Güzellik

İpek kirpik mi lifting kirpik mi?

İpek Kirpikler

Doğal görünümlü kirpikler için ne yapabilirim?

İpek kirpik ve lifting kirpik uygulamaları bu yaza damgasını vuracak gibi duruyor. Kusursuz ve doğal kirpikler her kadının sahip olmak istediği bir görünüm. ipek kirpik ve lifting kirpik uygulamaları sayesinde bu görünümü elde etmek isteyen kadınlar dikkatlice bu yazıları okusun lütfen. Makyaj ürünlerinin vazgeçilmezleri olan maskaralar yaz aylarında kullanıldığında kadınlar için rahatsız edici olabiliyor. Bu durumun başlıca sebeplerinden olan waterproof yani suya dayanıklı olan rimeller deniz de ve havuz da kirpiklere zarar veriyor. Temizlenen kirpikler suya dayanıklı rimeller yüzünden çıkarılması zor olup, zamanla ağırlaşarak kirpiklerin dökülmesine yol açıyor. Peki Günlük hayatımızda rimel sürmeden de güzel bir görünüm elde edebilir miyiz? Kirpiklerimiz hem güzellik hem de göz sağlığımız açısından önemlidir. O yüzden kat kat maskaralara elveda hoş geldin trend çözümler.

Rimeller yüzünden dökülen, yıpranan kirpikleri önlemeye yardımcı olabilecek yeni trend ipek kirpik ve kirpik lifting işlemleri arasındaki farklılıklara gelin bir göz atalım şimdi;

Kirpik Lifting Nedir?

lifting kirpik nedir?

lifting kirpik nedir?

Son trend bir uygulama olan kirpik lifting kadınların tercih edebileceği bir uygulamadır. Kirpik lifting perma değildir. Lifting işlemi uygulanılırken perma da yapıldığı gibi kirpiklerin ucu kıvrılmaz. Yaklaşık 40-60 dakika süren bu uygulamada gözlerde ya da kirpiklerde acı veya yanma hissedilmez. Lifting, İngilizcede de karşılığı olan “germe” anlamını taşıyarak kirpiklere asla zarar vermez. Kıvırma yaparken, dolgunlaştırır aynı zamanda da renkli bir koyuluk sağlar. Uygulamanın içinde bulunan kolojen sayesinde kirpikler daha dolgun, kıvrık bir görünüm elde eder.  Kirpiklere zarar verecek, onları yıpratacak bir işlem görmeyen kirpikler uzun ve doğal görünecektir.

Gelin hep birlikte buna bir göz atalım;

Neden kirpik lifting uygulamasını tercih edebilirsiniz? 

  1. Makyaj yapmadan da güzel gözlere sahip olmak
  2. Doğal bir görünüm elde etmek
  3. Göz rengini daha belirgin hale getirmek
  4. Sağlıklı ve uzun görünen kirpikler elde etmek
  5. Uygulamanın içindeki besleyici vitaminler ve keratin sayesinde kirpiklerin sağlıklı gözükmesi

Kirpik lifting uygulamasından sonra nelere dikkat edilmelidir?

24 saat içerisinde suyun göze temas etmemesine özen gösterilmelidir.Kirpik lifting yaptırdıktan sonra yağ bazı içeren makyaj temizleyicileri kullanılmamaya lütfen dikkat ediniz.

İpek kirpik nedir? 

ipek kirpik nedir?

ipek kirpik nedir?

Yaz aylarının bir diğer alternatif çözümü olan ipek kirpikler, ipekten hazırlanır. Alışılagelmiş kirpik uygulamalarından farklıdır. Uygulamayı tercih eden kişilerin göz yapılarına göre kirpik diplerine teker teker işlem yapılmaktadır.Kişinin kendi üst göz kapağındaki kirpiklerine yapılan uygulamada medikal bir yapıştırıcı kullanılır. Uygulanan ipek kirpiklerin kalınlığı ve uzunluğu kişinin tercihine göre yapılmaktadır. Yapılan bu işlem ortalama 1.5-2 saat sürmektedir. İşlem sürecinin bu kadar uzun sürüyor olması uygulamanın özenle yapıldığını göstermektedir aslında. Türkiye de yeni bir kavram olan ipek kirpik 2-2 buçuk ay kalıcılık sağlamanın yanı sıra yazın akan rimellere ve yıpranan kirpiklere karşı sudan, sıcak havadan ya da makyaj malzemelerinden etkilenen bir uygulama değildir.

İpek kirpik uygulamasından sonra nelere dikkat edilmelidir?

İpek kirpiği yaptırdığınız ilk gün uyuma şeklinize dikkat etmeniz gerekir. Yastığa değen kirpikler dökülmelere sebep olabilir.24 saat içerisinde suyun göze temas etmemesine özen gösterilmelidir. Aksi taktirde işlem sırasında kullanılan yapıştırıcı etkisini kaybedecektir.

Kesinlikle rimel kullanılmamalıdır. Kirpiklere sabun, jel gibi kimyasal ürünler değmemelidir.

Yorum yaz

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Yazılar

Yukarı