Bedelli askerlik yasasından faydalanan ünlü isimlerden biri de İdo Tatlıses oldu. Geçtiğimiz hafta birliğine teslim olan İdo Tatlıses’ten ilk fotoğraf geldi.

Birliğe ziyaret

Ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses’in menajeri Eyüp Kanat, İdo Tatlıses’i Tekirdağ’daki birliğinde ziyaret etti. Kanat, asker İdo ile çekildiği fotoğrafı Instagram’da paylaştı. Fotoğrafa beğeni ve yorum yağdı.

“19 gün askerlik yapacaksın 3 gün 3 gece anlatırsın artık”

İbrahim Tatlıses, İdo’nun birliğine teslim olmadan önce çekilen fotoğrafının altına şu yorumu yazmıştı;

“Ne tez büyüdün de asker oldun İdo’can! ALLAH sana da diğer Mehmetçikler gibi hayırlı tezkereler nasip etsin inşallah. Kışla, koğuş, içtima alanı… Bunları bize anlatırsın artık! Baba-oğul hırsızlığa gitmişler baba bir numaralı hırsızmış ‘haydi oğul bu akşam seninle hırsızlığa çıkalım demiş!’ Oğul; ‘Niye ki baba’ demiş. ‘Oğul olur da, başıma bir şey gelirse yerimi kime bırakırım, sana bırakırım!’  Mahalleye inmişler bakmışlar bir evin ışığı yanıyor, ‘Hele git içeri bak bakayım ne yapıyorlar, kimse var mı yok mu?’ Oğlan gidip bakmış ‘Baba’ demiş ‘Bir kaç delikanlı oturmuş askerlik anılarını anlatıyorlar’, ‘İyi oğul haydi biz gidelim çünkü bunların askerlik anıları 3 gün 3 gece sürer bize buradan bir şey çıkmaz’ deyip gitmişler. Şimdi sen de 19 gün askerlik yapacaksın 3 gün 3 gece anlatırsın artık yandık valla!”