Aslan Burcunda Kanlı Ay Tutulması – Zaferler Ve Başarılar Ön Planda

Kanlı ay tutulması

21 Ocak 2019 – Aslan burcunda kanlı Ay tutulması

21 Ocak 2019 saat 08:15’te 0 derece Aslan burcunda Ay tutulması meydana gelecek. Ülkemizden izlenmeyecek olan bu tutulma, Kuzey ve Güney Amerika’dan izlenebilecek, dolayısıyla bu ülkelerin tarihinde önemli gelişmeler ve dönüm noktalarına imza atacak.

Kanlı Ay tutulması, Kurt tutulması vb bir çok deyişle adlandırılan bu tutulma, Ay’ın tam tutulma içinde bulunması ve de tutulmadaki ışığın son derece parlak ve kuvvetli aynı zamanda kızıl renginde olacağından kaynaklanmakta. Kurt yorumuna gelince, Amerikan yerlilerinin Ocak ayındaki Dolunay’a verdikleri ad, kurtlar bu Dolunay’da en yakında yerleşim birimlerine inerek, ava çıkarlarmış.

Kanlı Ay tutulması
Kanlı Ay tutulması

Kanlı Ay Tutulması Bizlere Neler Getirecek

Aslan burcundaki bu Ay tutulması, Aslan – Kova aksında gerçekleşen son tutulma. 2017 Şubat ayında başlayan bu döngü artık kapılarını kapatıyor. Dolayısıyla 2017 Şubat ile hayatınızda yarattığınız önemli duygusal değişim, artık tarihe gömülebilir. Bu alanda son noktayı koyabilirsiniz. Büyük bir yol kat ettik!

Her Ay tutulması duygusal bazı durumların bitişine, tamamlanmasına, bu alanda varsa, gizlerin, sırların açığa çıkmasına, kopuşlara aynı zamanda da bir takım farkındalıklar ve aydınlanmalarla önemli kararlar vermemize neden olur. Daha çok psikolojik ve duygusal bağlamda insanları etkiler. Ve bu süreç neredeyse 6 ay süre.

21 ocak kanlı ay tutulması
21 Ocak kanlı ay tutulması

An haritasına baktığımızda tutulma 0 derece Aslan burcunda gerçekleşecek. Bu tutulmada Ay’a Yengeç burcundaki Kuzey Ay Düğümü eşlik etmekte. Aslan burcundaki Ay, ego, gurur, aşk, sevgi, sadakat konularında önemli aydınlanmalar yaratabilir. Kuzey Ay düğümünün eşlik etmesi, bu bitişlerin ya da farkındalıkların yeni bir başlangıç ve döneme bizi götüreceğine işaret etmekte.

Özel hayatımızı önemli ve pozitif derece de etkileyecek, yeni durumlar, yeni duygular, yeni bir ruh hali içine girmemiz mümkün. Bir veda söz konusu. Ev, aile, yuva özellikle de çocuklar ana odak noktamız olabilir. Bu alanda sevgiyle değişimi kabul edebilir, yeni enerji alanına girmek için gereken uyumu sağlayabiliriz.

Bunun haricinde, bazı tehditlerde harita da mevcut. Güneş’in Klasik Astroloji’ye göre yöneticisi olan Saturn ile Mars arasında çatışma harekete geçmek istediğimiz alanda sorumluluklar ve görevlerimiz nedeniyle bir takım engeller, gecikmeler ve de zorluklarla karşılaşacağımızı gösteriyor, Güçlü olanlar savaşmaya devam ederken, zayıf olanlar kolay pes edebilir ve ya aşırı zorlanabilir.

Hedeflerimiz ve amaçlarımız konusunda aşırı sabırsız ve aceleci olmamız, hemen aksiyona geçmek isteyişimiz kurallara, prensiplere, otoritelere ve onların belirlediği düzene takılabilir. Bu da etrafımızdakileri daha fazla zorlamamıza, aşırı tepki vererek, fevri ve öfkeli bir yaklaşımla ortalığı yakıp yıkmamıza neden olabilir. Bu noktada engellerle karşılaştığımızda Terazi’ye kaçmak, olayları politik yönetmek, nezaketi elden bırakmamak çözüm olabilir.

Diğer taraftan aşk alanında önemli etkiler haritada gündemde. Venus ve Mars arasındaki uyum, kafamızı karıştırabilir. Diğer taraftan Jupiter ile olan kavuşumu aşırı iyimserliğe, gamsızlığa ve abartılı bir cesaret ve macera duygusuna bizi sürüklerken, Neptun ile olan zorlu açısı, neye inanmamız gerektiği konusunda hayaller ve fanteziler boyutunda kaybolmamıza ve belki de yüksek beklentilerimiz nedeniyle yanlış kararlar almamıza, ya da hayal kırıklığına uğramamıza neden olabilir. Bu alanda dikkatli olmakta fayda var.

Aslan burcunun taşıdığı potansiyel ile birlikte, bu tutulmada cesaret, gurur, ego, sadakat, yaratıcılık, yetenekler ve beceriler gibi konularda kendimize dönüp bakmak, kıymetimizi anlamak, değerimizi bilmek, cesaretle keşfettiklerimizi ve başardıklarımızı büyük bir özgüvenle ortaya koymamız gerekiyor.

Kendi başarımızı, yeteneğimizi ortaya koymak ve ifade etmek, sahneye çıkmak için hareket zamanı! Neler başardığınıza, 2017 Şubat’tan bugüne, nereden nereye geldiğinize dönüp bir bakma zamanı..

ASTROLOG ZEYNEP ÖZYÖRÜK
KLAROS DANIŞMANLIK

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Astrolog - Kadinca Özel

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap