Yayın İlkeleri ve İçerik Politikası

Kadınca Özel Yayın İlkeleri ve İçerik Politikası

1. Amacı, Vizyonu ve Temel Değerleri

Kadınca Özel (kadıncaozel.com.tr), 2016 yılından beri kadıncaozel.com.tr adresinden günlük yayın yapan bağımsız bir medya kuruluşudur. Kadınca Özel, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişen ve değişen organik yapısıyla; yayın organı olmasının yanı sıra, bir düşünce kuruluşu olarak da nitelendirilebilir.

Amacımız: Kadınların günlük hayatta ihtiyaç duyabilecekleri pratik bilgilerden yemek tariflerine, sağlıktan astrolojiye kadar birçok konuda özgün içerikler üretmek.

Vizyonumuz: Girdiğimiz içeriklerle okuyucularımızın hayatlarında pozitif değişimler sağlamak ve daha geniş kitlelerin hayatlarına katkı sağlayabilmek.

Temel değerlerimiz: Dürüst, barışçıl, olumlu ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır.

2. Basın Meslek İlkeleri

Kadınca Özel, Türkiye’nin en prestijli internet yayımlarından biri olarak, yayıncılık ve gazetecilik sorumluluğuyla, iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı sayarak, Basın Konseyi tarafından oluşturulan Basın Meslek İlkeleri‘ne uymayı taahhüt eder. Kadınca Özel aynı zamanda, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından oluşturulan Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi‘ni benimser ve yayınlarında bu bildirgeyi gözetir.

3. İnsan Hakları

Kadınca Özel, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi‘ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Kadınca Özel, yayım prensipleri dâhilinde olan yayım amacı, vizyonu ve temel değerlerinde; herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır.

4. Milli Değerler

Kadınca Özel, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez.

5. Şeffaflık ve Tarafsızlık

Kadınca Özel, ilkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Kadınca Özel, herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Yazarlarımızın yazdıkları içerikler, fikirler, kendi özgür düşünceleridir; Kadınca Özel yayın politikası dâhilinde değerlendirilir ve yayına alınır.

6. İfade Özgürlüğü

Bu madde, Kadınca Özel içerik politikasındaki diğer yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve  

ifade özgürlüğünü teşvik eder.

7. Güvenilirlik

Kadınca Özel, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu kontrol eder ve bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir ancak site içerisindeki bilgilerin bazılarında editörlerin, yazarların veya Yazı İşleri’nin gözden kaçırdığı yanlış ya da eksik bölümler olabilir. Böyle durumlarda Yazı İşleri’ne düzeltme uyarısı geldiğinde gerekli güncellemeler yapılmaktadır.

8. Gizlilik

Kadınca Özel’in okuyucularından aldığı e-posta, isim/soy isim, bilgi/öneri/istek mesajlarının bilgileri ikinci derece birey veya kurumlarla paylaşılmaz veya herhangi bir yerde yayınlanmaz. Kadınca Özel, yazarlarının iletişim bilgilerini de yasal zorunluluk gerektirmedikçe saklı tutar.

9. Telif ve Kopyalama Hakkı

Tüm yayın hakları Kadınca Özel’e (Kadincaozel.com.tr) aittir. Kopyalayabilmek için Kadınca Özel Telif ve Kopyalama Kuralları‘na uyulması yasal zorunluluktur.

10. Sorumluluğun Reddi

Kadınca Özel’de köşe yazısı niteliğinde fikir beyan eden yazılardan ve yazı altı yorumları ile sitedeki her türlü yorum ve paylaşımdan Yazı İşleri Müdürü ve/veya Yayıncılar sorumlu değildir. Köşe yazılarındaki fikirler, yazarların kendi kişisel düşünceleri olduğu için yasal sorumluluk ilgili yazarlara aittir. Aynı şekilde paylaşılan her türlü yorumda yasal sorumluluk, yorumu yazan kişiye aittir. Türkiye Cumhuriyeti kanunlarını ihlal edebilecek nitelikte olan yazı ve paylaşımlara izin verilmez. Editörlerin gözünden kaçan içerikler olduğunda derhal yayından kaldırılır. Mahkeme kararıyla içerik kaldırma durumunda yalnızca Erişim Sağlayıcıları Birliği’nden tarafımıza iletilen bildirimler esas alınır. Bkz. Hukuki Şartlar & Gizlilik

Tüm soru, öneri ve şikâyetleriniz için iletişim sayfamızı ziyaret edebilir veya [email protected] adresini kullanabilirsiniz.