Yengeç Burcunda Dolunay – Duygusal Bağları Kesme Zamanı

Dolunay

Dolunay, 0 derece Yengeç burcunda 22 Aralık saat 19:48’te meydana gelecek.

Bu dolunay, Yılın son dolunayı ve de 6 Ocak’ta gerçekleşecek olan Güneş Tutulmasından önceki  gökyüzünün bize uzattığı son el.

Dolunay, bitişleri, tamamlanmaları, kopuşları ve de aydınlanmaları ifade eder. Kendi yönettiği Yengeç burcunda Ay’ın konumlanması, duygusal anlamda ciddi bitişleri ve terk edişleri ya da farkındalıkları gündeminize getirebilir. Bazılarınız ailesiyle bağını keserken, bazılarınız evini değiştirebilir, bazılarınız ise sevdikleri, gönül bağı kurduklarından vazgeçebilir. Bazılarınız tam tersi, yeni bir yuva kurmak için adım atabilir, anne olabilir, ailesiyle olan ilişkisinde yeni bir sayfa açabilir, çocukları ve yuvasında daha sıcak bir ortamı hedefleyebilir.

Dolunay
Dolunay

Dolunay’ın getirdiği bitişler, gereklidir. Çünkü her neyi bırakıyorsanız, vazgeçiyorsanız, aslında bu sizde ağırlık yapan ve de enerjinizi düşüren bir frekanstır. Size yeni kapıların açılmasını ancak bu sağlayabilir.An haritasını incelediğimizde, Güneş’in yanındaki Saturn’un , Ay’ a karşı geldiğini görüyoruz.

Dolunay anından sonra Ay’ın ilk kontak kuracağı gezegen yine Saturn olacak. Duygusal alandaki kararları, son derece merhamet, şefkat ve acıma duygularından yoksun bir şekilde almanız olası. Belli ki kurallar, prensipler, stratejiler ve de otoritenin keskin kılıcı ve acımasızlığı karşısında meydan okumak, direnç göstermek ancak bu şekilde mümkün. Duygusal anlamda yeteri kadar incinmiş, incitilmiş olabilirsiniz. Aldığınız karar ise son derece radikal ve geri dönüşü olmayan sonuçlar getirecek.

Dolunay
Dolunay

0 derece Yengeç, yeni bir dönemin ve döngünün simgesidir aslında. Bir girişim ve ya oluşum adına attığınız adımları ifade eder özellikle de ev, yuva, annelik ve aile bağlamında. Geçtiğimiz 7 Aralık’ta  gerçekleşen Yeni Ay’ın başlangıçlar yerine bitişler getirdiğinden bahsetmiştim. Bu Dolunay ise bu kopuşlarla gelen yeni dönemi simgelemekte. Özellikle de 21 Haziran 2018 civarında hayatınızda konumlandırdığınız konulara veda etme zamanı…

Dolayısıyla Yeni Ay bu alanda sizi uyandırdı, farkındalığınız ve yüksek bilincinizde bir aydınlanma ve inanç sıçraması yaşamanıza sebep oldu. Hemen öncesinde, Venus ve Merkür’ün Akrep burcunda gerçekleştirdiği Retro süreçleri ise sizin kendinize olan değerinizi sorgulamanıza ve bu alanda önemli farkındalıklar elde etmenize yardımcı oldu.

Bu Dolunay işte tüm bu sıçrama ve benimsediğiniz yeni felsefelerle önemli bir döngüye adım atmanızı sağlayacak. Hayatınızdaki olumsuz enerjilerin temizlenmesiyle, 6 Ocak 2019’da gerçekleşecek olan Oğlak burcundaki Güneş tutulması ile başlayacak büyük döngüye gerekli hazırlığı tamamlamış olacaksınız.

Bu Dolunay’da eğer şimdiye kadar bastırdığınız herhangi bir acı, yara, şifalanması gereken travma varsa gün yüzüne çıkabilir. Özellikle de geçmişe ait sizde kin ve intikam hissi uyandıran duyguların ortaya çıkması muhtemel. Eski anılar gündeme gelebilir, canlanabilir.  Duygularınızda ciddi boşalmalar yaşayabilirsiniz. Bu boşalmalar aslında bir nevi bırakış, terk ediş ve kurtuluştur sizin için. İçinizdeki aidiyet duygusunu nasıl tamamlamanız gerektiğini artık biliyorsunuz. Venus ve Neptun bu alanda kuracağınız hayallerle size ihtiyacınız olan ilhamı ve yaratıcılığı verecektir.

Yengeç burcundaki bu Dolunay’ın etkisiyle hafifleyerek, tüm enerjinizi Yeni yıl sonrasında kariyer ve profesyonel hayatınıza yönlendirebileceksiniz. Hayatınızdaki yeni sayfa için hazırlık zamanı çoktan başladı bile.

ASTROLOG ZEYNEP ÖZYÖRÜK

KLAROS DANIŞMANLIK

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Astrolog - Kadinca Özel

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap