Sıcak günlerin yerini soğuk havalara bırakmasıyla şehri saran romantic hava, aşk dolu düğünlerin atmosferini değiştirmeye hazırlanıyor. Sektördeki yarım asırlık deneyimiyle gelinlik ve abiye alanında tarihe iz bırakan Oleg Cassini, kış gelinlerinin siluetlerini şimdiden şekillendirmeye başladı.

Mevsimin en romantic günlerinde, soğuyan havaların aşk ile ısındığı günlerde gerçekleşen kış düğünü gelinlikleri, bu sene masalsı bir romantizme sahip.  Gösterişli salon düğünlerinde 2019 kış gelinlik modellerinde; doğadan ilham alan çiçekler, yapraklar ve motifler ile süslenmiş masalsı tüller görmek mümkün olacak.  İncecik dantellerin ve bu sezon da iddiasını koruyan tüylerin romantic uyumuyla birleşen pastel tonlar ve su gibi akan etekler sonbahar, kış gelinliklerinin karakteristik yapısını oluşturacak.

2019 Kış Gelinleri Nasıl Gözükecek?

Pelerinler İle Çarlık Rusyası’na Dönüş Başlasın

Yıldızlardan aldığı ilhamı yeni teknolojilerle kumaşa yansıtan Oleg Cassini gelinleri bu kış altığı tüm ışığı adeta Kristal gibi yansıtan ışıltılı eteklere merhaba diyor. Kış sezonu gelinlik modelleri arasında belki de en iddialı yer kaplayan parlak kumaşlarda salon düğünlerinde aşkın ışığını saçabilirsiniz. Bu kış gelinlerin omuzlarını gösterişli işlemeli pelerinler sarmaya devam edecek. Sezon trendlerinde öne çıkan asaletin simgesi sayılan pelerinler kış gelinleri için saray düğünü konseptine uygun bir görünüm yaratacak. Omuzların görkemli duruşunu desteklerken bitişindeki işlemelerle adeta geçmişten gelen bir masalın en görkemli kahramanı haline gelecek kış gelinleri, takıp çıkarılabilen bu pelerinler ile marjinal bir görünüm yakalayacak.

Cazibesi Hiç Bitmeyen Straplez Cesur ve Sofistike Gelinler İçin Vazgeçilmez Olacak

Vazgeçilmez klasik straplez siluetler biraz daha modernleşse de kış gelinlik modelleri arasında iddiasın ıkorumaya devam ediyor.  Gençliğin ve cazibenin yüzyıllardır sembolü olan omuzların güzelliğini vurgulayan straplez yakalar bu sezon sırta doğru daha kavisli kalıplarla modern olduğu kadar daha da iddialı.  Her vücut tipine uygun asil duruşlu A kesim eteklerin eşlik ettiği  dantel motifler kış gelinlerine sofistike şıklığı vaat ediyor.  Straplez gelinliklere bu sezon eklenen en romantic korsaj bağlamalar kış gelinliklerine ayrı bir detay katıyor. Yükselen trendlerden gizemli transparan tasarımlar ise sırt dekoltelerinde hem sıradışı hem klasik görünüm arayan gelin adayları için ön plana çıkıyor.

Kendi Çağının Prensesleri İçin: A Kesim Gelinlikler Düşük Omuz Detaylarıyla Birleştirildi

Dantel kumaşlar bu sezon ışıltılı boncuklarla hiç olmadığı kadar beraber! Işlenmiş çiçek motifli apliklerin önplanda olduğu kış gelinlikler izamansız şıklığı vaat ederken bu sezona özel düşük omuz yaka detayı ile yorumlanıyor. A kesim kuyruklu etekleriyle adeta kuğu zarafetine dönüşen bu kış gelinliği modeliyle zamansız olduğu kadar romantic bir görünüm yakalamak mümkün.

Soğuyan Havalar, Uzayan Kollar Romantik Görünümün Kapılarını Açacak

Oleg Cassini 2019 Kış gelinlikleri arasında belki de kendine sarsılmaz bir yer edinen modellerin başında uzun kollu gelinlikler geliyor. Kış düğünü ve kış gelinlikleri deyince akla ilk gelen uzun kollu gelinlikler bu sezon transparan tül üzerine çiçek işlemeleriyle birlikte daha da romantic bir görünüme bürünüyor. Transparan etkili incecik dantel ve illüzyon etkili tül üzerine dantel ve 3 boyutlu çiçek aplikler ile tasarlanmış uzun kollar, sezon trendlerini yansıtırken 2019 kış gelinlerine ayrı bir zarafet katmaya hazırlanıyor. Baştan aşağıya dantel ile tasarlanmış, dar kesim uzun kollu bir gelinlikle nostaljik olduğu kadar gösterişli bir stil sergilerlerken, V yak a kesimli hacimli eteklere sahip uzun kollu gelinlik ile kendi masalınızın prensesi olabilirsiniz.

Bu Sezon da Tahtından İnmeyecek Trend: Saten Gelinlikler

2019 kışg elinliklerinde, geçtiğimiz yıla damgasını vuran bir trend yeniden merhaba diyor. Saten, tafta, mikadoya da güpür gibi dantel kumaşların ustalıkla kullanılmasıyla hem keskin kalıplara hem de gösterişli eteklere sahip gelinlikler bu kış her düğün temasına uygun uyum sağlayacak. Saten kumaşın parlak dokusu ve yalın görüntüsü gelinliklere sofistike ve bir o kadar da gösterişli bir duruş katacak. Satenin bu sene farklı olarak dantel ile birlikte kullanımıyla uyumlu bir birliktelik  yaratılmış. Kış gelinliği arayanlar için saten kumaş gelinlikler özgün bir alternative olarak karşımıza bu kış daha çok çıkacak. Satenin sadeliğine yakışır stilde yerleştirilen sırt dekoltelerine eklenen fiyonk ya da işleme detayları ise gelinliklerde sofistike cazibenin altını çiziyor.

Oyuncu, Cesur ve Neşeli: Tüller ile Dans Başlasın!

Kışgelinlikleri 2019 – 2020 sezonunda oldukça farklı ve gözalıcı detaylarla karşımıza çıkıyor. Sezon trendleri arasında öncü hareketli tüyler bu sezon oldukça fazla kullanılmış. Tüylerin hareketli ve oyuncu havasına cazibe katmak üzere eklenen tüllere ışığı yansıtan işlemeler eşlik ediyor. Omuzlarda ya da eteklerde kullanılan tüy detaylı, ışıltılı, payet ve işlemelerle gelin adayları tüm dikkatleri üzerine toplarken oyuncu mizacından da ödün vermediğini gösterecek. A kesim veya helenistik gelinlik kalıplarında kullanılan tüy detayları kış gelinleri için farklı ve havalı bir seçenek.