5 Mayıs 2020 – Ay düğümleri burç değiştiriyor. Misyonumuz değişiyor.

ay düğümleri

Ay düğümleri burç değiştiriyor. Misyonumuz değişiyor.2018 Kasım ayından bu yana Yengeç – Oğlak aksında seyahat eden Ay düğümleri, Mayıs’ın ilk haftası itibariyle burç değiştirerek, İkizler / Yay aksına geçiyor.

Peki Ay düğümleri nedir?

Ay düğümleri Sanal noktalardır. Gerçekte yokturlar. Matematiksel noktalardır. Ayın yörüngesini ekliptik gibi göksel kürenin üzerinde projelendirdiğimizde, Ayın yarısı Ekliptik çizginin üstünde, yarısı aşağıda kalır. Kuzeydeki Ekliptik yönün geçtiği yer, Ayın Kuzey düğümüdür. Güneye doğru ilerlediği yer Ayın Güney düğümüdür.

Ayın düğümlerinin arkasındaki teori (Kuzey düğümü ve Güney düğümü), hepimizin az gelişmiş ve aşırı gelişmiş yönlerini göstermektedir.

Güney Ay düğümü, bizim için kolay olan, aşırı gelişmiş karakter özelliklerimizi gösterir, ancak güvenlik için bu özellikleri sürdürürsek hayatımızı zayıflatabiliriz. Kuzey Ay düğümü ise, iç dengeyi bulmak için geliştirmemiz gereken nitelikleri önerir. Kuzey Ay düğümü ve Güney Ay düğümü noktaları birbirine doğrudan karşıt olduğundan, zıt burçlarda gezinirler. Ay düğümleri aynı zamanda tutulmaların gerçekleşmesinde baş rolü üstlenirler. Ay düğümleri, Dolunay ve ya Yeni Ay sırasında gökyüzündeki bu iki ışığa yakınlaştıklarında tutulmalar gerçekleşir.

Tutulmaların amacı ise bu noktada, bizim dikkatimizi Ay düğümlerinin enerjisine doğru çekerek, gitmemiz gereken yolda, yeni başlangıçlar yapmak, geçmişi geride bırakmak, değişmek, dönüşmek için harekete geçmemizi sağlamaktır.

2018’den bu yana, yaşanan tutulmalar ile birlikte, statü, kariyer ve iş hayatı alanındaki çabalar, Güney Ay düğümünün yöneticisi olan Saturn’un de baskısıyla, bir takım kavramları hayatımızdan çıkarmamız yönünde bizi destekledi. Son dönemde yaşadığımız karantina süreci ise, Kuzey Ay Düğümünün burcu olan Yengeç sembolikleri yönünde gelişmemize yardımcı oldu; yani evimizi, yuvamızı, geleneklerimizi, aileye olan ilgiyi, şefkati ve merhameti hatırlamamızı sağlayarak eksik yönlerimizi tamamlamamızı sağladı. Şimdi sıra İkizler / Yay aksının görevini yerine getirmesinde.

“Geçmişte, Ay Düğümleri İkizler ve Yay aksında, 2001 Ekim – 2003 Nisan tarihleri arasında bulunmuştu. Bu süreçte neler yaşadıklarınızı hatırlayın. Neler öğrendiniz? Nasıl öğrendiniz? Neler vesile oldu? ”

2001 Ekim – 2003 Nisan’da yaşananlar..

Hatırlamanız gereken, hayatın o dönemde size kardeşler ve yakın çevreniz ile olan ilişkilerinizde, iletişim tarzınızda, sahip olduğunuz bilginiz, donanımınız, kişisel düşünce stratejiniz konusunda neler öğrettiğidir. Şimdi üzerine neler koyabilir, neler inşa edebilirsiniz?

Peki bu dönemde dünyada neler olmuştu?

Dünyada her ne kadar şiddet, savaş ve terörün damgasını vurduğu seneler olsa da, oldukça güçlü bir enerji değişimi sergilendiğini söyleyebiliriz.

2001 senesinde, Usame bin Laden’in İkiz Kuleler’e ve Pentagon’a yaptığı saldırı, Amerika tarafından Afganistan’a açılan savaş, Apple’in ITunes’i piyasaya sürmesi, DNA sisteminin tamamen çözülmesi, Euro’nun yaygınlaşması, Avrupa Birliği’nin büyümesi, Irak savaşının sonlanması, eşcinsel evliliklerinin yasa tarafından onaylanması, SARS virüsünün Çin, Singapur ve Vietnam sonrası başka ülkelere sıçraması, Kuş gribinin Asya üzerinde çoğalması.. gibi.

Bu süreçte kendimizi nasıl geliştirebiliriz?

Önümüzdeki 2 sene boyunca (2022 Ocak’a kadar), Yay enerjisinden uzaklaşarak, İkizler enerjisinde kendimizi daha fazla geliştirmeliyiz.

İkizler, çok yönlülüğü, yüzeyselliği, adaptasyon becerisi, meraklılığı ve araştırmacılığı ile bilinir. İletişim alanında bir uzmandır. Çok iyi konuşur, dinler, yazar ve anlatır. İkna etme becerisi yüksektir; çünkü yeniliğe, yeni enerjilere kolay uyum sağlar. Heveslidir, meraklıdır. Yay’ın derinlemesine bağlı olduğu etik anlayışlarından, inançlarından, zaman zaman fanatik duruşundan son derece uzaktır. Bu süreçte uzun yerine kısa seyahatler, entelektüel arayışlar, yer değişiklikleri, eğitimler, kitaplar ve bununla birlikte hem bilgisel donanımımızı hem de adaptasyon becerimizi güçlendirmek bize fayda sağlayabilir.

Bununla birlikte, özellikle 2020 senesinde yaşanacak olan tutulmalardan, 5 Haziran’da Yay burcunda gerçekleşecek olan Ay tutulması ilk fitili ateşleyecek. Terk edişler, farkındalıklar, aydınlanmalar ilk kez bu tutulmayla gün yüzüne çıkacak.

ZEYNEP ÖZYÖRÜK
KLAROS DANIŞMANLIK

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Astrolog - Kadinca Özel

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap