, sizi yatağa atmanın yollarını düşünüyordur muhtemelen. Kafasında bin bir tilki dolaşan ve amacına ulaşmak için yapmayacağı oyun kalmayan bu kurnazlık abidesine karşı temkinli adımlarla yaklaşmalısınız. Onu kızdırmadan tavrınızı net bir şekilde ortaya koyun ve paranoyak bir kimliğe bürünmesine engel olmak için uysal bir kedicik gibi davranın.

Öpüşme konusunda utangaçsa…

İlişkiniz yeni yeni şekillenmeye başlıyor ve her şey umduğunuzdan da güzel gidiyor. Minik dokunuşlar, tutkulu sarılmalar… Fakat sıra öpüşmeye gelince “Bay utangaç” ilk adımı her defasında sizden bekliyor. Telaşlanmayın, bu durum sonsuza kadar ilk adımı sizin atacağınız anlamına gelmez. O sadece ilişkinizin biçimlenişi konusunda biraz kararsız ve kendini sorumlu hissetmek istemiyor. Sizden fena halde çekindiğinden de emin olabilirsiniz. İlk öpen sonsuza kadar siz olmak istemiyorsanız, onu biraz yüreklendirin. Sık sık ne kadar mutlu olduğunuzdan bahsedin. Göreceksiniz, biraz cesaret utangaçlığını üstünden atmasına bire bir gelecek.

Bu muhteşem anın ardından esniyorsa…

Bu bir kadının başına gelebilecek en kötü durumlardan birisi. Düşünebiliyor musunuz romantik bir ortam ayarladınız, mum ışıkları hafif bir müzik… Aşkınız başınızı döndürmek üzere ve dudaklarınız bir anda kilitleniyor. Aman Allah’ım o da ne! Her zaman olduğu gibi bu muhteşem anın ardından yine esniyor. Her öpüşmenizden sonra esnemesi, size fena halde alıştığının ve heyecanının kaybolmak üzere olduğunun en önemli göstergesi. Maalesef ki heyecanlar yerini zamanla alışkanlığa bırakıyor. Onun tutkularını yeniden ateşlemek için yapmanız gereken her seferinde başka bir sürprizle karşısına çıkmanız.

Canı çok tatlıysa…

Ona tatlı canlı mı desek, yoksa size dişi vampir mi? Siz öpüşürken küçük ısırmalardan haz duyabilirsiniz, fakat bu onunda zevk alacağı anlamına gelmez. Üstelik erkekler canlarının yanması konusunda kadınlardan daha zayıf olabilirler. Duygularını çok fazla dışa vuramayan, aşkı kendi içinde yaşayan ve yatakta da tabuları doğrultusunda hareket eden bu adam, ateşiyle fırtınalar koparan kadınlardan genellikle uzak durmayı tercih eder. Düşünsenize, bir öpücükle onun canını yakarsanız, yatakta neler yapacağınızı düşünüp endişelenmesi de çok normal değil mi?