Estetik

Meme Dikleştirme

Kadınlarda memelerin sarkması, memelerin yumuşak bir hale gelmesi ve deforme olması gibi durumlar son derecede rahatsızlık vermekte olan bir durumdur. Göğüslerin yapısında kas bulunmamaktadır. Tamamen süt bezlerinde ve yağlardan meydana gelmektedir. Zaman içerisinde yaşlanma, yer çekimi etkisi, emzirmek, doğum yapmak, yanlış sütyen kullanımı ve fazla kilo alıp vermek gibi durumlar bayanlarda göğüslerin sarkmasına neden olmaktadır. Bu durum da estetik açıdan birçok bayan için son derecede can sıkıcı bir durum olmaktadır. Bu durumdan da son derecede rahatsız olan bayanlar estetik kaygısı taşıdıklarında meme dikleştirme yöntemlerini kullanarak göğüslerinin yine eskiden de olduğu gibi dik ve estetik görünmesini sağlayabilmektedirler.

Meme Dikleştirme

Göğüslerinde çeşitli sebeplerden dolayı sarkmalar meydana gelmiş olan kadınlar bu sorunu düzeltmek amacı ile fiziksel yöntemleri tercih etseler de bu yöntemler tabi ki de yeterli olmamaktadır. Çeşitli masajlar, kremler ya da çeşitli aletler ile fiziksel meme dikleştirme yöntemleri uygulanabilmektedir. Ancak bu yöntemler geçici yöntemler olmaktadır ve çok da fark edilir sonuçlar bu yöntemler ile elde edilememektedir. Kadınlar eskiden olduğu gibi ya da daha dik göğüslere sahip olmak istediklerinde meme dikleştirme operasyonları sayesinde cerrahi yöntemler ile bu isteklerini son derecede iyi bir şekilde gerçekleştirebilmektedirler. Bu noktada meme dikleştirmek için kullanılan teknik ve operasyonlar da kadınların göğüslerinin durumlarına göre belirlenmektedir.

Bu operasyonları olmak isteyen hastalar ayakta muayene edilerek operasyona karar verilmektedir. Bu noktada operasyonu gerçekleştirilecek olan cerrah ile birlikte hasta beklentilerini ve isteklerini dile getirmektedir. Meme sarkması meydana gelmiş olan kişilerde nasıl bir düzeyde ise doktor tarafından karar verilir. Eğer memelerde hafif düzeyde sarkmalar var ise ameliyat tercih edilmemektedir. Ancak ileri düzeyde gerçekleşmiş olan meme sarkmalarında ameliyatlar ile dik göğüsler elde edilmesi söz konusudur.

Meme Dikleştirme Ameliyatı

Göğüsleri sarkmış olan kişilerde meme dikleştirme ameliyatlarında hastalara genel anestezi uygulanmaktadır. Bu ameliyatlar hastaların göğüslerinde meydana gelmiş olan sarkmaya ve operasyon için kullanılan tekniğe göre farklı saatlerde gerçekleştirilmektedir. Bu ameliyatlar genellikle 2 ile 4 saat arasında tamamlanmaktadır. Meme dikleştirme ameliyatı sonrasında hastaların yine dikkat etmeleri gerekmekte olan birtakım durumlar bulunmaktadır. Kişilerin ameliyat sonrasında özellikle de ilk 15 gün kesinlikle sporcu sütyeni giymeleri ve bu şekilde göğüslerini sabit tutmaları gerekmektedir. Ameliyat esnasında koyulan drenler ameliyat tamamlandıktan 1 ya da 2 gün sonra çıkarılmaktadır. Kişilerin ameliyattan sonra ilk 3-4 gün boyunca duş almamaları da gerekmektedir. Bu noktada hastaların bilmeleri gereken durumlardan bir tanesi de memelerin tam şeklini ameliyattan 8 ya da 10 hafta sonra tam olarak alacakları olmaktadır.

Yorum yaz

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Yazılar

Yukarı