Estetik Gülüş Tasarımı

Diş beyazlatma formülü nedir? İşte evde diş beyazlatmanın en kolay yolları!

Diş beyazlatma formülü nedir? İşte evde diş beyazlatmanın en kolay yolları!

Temiz ve bembeyaz dişler eminiz ki herkesin hayalidir. Ancak günlük hayattaki alışkanlıklarımız, tüketilen yiyecek ve içecekler, sigara, çay ve kahve gibi etkenler dişlerin sararmasına yol açıyor.  Dişlerin sararması özellikleri kadınların çok rahatsız oldukları konulardan biri.  Kullanılan bir çok kimyasal diş macunu da dişlerin sararmasının önüne geçemiyor. Diş hekimlerine gidip diş beyazlatma işlemi ile dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Ancak doktora gitmeden, çok para harcamadan, evde doğal bir şekilde diş beyazlatma yapabilirsiniz. Her evde bulunan malzemeler ile haftada  bir kez kolayca uygulayabileceğiniz bir yöntem.

Birçok alternatif tıp uzmanlarının hatta bazı doktorların ortak bir diş beyazlatma formülü var. İşte Kadınca Özel size tüm bu formülleri birleştirip evde kolayca yapabileceğiniz diş beyazlatma formülü hazırladı.

diş beyazlatma

DİŞ BEYAZLATMA FORMÜLÜ TARİFİ

Malzemeler:

  1. 1 çay kaşığı karbonat
  2. Yarım limon suyu
  3. 2 damla zeytinyağı ( kullanmayabilirsiniz)

– Limonu karbonatın içine sıkın.( Hazır limon suyu yerine taze limon tavsiye ederiz.)

– Limon suyu ile karbonat karışımı köpüklü bir hale gelecek.

– Bir miktar pamuğu karışıma batırın ve dişlerinize sürün.

– Limon ve karbonat karışımını dişlerinizde yaklaşık bir dakika kadar bekletin.

Diş beyazlatma için tüm bunları uyguladıktan sonra dişlerinizi fırçalayın. Hem karışımın tadını ağzınızdan uzaklaştırmak hem de karbonatın dişlerinizi aşındırmasını engellemek için karışımı ağzınızda fazla bekletmeyin. Karışımı uyguladıktan sonra dişlerinizi fırçalayın. Ağzınızı çalkalayın.

Diş beyazlatma için en bilinen formülü paylaştık. Ancak evde kolayca uygulanabilir başka neler  var derseniz aşağıdaki listeye de bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

diş beyazlatma

 

1-Limon veya portakal kabuğu

Limon ve portakal içerisinde bulunan asit içerikleriyle diş minesini yıpratabilir. Ancak diş beyazlatma adına limon ve portakalın kabuğunu dişlerinize yavaşça sürebilirsiniz. Limon ve portakal bakteri öldürme adına çok faydalıdır. kötü nefes kokusunu ortadan kaldırmada yardımcı olur.

 

2-Çilek

Çilek ile diş beyazlatma kimin aklına gelebilir? Dünyaca ünlü yıldız Catherine Zeta Jones çilek püresini dişlerine sürerek diş beyazlatma formülünü bulmuş. Hem doğal hem çok lezzetli 🙂 Deneyenler karışımın hemen işe yaradığını söylüyor. Sonrasında mutlaka ağzınızı çalkalayıp dişlerinizi durulayın.

diş beyazlatma

 

3. Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağının ne kadar işe yaradığına inanmayacaksınız. Ancak denediğinizde göreceksiniz ki diş beyazlatma işinde mucizevi bir etkisi var. Bir kaşık hindistan cevizi yağını 5 ile 20 dakika boyunca dişlerinize sürüp bekleyin. Daha sonra az miktarda diş macunu ve fırça ile dişlerinizi temizleyip durulayın. Farkı görmeye hazır mısınız?

4-Elma sirkesi

Elma sirkesinin faydalarını saymakla bitiremeyiz. Ancak içeriğinde asit oranının diş minesine zarar vermemesi açısında kullanım miktarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Dişlerinizdeki inatçı kahve ve nikotin lekelerini çıkarmak için elma sirkesi birebir. Günde bir kereden fazla kullanmamalısınız. Dişlerinizi elma sirke ile fırçalayıp ardından diş macunu ile tekrar fırçalayabilirsiniz. Ağız yaraları için gargara da yapabilirsiniz.

diş beyazlatma

5-Bir şey yiyip içtikten sonra dişlerinizi fırçalayın

Diş beyazlatmada en önemli formülden birisi de dişlerinizi düzenli fırçalamadır. Eğer kahve ve sigara tiryakisi iseniz bir şeyler yiyip içtikten sonra hemen dişlerinizi fırçalarsanız sararmanın önüne geçmiş olursunuz.

Yorum yaz

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Yazılar

Yukarı