Jupiter Oğlak burcunda – Karamsarlığa düşmeyin!

Jupiter 2 Aralık itibariyle Oğlak burcuna geçiş yaptı. 19 Aralık 2020’ye kadar da bu burçta yolculuğunu sürdürecek.

Oğlak burcu, Toprak grubuna ait bir burçtur. Pratik fakat gerçekçi, iş ve kariyer ve aslında daha çok toplumsal statü peşinde olan ve değer sistemi maddesel olan bir burçtur. Ustalık olma yolunda ilerlemek ister, adım adım planlama yapar, ağır fakat garanti bir şekilde yolunda ilerler. Fakat unutulmamalıdır ki, Jupiter Yengeç burcunda yücelirken, Oğlak burcunda düşer. Yani potansiyelini ortaya koyamaz. Jupiter Oğlak burcunda rahatsızdır. Çünkü Oğlak burcu, Jupiter’in mottosu olan iyimserlik ve ılımlılık bakış açısına terstir, fazla gerçekçi, karamsar ve bardağın boş tarafına yönelme eğilimindedir. Dolayısıyla önümüzdeki bir sene boyunca, umut içinde beklentilerin gerçekleşmesini beklerken bile, hayal kırıklığı ve ya korku nedeniyle çıtayı düşürmek endişesi içinde olunabilir. Bu da olumsuz yaratım yapmayı tetikler. Jupiter burada kendi potansiyelini açıkça ortaya koyamayacağı için sıkıntı içinde olacaktır, endişe ve kaygı, pesimist yaklaşım durumu daha kötüye götürebilir. Bu yüzden ağzınızdan çıkanlara extra dikkat!

jupiter oglak burcunda

Pluto yaklaşık, 11-12 seneden beri yani 2008’den bu yana Oğlak burcunda. Saturn ise, 2018 başından bugüne Oğlak burcunda ilerlemeye devam ediyor. İş, kariyer, görevler alanında bu süreçte; yapı ve disiplin kurma konusunda zorlanmaların yaşanması bir takım olumsuz tecrübeler getirmiş olsa da, odağı geçmiş deneyim ve sıkıntılara değil, çıkarılacak dersler dahilinde yeni stratejilere çevirmek daha doğru olacaktır.

Jupiter, 12 senedir bir aynı burcu ziyaret eder. Daha önce 2007 Aralık ve 2008 Aralık arasında Oğlak burcunda ikamet etmesi, dönemsel olarak, hayatınızın nasıl değişeceği ile ilgili bu önümüzdeki sene için size belki bir kaç ipucu verebilir. Geçtiğimiz sene; kendi yönettiği Yay burcunda bulunmasıyla extra güçlü olan Jupiter, yeni ufuklar, farkındalık ve yüksek bilinç alanında öğrettiklerini,  işe, statüye, sorumluluk ve görev alanlarına taşımanızı bekliyor. Fakat bu bir sene boyunca asla plansız ve programsız hareket etmeyeceğinizin de göstergesi. Ve öyle bir ve ya iki aylık değil, yapacağınız programlar en az 2 ve ya 3 senelik geleceğe ışık tutacak. Çünkü kök salmak ve sağlam bir yapı kurmak isteyeceksiniz. Jupiter’in bu bir senelik döngüsü boyunca yöneticisinin Saturn olduğunu unutmamalı! Saturn ‘un disiplin ve düzen kurmak konusunda sağlamlık ve kalıcılık ile ilgili takıntısı vardır. Bu nedenle sınırlarınızı zorlamak isteyecek.

Peki büyüme ve gelişmeyi hangi alanda elde edeceksiniz ?

Haritanızda Oğlak burcunu temsil eden hayat alanınızda.. 2018’in başından bu yana, kısıtlanmalar, zorlanmalar yaşadığınız, eskiyi yıkıp yenisini kurmak zorunda kaldığınız ve ya yeni bir düzene geçtiğiniz alanlar size yol gösterecek. Yükseleninizi biliyorsanız işiniz daha kolay. Yükselen Koç’lar, kariyer ve statü, yükselen Boğa’lar, uzaklar ve farklı ülkeler, eğitim, seyahatler, yükselen İkizler, ortak sermaye, kredi, borç, mali yan destekler, yükselen Yengeç’ler, partner, ortaklar ve eşler, yükselen Aslan’lar, çalışma hayatı, şartları, günlük rutin ve sağlık, yükselen Başak’lar, çocuklar, aşk hayatı, hobiler ve zevkler, yükselen Terazi’ler, ev, aile, yuva ve gayrimenkul, yükselen Akrep’ler, yakın çevre, kardeşler, kısa seyahatler, iletişim, yükselen Yay’lar, maddi durum, gelirler ve kazançlar, öz değerler,  yükselen Oğlak’lar, özel hayat, farkındalık, hayat felsefesi, partner ve ortaklıklara olan bakış açısı, yükselen Kova’lar, bilinçaltı, şifa, endişelerin ve kaygıların ortadan kalkması, maneviyat, yükselen Balık’lar, sosyal çevre ve kariyerden elde ettikleri gelirler ve gelecek planları gibi konularda büyüme ve genişlemeler yaşayabilirler.

