Açıkgöz ailesinde sular durulmuyor. Hadise’nin koruması Mehmet Y. işten çıkarıldı, eşi Gülşah Y. ünlü şarkıcının ablası Hülya Açıkgöz’ü SGK’ya şikayet etmek ve TV’ye çıkıp her şeyi anlatmakla tehdit etti.

“Yaşadıklarını TV programlarında anlatmakla tehdit etti”

Günaydın’ın haberine göre; Gülşah Y. Hülya Açıkgöz‘e, eşinin herhangi bir gerekçe gösterilmeden işten çıkarıldığı ve tazminatının verilmediğine dair bir mesaj attı. Mesajda kendisinin ve eşinin çok mağdur olduğunu, tazminat haklarının verilmesini isteyen Gülşah Y.’nin, aksi takdirde SGK’ya suç duyurusunda bulunup yaşadıklarını televizyon programlarında anlatmakla tehdit ettiği ifade edildi.

Açıkgöz dilekçesinde korumanın kovulmasıyla ilgilerinin olmadığını belirtti. Soruşturma sonunda savcılık, gönderilen mesajlarda şantaj suçunun tespit edilmediğine karar vererek basit tehdit suçu kapsamında iddianame düzenledi.

Para cezası verildi

Hakkında altı aya kadar hapis istemiyle dava açılan genç kadın, geçtiğimiz günlerde Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. Mahkeme, mesaj içeriğinin basit tehdit unsurları oluştuğuna karar vererek Gülşah Y.’nin 25 gün adli para cezasına çarptırılmasına karar verdi.