Sedef hastalığıyla ilk olarak 25 yaşındayken tanışan Kardashian rahatsızlığın bir soğuk algınlığından sonra ortaya çıktığını söyledi. Kardashian yazdığı yazıda şu ifadeleri kullandı: “Bir soğuk algınlığı geçirdim ve sedef hastalığı otoimmün bir durum olduğundan, soğuk algınlığım onu tetikledi. Karnımın ve bacaklarımın her yerindeydi.”

“Lekelerin nerede çıkacağı öngörülemez olsa da sağ bacağımın altındaki ana lekemin 8 yıldır hep orada olduğundan emin olabilirim.”

Lekelerin bütün yüzünü ve vücudunun çoğunu kapladığını vurgulayan Kardashian, geçtiğimiz aylarda sedeflerinin “Aşırı derecede kötüleştiğini” ifade etti.

Kan testinde eklem iltihabı ve lupus hastalığı pozitif çıksa da, Kardashian daha sonra psoriatik artrit hastalığına yakalanmış olduğunu da keşfetti.

Kardashian, “Sedef hastalığından kaynaklanabilen eklem iltihabına benziyor ve geçip tekrar başlayabiliyor. Hala acı verici ve korkutucu ama bir tanı konduğu için mutluyum. Hangi otoimmün rahatsızlığım olursa olsun, üstesinden gelecektim. Hepsi doğru bakımla kontrol edilebilir” diye yazdı.