27 Temmuz 2018 – Kanlı Ay Tutulması sizleri nasıl etkileyecek?

kanlı ay tutulması

27 Temmuz 2018  Kanlı Ay Tutulması sizleri nasıl etkileyecek?

Kanlı Ay tutulması 27 Temmuz 2018’de, 4 ° Kova burcunda gerçekleşecek. Bu Tutulma yüzyılın en uzun süren tutulması olacak. Bu da demektir ki, etkisi ya çok derin, ya çok uzun olacak. Asya,  Rusya,  Afrika, Avrupa, Antarktika,  Avustralya,  ve Güney Amerika’nın doğu kısmından görülebilecek olan bu tutulma, Türkiye’den de gözlenebilecek, saat 20:13’te başlayıp gece 02:30’da sona erecektir. Tutulmanın maksimumunun gerçekleştiği an yani Ay ‘ın tamamen kararması 22:30 – 01:00 saatleri arasında gerçekleşecektir.

Neden Kanlı Ay tutulması?

Tutulmalar medeniyetler boyunca takip edilmiş, Gökyüzündeki iki büyük ışığın kararması aslında olumsuz, uğursuz ve ya lanetli kabul edilmiştir. Sembolik anlamda olaya yaklaşıldığında aslında çok da pozitif bir olay sayılmaz. Bu yüzden tutulmaların izlenmemesi, hayrımıza olabilir.

Kanlı denmesinin sebebi ise, Ay’ın tutulma sırasında alacağı kırmızı renkten kaynaklanmaktadır. Çünkü bu tutulmada, Ay’ın Dünya’nın ekseninin merkezi anlamda tam ortasına konumlanması, üstüne düşen gölgesinde, ufuk çizgisinde sanki Güneş’in doğuşu ve ya batışındaki renge bürünmesine neden olur. Mars ise Dünya’ya hiç olmadığı kadar yakın bir mesafede olacak. Renginin kızılımsı olduğunu unutmayın…

Kanlı Ay tutulmasının etkileri neler?

Ay tutulmalarının etkileri, genelde insanlar üstünde psikolojik ve duygusal seviyede görülür.  Duygular, hisler, sezgiler serbest kalır. Farkındalıklar artar, aydınlanmalar çoğalır, gizemlerin üzerindeki sır perdesi kalkar. Kova burcunda olması bu tutulmanın, özellikle de gruplar, insan toplulukları, organizasyonların, humanistik anlamda önem kazanmasına neden olabilir. İnsanlık için seferber olan her türlü hizmet, teknoloji, isyanlar, grevler, gündeme gelebilir. Radikal ve sıra dışı bakış açıları,  felsefeler ön plana çıkabilir.

Yönetici Saturn’un Oğlak burcunda geri gitmesi, otorite figürlerinin , şirketlerin, devlet yöneticilerinin ipleri elinde tuttuğuna işaret ediyor.  Aynı zamanda entelektüel anlamda motivasyon artabilir. Bu tutulmanın işaret ettiği ana konular ise, evsel konumları nedeniyle, kariyer, sosyal statü, mesleki açıdan yaratılmak istenen özgürlük alanları, aynı zamanda aile, yuva , aile içi ilişkilerindeki güç savaşları arasında kendinizi bir dengeye oturtmakta yaşadığınız zorluklar olacaktır. Tutulmaların birbirleriyle bağlantılı olması nedeniyle, özellikle Şubat ayında yaşadığımız Kova burcundaki Güneş tutulmasıyla birlikte attığınız adımlar, bu Kanlı Ay tutulması ile size bu alanda bir sonuç getirebilir. Yaptığınız girişimlerin meyvelerini bu aralar toplamaya başlayabilirsiniz.