Peki Jupiter’e bir sene boyunca diğer gezegenlerden destek mi / köstek mi var?

2- 20 Aralık 2019 tarihleri arasında, Jupiter’in de aralarına katılacağı bir Oğlak stelliumu gökyüzünde olacak. Saturn, Pluto, Jupiter, Venus, Ceres ve Güney Ay Düğümü önemli kadersel kararlar alınabileceğini göstermekte.

2020 Ocak ayı,  herkesin işi, statüsü ve sorumlulukları açısından bir tatminsizlik ve ya suistimal hissedebileceğini gösteriyor. Şirketlerin ve ya üst düzey yöneticilerin etik anlayışı, şirket prosedürleri ve kuralları sorgulanabilir.

Şubat, Temmuz ve Ekim ayları daha çok huzur ve maneviyat odaklı hareket edilebilir. Daha yaratıcı ve ilham açısından zengin dönemler olacak. Yaratıcılık ile çalışanlar bu aylardan extra faydalanabilir. Manevi duygularla beslenerek, inanç ve umut dolu bir yaklaşımda olunabilir. Oğlak burcunun karamsarlığına bir süre ara verilebilir. Ruhsal anlamda büyüme elde edilebilir.

Nisan, Haziran sonu ve Kasım 2020; uzun zamandan beri değişen ve dönüşen eylemler içinde olduğunuz hayat alanında, beklenmedik fırsatlarla altın dokunuşların etkisini göstereceği aylar olacak. Evrenden extra destek alabilir, değişmek, bu dönemlerde eski sistemi yıkıp yeni bir düzen kurmak için (özellikle iş/kariyer ve statü anlamında) gerekli alanlar açılabilir, araçlar gündeme gelebilir. Size baskı uygulayan, stres altına alan, bir şekilde manipule ederek korku yönetimi uygulayan dominant kavramlardan kurtulmak için olanaklar yakalayabilirsiniz.

Bununla birlikte ilginçtir ki, önümüzdeki sene 3 defa yaşanacak olan Jupiter ve Pluto kavuşumlarında, Saturn burç değiştiriyor.  Ayarlı bir saat gibi adeta, dolayısıyla bu günlere extra dikkat! 5 Nisan 2020‘deki kavuşum öncesi Saturn, 20 Mart‘da Kova burcuna geçerken, 30 Haziran’da gerçekleşecek olan kavuşum sonrası, Saturn 2 Temmuz‘da Oğlak burcuna geri dönüş yapacak.

20 Mart 2020’de Saturn’un Kova burcuna geçmesi ile, Temmuz 2020’ye kadar, büyüme ve gelişme konusunda bir dağılma ve ya odak sorunu yaşanması mümkün. Bu dönemde, Saturn ufak ufak, bir sene sonraki süreçlerle ilgili çalışmaya başlayacak. Dikkatinizi başka hayat alanlarına yönlendirerek, gerekli düzenlemeleri yapmanızı sağlayacak. Temmuz 2020 ile Aralık 2020 ortasına kadar tekrar Oğlak burcuna dönecek olan Saturn, bu dönemde yine iş ve kariyer, görev ve sorumluluklar alanında son hatları çizmenize yardımcı olacak. Masanın ayaklarından biri kısa ise, oraya bir destek koymanızı sağlayacak.

17 ve 19 Aralık 2020’de ise, hem Jupiter, hem de Saturn birlikte Kova burcuna geçerek, el ele tutuşacaklar.

2020 yılında Jupiter’in gereği şekilde çalışmasına izin verecek olan, karamsarlığa yer vermeden, elinden gelenin en iyisini yapan,  özellikle de 2018’de bu yana yaşanılan zorluklara yenilmeyen, sıkı disiplin, çaba ve emek gösterenler kazanacak. Bu bağlamda düşünceler, yüksek farkındalık ve niyetler önem kazanıyor.

Hayatınıza ışık olun, karanlık değil..

KLAROS DANIŞMANLIK

https://www.instagram.com/klarosdanismanlik/

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Astrolog - Kadinca Özel

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap