28 Haziran 2018 – Oğlak burcunda Dolunay

Dolunay

28 Haziran 2018 – Oğlak burcunda Dolunay – Kuralları yıkma zamanı. Dolunay, 28 Haziran’da saat 07:52’de 6 derece Oğlak burcunda meydana gelecek.

Her zaman olduğu gibi bir tamamlanma, bitirme, sonuçlanma ve aydınlanma süreci Dolunay’dan sonraki 8-10 gün boyunca aktif olacaktır.

Bu Dolunay, 13 Temmuz’da Yengeç burcunda gerçekleşecek olan Güneş tutulmasından önceki son Dolunay olacak. Dolayısıyla hayatınızda önemli bir dönüm noktasına gitmeden önce yapacağınız son temizlik denebilir. Oğlak burcunun semboliği , iş, toplum önündeki statü, kariyer ve mesleki alandır. Aynı zamanda sorumluluklar, görevler, hedefler, planlı ve programlı hareket etmek istediğiniz alanı ifade eder. Bu konularla ilgili hayatınızda size fayda sağlamayan, enerjinizi düşüren alışkanlıklar, insanlar, ortamlar, duygular yani gereksiz ne varsa, Dolunay ile hepsine veda edebilir, hayatınızdan çıkarabilirsiniz.

An haritasına baktığımızda, yükselen Aslan ve Güneş’in Yengeç burcunda 12.evde konumlandığını görüyoruz. Ay ise 6.evde. Çalışma şartları, koşullar, iş ortamı, üzerinizdeki sorumluluklar ve organizasyon içindeki konumunuzla ilgili önemli bilgiler gün ışığına çıkabilir. Üzerinize daha fazla yük ve sorumluluk almak durumunda kalabilirsiniz. Bilmediğiniz ve ya gizlenen bir bilgiyi öğrenebilirsiniz. Çalışma alanında ve ya günlük rutininizde bir dönemin sonu gelebilir ve yenisi başlayabilir.  Özellikle Saturn’un Ay ‘ın yanı başında olması, yönettiği Dolunay’ın arkasında durduğunu ifade edercesine, bitirmeniz gereken ne varsa size sonsuz destek sunmakta ve sizi adeta bu bitişi gerçekleştirmeniz için tüm gücüyle zorlamakta. Bu durum ayrıca otorite figürlerinin duygusal anlamda baskısını görebileceğinize de işaret ediyor. Özellikle ofis içinde ve ya günlük hayatta kadın figürler, hayatınızda mobbing ve psikolojik tehditlerin kaynağı olabilir. Bu baskı altında, duygularınızı ifade etmekten çekinebilir ve ya duygularınızla olan bağınızı tamamen kesebilirsiniz. Acımasız, soğuk, ciddi , mesafeli ve kontrollü bir duruş sergilemek durumunda kalabilirsiniz. Duygusal anlamda iş, kariyer, aileniz, yuvanız ile ilgili olaylar ve konular nedeniyle depresif olabilir, kendinizi kısıtlanmış ve ya engellenmiş gibi hissedebilirsiniz. Korkularınız, endişeleriniz özellikle bu alanda tekrar canlanabilir.
Fakat acıların, zorlukların sizi ayağa kaldıran en büyük motivasyon kaynağı olduğunu hatırlatmak isterim. Her şerde bir hayır vardı.,..Unutmayın..

Diğer taraftan Kuzey Ay Düğümü’nün Aslan burcunda, Yükselene bitişik pozisyonu, bu Dolunay’ın kadersel anlamda önem taşıyabileceğini gösteriyor. Size kim olduğunuzu hatırlatacak, değerinizi bilmenizi sağlayacak, yaratıcılığınızın ve yeteneklerinizin farkına varmanıza neden olacak, gururla ‘BEN’ diyebileceğiniz olaylar gündeme gelebilir. Bu kadersel karşılaşmalara, görüşmelere de kapı açabilecek bir Dolunay olduğu için, sizin için önemli bir çıkış noktası olabilir.

Venus’un Tepe noktasına olan olumlu açısı, kariyeriniz ile ilgili önemli fırsatlar, şanslar yakalayabileceğinizi, aileniz ve arkadaşlarınız tarafından özellikle de bayanlar tarafından destekleneceğinizi göstermekte. Dolunay’ın Chiron ile olan zorlu açısı ise, girişimcilik, başlangıçlar ve ya hedefinizin peşinden gitmenizi alıkoyan, geçmişte yaşadığınız bir takım travma ve ya acı dolu deneyimlerin sizi zorlayabileceğini, sizi kararsızlığa itebileceğini gösteriyor. Suçluluk , yetersizlik, başarısızlık gibi duygularınızı yok edin.

Hayatta her şey, sizin neye, ne kadar değer verdiğinizle bağlantılıdır. Geçmişin geçmişte kaldığını hatırlayarak, bu olumsuz bağları kesmeli, yolunuza devam etmelisiniz. Korkularınızı canlı tutmanızın size ve hayatınıza bir faydası olmaz. Eğer dik durmayı başarırsanız, kendi gücünüzün farkına varabilirsiniz.

Kuralları ve kalıplaşmış düşünceleri yıkmanın tam zamanı…

Bu Dolunay’da alacağınız aksiyonlar ile, ödülünüze ve onun size getireceği mutluluğa bir adım daha yaklaştığınızı bilmelisiniz…

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Astrolog - Kadinca Özel

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap