Demet Akalın, Berkay’ın eşi Özlem Ada Şahin 2. kızları Zeynep’i dünyaya getirdiğinde, doğum hediyesi olarak ünlü bir markanın saatini almıştı. Basında çıkan “Saati satmak istedi, Demet Akalın durumu öğrenince araları açıldı” haberlerinin ardından Özlem Ada Şahin, bir açıklama yapmış saati satmadığını, değiştirmek istediğini söylemişti.

“Önce Demet Abla’yı aradım, sordum, izin istedim”

“Bilip bilmeden yine boşluğu doldurmayacak bir haber gündemde. İstedim ki, benim ağzımdan doğrusunu bilin. Bileklerim ince olduğu için koluma büyük gelen saati değiştirmek istedim, satmak değil. Önce Demet Abla’yı aradım, sordum, izin istedim. Herhalde adap kurallarını bilecek yaşta ve olgunluktayım. Kimsenin hiçbir şeyi satmak gibi bir ihtiyacı yok. Ayrıca küslük de yok!”

“Özlem seninle hiç konuşmadık ki!”

Özlem Ada Şahin’in bu açıklamasının ardından Demet Akalın “Özlem seninle hiç konuşmadık ki! Kapat gitsin!” dedi. Özlem Ada Şahin’in “Demet Abla, Berkay ile telefonda konuştunuz ya. Sana sorduk, sen de ‘tabii ki’ dedin” cevabını verdi.

“Hem saat alıp, hem yalancı olduk!”

Konunun uzamasının ardından Demet Akalın’ın cevabı sert oldu; “Bunamadım! Hani sen gençsin ya! Eşşeklik bende! Senin için gülümseme ikonuyla geçilecek konu! Bende değil! Hem saat alıp, hem yalancı olduk! Bir daha kimseye zıkkımın kökünü alırsam.”