Ay’ın tutulma anındaki konumuna bakacak olursak, geri giden Mars ile kol kola olduğunu görüyoruz. İkisi de Güneş’e adeta meydan okumakta.. Haritanın yükseleni Koç, bize yine Mars’ı işaret ediyor. Mars’ın, size 25-27 Mayıs tarihlerinde yaşattıklarına tekrar bir geri dönüp bakmanız size ışık tutabilir. O günlerde ne yaşadıysanız -adeta pimi çekilmiş ama patlamayan bir bomba gibi hissetmiş olabilirsiniz. – , bu tutulma , bu alanda yaşayacağınız bir aydınlanma ve ya farkındalık, bir bitiş ve ya tamamlanma yaşamanıza neden olabilir. Öfke krizleri, otoriteye karşı gelmeyi istemek, ego ve güç savaşları, özgürlük ihtiyacı ve isyankar davranışlar bu tutulmanın belkemiğini oluşturuyor. Ay ve Güneş ile çatışan Uranus ise, şartları daha da zorluyor ve sizi isyan etmek için adeta teşvik ediyor.

An haritasında Retro gezegenlerin çoğunluğu da önem kazanmakta. Aralarına Merkür’ün de katılması ile 5 gezegenin şu anda gökyüzünde Retro olması, Karma yasasını bizlere hatırlatıyor. Ve de Kanlı ay tutulmasının geçmişle ilgili çok fazla bağlantısı olduğuna,  temizlenmesi gereken bilinçaltında bir çok kayda sahip olduğunuza işaret ediyor. “Ne ekersen, onu biçersin.” Yasası ile birlikte, yeni Karmalar yaratmadan, geçmişteki hatalarınızı telafi etmeli, hatalarınızdan ders çıkararak yeni davranış biçimleri geliştirmelisiniz.

Güney Ay düğümünün eşlik ettiği bir Ay tutulma olması ise, yaşayacaklarınızda şu tavsiyeyi size vermekte: “Eski duygusal alışkanlıklarınızdan vazgeçmeli, yaşadığınız olumsuz olayları, acıları, yaraları geçmişte , travma anında bırakmalı, bağımlı olduğunuz ama sizin enerjinizi düşüren, size iyi gelmeyen insanlar, olaylar ve durumlar ile bağınızı mutlaka koparmalısınız. “

Güney Ay düğümünün , sizin aslında konfor alanınızı oluşturması işleri biraz daha zorlaştırsa da, kendi hayrınızı ve iyiliğinizi düşünerek kendinizi motive etmeniz, değişim sürecini hızlandırabilir. Bu süreçte kendinizi melankolik, depresif ve ya hüzünlü hissedebilirsiniz. Unutmayın..  Bırakacağınız her duygusal bağımlılık, değiştireceğiniz davranış biçimi size ödüller, fırsatlar getirecektir.

Kanlı Ay Tutulmasında bir çıkış yolu var mı?

Tutulmanın Ay’a sağladığı tek çıkış yolu ise Chiron ile kurduğu dostane açı. Bu tutulmanın size getirecekleri, aslında geçmiş yaralarınızı şifalandırmak açısından önemli olabilir. Egonuzu, kimliğinizi, benliğinizi tehdit eden, geçmişte bu alanda kalbinizi kıran konularda iyileşmeler görülebilir, kendinize olan güveniniz tekrar geri gelebilir. Dolayısıyla Koç burcundaki kişileri hayatınıza davet etmeniz, sizin yaralarınızı tedavi etmenize yardımcı olabilir, ve ya siz Koç burcunda iseniz, bir şifacı kimlikle hareket edebilirsiniz..

Bu Kanlı Ay tutulmasında, şunu bilmelisiniz ki, geçmişte yaşadığınız olumsuz anlar, sizi baştan yapılandırır ve daha iyi bir “SİZ” yaratmanıza neden olur. Düştüğünüz yerden kalkmak, savaşmak, mücadele etmek sizi güçlendirir. Geçmişteki hatalarınızdan ders alarak kendinizi geliştirin ve yolunuza devam edin.. Unutmayın ki…geçmiş, geçmişte kaldı..

ZEYNEP ÖZYÖRÜK

KLAROS DANIŞMANLIK

detaylı bilgi için astrolog ( @ ) kadincaozel.com

 

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Astrolog - Kadinca Özel

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap