Deniz Tuzunun Faydaları

Deniz Tuzunun Yararları

Deniz tuzu, bol miktarda mineral ve vitamin içerir. Kaya tuzu olarak da bilinen deniz tuzunun faydaları saymakla bitmiyor. Bronşit ve solunum rahatsızlıklarını azaltır, kasları güçlendirir, aynı zamanda doğal bir bakım malzemesi… İşte vücuda, cilde ve saça faydaları…

Deniz tuzu, vücudun elektrolit dengesini düzenler. Potasyum, kalsiyum, magnezyum ve sodyum gibi mineralleri içerir, en sağlıklı besin kaynağıdır. Yaşamsal faaliyetlere yardımcı olur, bronşit ve solunum rahatsızlıklarını azaltır, vücudun kan dolaşımını ve kasları güçlendirir.

Deniz tuzu, saç ve cildi de korur. Doğal bakım malzemesi olarak kullanarak kendiniz evde birçok güzellik tarifi hazırlayabilirsiniz.

Deniz Tuzunun Saçların Uzamasına Etkisi

Deniz Tuzu Saçlar
Deniz Tuzunun Saçların Uzamasına Etkisi

Saç uzamasını destekler. Şampuanıza bir kaşık ekleyin. Ya da her yıkamadan sonra saçınıza deniz tuzuyla masaj yapın. Haftada 2 gün yapacağınız bu uygulama saçınızı daha hızlı uzamasını sağlayacak. Sonuç için 1 ay bekleyin.

Kepeğe Karşı Deniz Tuzu

Ölü cilt hücreleri olan kepekler, kan dolaşımı eksikliğinden kaynaklanır. Sizi görüntüsüyle rahatsız eden kepeklerden, deniz tuzuyla kurtulmak mümkün. Kepeği gidermek için gerekli dolaşımı uyarabilme özelliği olan deniz tuzunu, saç derinize serpin. Kafa derinizi ıslak parmaklarla 10-15 dakika masaj yapın ve ardından saçınızı durulayın.

Deniz Tuzuyla Yağlı Saçlardan Kurtulun

Yağlı saçlardan kurtulmak için şampuanıza yine deniz tuzu ekleyin. İki çorba kaşığı yeterli olacaktır. Bu şampuanla saçınızı ilk yıkamada farkı anlayacaksınız. Deniz tuzu eklendiğiniz şampuanla yıkanan saçlarınız daha sağlıklı görünecektir

Deniz Tuzu Selülite Karşı da Etkili

Deniz Tuzu Selülit
Deniz Tuzu Selülite Karşı da Etkili

Su ile iyi bir ikili oluşturur. İyileştirici gücü olan bu ikili, hem enerjinizi yükseltir hem de vücudunuza mineral kazandırır. Sıcak bir tuz banyosuyla kan dolaşımını artırabilir ve toksin atılımını kolaylaştırabilirsiniz. Yapmanız gereken çok basit. 37 derecede sıcaklıkta banyo suyunuza 200 gram deniz tuzu ekleyin. Bu suda yaklaşık 20 dakika dinlenin. Derinize mineral kazandıracak bu uygulama, selülitlerle savaşınız da sizin en büyük yardımcınız olacak. Bu deniz tuzlu suya greyfurt esansiyel yağı da ekleyebilirsiniz. Bu dacilde gençlik ve güzellik kazandırır.

Yüz Maskesinde Kullanın

Deniz tuzuyla yüz maskesi hazırlayabilirsiniz. 4 çorba kaşık bala 2 çay kaşığı deniz tuzu ilave edin. Macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Temiz yüze, eşit şekilde uygulayın. 10 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla durulayabilirsiniz. Anti-inflamatuar özelliklere sahip bu maske, cildi yatıştırır ve sivilceleri önler.

Tuzlu Su Kürü İle Hücrelerinizi Temizleyin

Bir bardak suya bir yemek kaşığı deniz tuzu ekleyerek kendinize su kürü hazırlayabilirsiniz. Bu kürü, doktorunuza danıştıktan sonra her gün içebilirsiniz. Bu kur, hücrelerinizi yenilemenize yardımcı olur.

Metabolizmayı Harekete Geçirir

Deniz tuz taneleri peeling yapabilirsiniz. Sıcak bir duş aldıktan sonra tuzla vücudunuzu ovun. 5 dakika bekledikten sonra durulanın ve nemlendirici krem sürün. Böylelikle kan dolaşımını uyarıp metabolizmanızı harekete geçirirsiniz. Bu peeling’le, cilt ve dokular toksinlerden arınır.

Sindirim Sistemini Düzenler

Deniz tuzunun alkali özelliği vardır. Midenin yağı yok etmesine yardımcı olur. Sindirim sistemini düzenler ve hızlandırır.

Kemik Erimesini Önler

Sofra tuzundan daha fazla minarele sahiptir. Bu minareller kemiklerinizi onarmak için idealdir. Kemik erimesine karşı düzenli olarak kullanabilirsiniz.

Bağışıklığınızı Güçlendirin

Grip ve nezle gibi kış hastalıklarıyla savaşan bağışıklık sisteminizi deniz tuzuyla güçlendirebilirsiniz. Deniz tuzundaki minareller, sizi bu hastalıklara karşı koruyacaktır.

Deniz Tuzu Alkali Özelliği
Deniz tuzunun alkali özelliği vardır
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap