MasterChef’te eleme adayları haftanın ilk dokunulmazlık oyunu ardından belli oldu.

Yayınlanan son bölümde gazilere, Atatürk’ün en sevdiği yemekleri yapan yarışmacılar eleme adayı olmamak için mücadele etti. Dokunulmazlık oyununu kazanan kırmızı takım oldu, mavi takım iki eleme adayı belirledi. Peki MasterChef’te elemeye kimler kaldı?

MasterChef’te haftalar ilerledikçe dokunulmazlık oyunlarında mücadele artıyor. MasterChef son bölümde mavi takım dokunulmazlık oyunun kaybederek eleme adayı belirlemek için bireysel dokunulmazlık oyunu oynadı. Bireysel dokunulmazlığı kazanan Cemre, Rıfat’ın ismini vererek haftanın üçüncü eleme adayını belirlerken oylama sonucu eleme potasına giren diğer eleme adayı Eda oldu.

MASTERCHEF ELEME ADAYLARI KİMLER? Ekin, Alican, Rıfat ve Eda.

BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI CEMRE KAZANDI

MasterChef Türkiye’nin 38. bölümünde bireysel dokunulmazlık oyunununda, en başarılı tabağı yapan Cemre oldu. Dokunulmazlığı kazanan Cemre 3. eleme adayı olarak Rıfat’ı belirledi. Dördüncü eleme adayı en çok oyu alan Eda oldu.

İLK İKİ ADAY PAZARTESİ GÜNÜ BELLİ OLDU

MasterChef jürisi kaptanlık yarışında yemeğini yetiştiremeyen 6 isim eleme potasına girmemek için mücadele etmişti.

Yasin, Batuhan, Güzide, Kıvanç, Ekin ve Alican eleme oyunu için mutfakta mücadele etti. Eleme oyununu kaybeden isimler gecenin sonunda belli oldu ve bu isimler Alican ve Ekin olmuştu.