Koltuğunuzla uyumlu giyinin

Ev tekstili grubunu tanıtmak için tasarımcı William Hunt ile çalışan IKEA kumaşlardan oluşan özel gösterişli takım elbiseler tasarladı.

IKEA, bugünlerde ev tekstili konusuna yoğunlaştı. Önce hayaletlerin parti yaptığı reklam filmi geldi. Ardından da müzik grubu Teleman için ev tekstil ürünlerini gösteren bir müzik videosu yayınlandı. Şimdi ise IKEA, yine bu ürün grubunu tanıtan ve “Be a maverick with fabric” (Kumaşla korkusuz olun) stratejisi çerçevesinde yeni bir çalışmayla gündemde.

Reklam ajansı Hope & Glory tarafından hazırlanan kampanya için Londra’nın tasarım mağazalarıyla ünlü Savile Row’dan bir tasarımcı olan William Hunt ile iş birliği yapıldı. Hunt, IKEA’nın ev tekstili ürünlerinde kullanılan kumaşlarla üç parçalı şık takımlar yarattı. IKEA’nın Poang ve Stocksundt ürün gruplarında kullanılan Sofia, Rosenrips, Nedja ve Kungslilja kumaşlarla yaratılan koleksiyon IKEA’nın dediği gibi kumaş konusunda korkusuz olanların tercih edeceği türden, oldukça gösterişli. Üstelik de IKEA koltuğu olanlar için evleriyle tam bir uyum yakalama fırsatı sağlıyor.

 Yarışma ile kıyafetleri kazanma şansı

Sınırlı üretim koleksiyon internet üzerindeki bir yarışma aracılığıyla sahiplerini bulacak. Katılımcıların, bu takımları kazanmak için evlerinde kişiliklerini nasıl yansıttıklarına ilişkin bir soruyu yanıtlamaları bekleniyor. Hatta yine sitedeki kişilik testi ile kendilerini en iyi yansıtan kumaşları da öğrenebiliyorlar.

Projenin temeli, bir araştırmaya dayanıyor. Buna göre her 4 kişiden 1’i evlerinde kişiliklerini yansıtacak cesareti bulamıyor. Oysa moda aracılığıyla kendini ifade daha kolay geliyor. Bu nedenle IKEA insanlara evlerinde de kıyafet seçimlerinde olduğu kadar cesur olabileceklerini anlatıyor.

Gerçi bana göre bu kıyafetler mankenler ve havalı fotoğraf çekimlerinde oldukça şık görünse de çok da rahat giyilebilecek şeyler değiller. Yani evde bu desende yastık kullanabilirim ama bu kadar gösterişli bir takımı ben giyemem. Dolayısıyla araştırmanın söylediğinin tam tersi bir durum da olabilir gibi pek çoğumuz için.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap