Almanya’nın Kuzey Vestfalya bölgesinde bulunan Hattingen kentinde 350’den fazla insanın katıldığı bir seks partisinde ısıtma sistemleri bozulunca katılımcılar karbonmonoksit zehirlenmesi yaşadı.

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya bölgesindeki Hattingen kentinde dün gece gerçekleşen bir seks partisi neredeyse bir facia ile sonuçlanıyordu.Şehrin ana caddelerinden birinde bulunan bir gece kulübünde düzenlenen seks partisinde görünmez bir kaza yaşandı. Mekanın tesisatında ve ısınma sisteminde yaşanan bir aksaklık mekanda gaz kaçağına sebep oldu. Mekana gelen ve cinsel ilişkiye giren 350’yi aşkın katılımcı gecenin ilerleyen saatlerinde fenalaşmaya başladı.

11 kişi hastaneye kaldırıldı.

Bazı katılımcıların bayılmasıyla birlikte ilk yardım ekipleri ve itfaiye olay yerine çağrıldı. Yerel saatle 22:00 sularında yaşanan olay sonrasında yetkililer mekanı boşaltma kararı aldı. Yaklaşık 11 katılımcı hastaneye kaldırıldı. Binayı apar topar terk eden katılımcılar iç çamaşırlarıyla dondurucu soğukta kaldı.100 ilk yardım ve itfaiye ekibi geldi. Yapılan incelemeler sonucunda fenalaşanların karbonmonoksit sebebiyle bayıldığı ve biraz daha geç kalınması durumunda bu kişilerin yaşamını yitirebileceği açıklandı. Yetkililer, “Mekan çok büyük ve farklı katları vardı” açıklamasını yaparken bir facianın eşiğinden dönüldüğü kaydedildi.Olay yerine 100 ilk yardım ve itfaiye ekibi gelirken, Alman polisi olayla ilgili soruşturma başlatıldığını resmen duyurdu.