@bellahadid
bella hadid @bellahadid

Son dönemlerin en çok tercih edilen modellerinden. Muhteşem fiziğiyle podyumların vazgeçilmez modeli olan Bella Hadid yaptığı insanı yardımları ile yeni gündemde.

Dünyaca ünlü model Bella Hadid, Birleşmiş Milletler çocuklara yardım fonu UNICEF’in düzenlediği bir kampanya’ya Filistinli yardıma muhtaç çocuklar için bağış yaptığı ortaya çıktı.
Dünyaca ünlü model Bella Hadid, Elle dergisinin Rusya edisyonuna kapak oldu. Hadid, “Mesele insanın cesur olması” dedi.


Bella Hadid Kimdir ? Resimleri, Boyu ve Kilosu

Güzel model Isabella Khair “Bella” Hadid 9 Ekim 1996 yılında Los Angeles’ta dünyaya geldi. Annesi ünlü televizyoncu Yolanda Hadid babası ise şehir planlamacısı Mohammed Hadid’dir. Güzel yıldız Los Angeles’ta doğup büyüdü. Annesi  Hollandalı babası ise Filistinlidir.Kendisinden büyük öz kız kardeşi Gigi Hadid ve erkek kardeşi Anwar Hadid var ve bir de babasından olan üç üvey kardeşi daha vardır. Binicilik yapmayı çok seviyor ve 2016 Rio Olimpiyatlarına katılmak istemişti ancak Laym hastalığı nedeniyle bu hayalinden vazgeçmek zorunda kaldı. 2014 yılının Sonbahar aylarında Parsons Tasarım Okulunda Fotoğrafçılık okumaya başladı ancak daha sonra IMG Models şirketiyle anlaştı ve okulu modellik kariyeri için bırakmak zorunda kaldı. Ancak modellik kariyeri bitince okula dönüp moda fotoğrafçılığı üstünde çalışmalar yapmak istiyor aynı zamana da yazmayı ve oyunculuk yapmayı da çok seviyor.Güzel model önce Londra, New York, Milan gibi şehirlerde düzenlenen çeşitli ünlü markaların defilelerinde podyuma çıktı. Sonrasında ise Vogue, V, Elle gibi moda dergilerinde yer aldı. Şimdi ise defilelerde yer almaya devam ediyor!

Bella Hadid
Bella Hadid

Boyu: 175 cm.
Kilosu: 55 kg.
Göz rengi: Mavi
Burcu: Terazi

Resmi Twitter hesabı: @ bellahadid
Resmi Instagram: @ bellahadid