Bergüzar Korel’in ablası Zeynep Korel, ABD’de kurduğu yeni hayatı ve Bergüzar Korel’in evliliğiyle ilgili söyledikleriyle gündem olmuştu. Korel yeni açıklamalarıyla da büyük ses getirdi.

“Kardeşimin evliliğiyle ilgili hiç konuşmadım”

Abla Zeynep Korel’in “Halit ile Bergüzar’ın evliliğini bebek kurtardı” dediği iddia edilmiş, bu açıklama magazin dünyasından bomba etkisi yaratmıştı. Korel ve Ergenç çifti konuyla ilgili sessiz kalmıştı. Zeynep Korel böyle bir açıklaması olmadığını söyledi; “Kardeşimin evliliğiyle ilgili hiç konuşmadım, sadece ABD’deki işimi anlattım.” dedi.

“Bergüzar kızımın eğitim ve sağlık masraflarını karşılıyordu”

İşte Zeynep Korel’in Günaydın’dan Tuba Kalçık’a yaptığı açıklamalar; “Annemle babamın evliliği sorunluydu. Aldatılmış bir kadındı annem. Evde hep kavga vardı. Annem hep ‘Zeynep olmasaydı boşanırdım’ derdi; Beni engel olarak gördü. Sevilmediğimi düşünüyordum. Annem, bendeki hatalarını Bergüzar’da yapmadı. ‘Bergüzar bana ‘küçük anne’ derdi. Çok düşkünüm ona… Annem beni uçurumdan attı. İki kızını birbirine kırdırdı. Kardeşimin evliliğiyle ilgili hiç konuşmadım, sadece ABD’deki işimi anlattım. Bergüzar bana aylık yardım yapmadı; istemem de zaten. Sadece kızımın eğitim ve sağlık masraflarını karşılıyordu.”

“En son 30 yaşındayken dayağını yedim”

“Babamdan da, annemden de şiddet gördüm. Babam dayak yiyerek büyüdüğü için ona bu durum normal geliyordu. Onu suçlamıyorum. Annem daha çok psikolojik şiddet uyguluyordu. Ama en son 30 yaşındayken dayağını yedim. Babamı yeni kaybettiğimiz bir dönemdi. İçindeki buhrana yenildi ve bana şiddet uyguladı. O yaşta dayak yemek gururuma dokunmuştu.”

“Türk komşularım basına sızdırmış”

“Temizlikçilik yaptığımı ben duyurmadım. Olay şöyle gelişti; benim apartmanımda Türkler de oturuyor. Bazı dairelere temizlik yaptığım bilinince Türk komşularım bunu basına sızdırmış. Benden kadın olarak Amerika’da kendi ayakları üstünde durmak için verdiğim mücadeleyi anlatmamı istediler. Ben temizlik şirketi kurmak istiyorum. Ama ilk önce hem para biriktirmem, hem de sistemi öğrenmem lazım, bunun için temizliğe gidiyorum. Ayrıca Amerika’da sınıf ayrımı o kadar da keskin değil. Düşünün, temizliğe gittiğim bazı dairelerden daha pahalı bir evde oturuyorum.”