22 Eylül – 10 Ekim 2018 Merkür Terazi Burcunda Etkileri

İletişim gezegeni Merkür 22 Eylül 2018 tarihinde Terazi burcuna adım atıyor. 10 Ekim tarihine kadar da Terazi burcundaki seyahatine devam edecek. Merkür astrolojik olarak; haberleşme, ticaret, zihin, nasıl yazdığımız, nasıl konuştuğumuz, mantık, anlayış, görüş, zeka, entelektüel seviye, postalar, planlar, mektuplar, randevular, reklamcılık, seyahatler, yayımcılık, satış, pazarlama, eğitim gibi konuları temsil eder. Ortalama 2-3 haftada bir burç değiştiren gezegen Merkür’ün Terazi burcuna adım atması, zihinsel aktivitelerin genel olarak Terazi enerjisi altında olacağını bize gösterecektir.

Daha ılımlı bir iletişime geçiş

Bu süre içinde, iletişim biçimimiz daha uyumlu, dengeli, barışçıl ve kibar bir enerjiye dönüşecektir. Terazi burcunun getirdiği sevimli enerji, konuşma ve yazma stilinize yansıyabilir. Naif ve sakin bir ses tonu ile sevdiklerinizi etkileyebilirsiniz. Yazı diliniz tehditkâr yaklaşımlardan uzaklaşıp, pekiştirici bir hal alabilir. Yapılan anlaşmalar, sözleşmeler iki tarafında birbiri ile uyum içinde olduğu, kavgasız, gürültüsüz bir şekilde problemlerin çözülebileceği bir enerji içinde olacak. Satış, pazarlama ve sağlıklı anlaşmalar yapmak ve insanları bir araya getirmek için de oldukça sağlıklı bir dönem olacak. Konuşmalarınızda hak, adalet, hukuk, eşitlik, sanat gibi konular daha çok yer etmeye başlayacak. Sevdiklerinizle barışmak, problemleriniz üzerine yapıcı ve arabulucu konuşmalar yapmak için oldukça güzel bir döneme giriyoruz. Bu dönemde ilişkiler içerisinde mutlaka uzlaşma sağlanır. Tatlı dil yılanı deliğinden özellikle bu dönemde rahatlıkla çıkartacaktır. Nişanlanmak, evlilik kararı almak, evlenmek, özellikle sağlıklı yeni ortaklıklar oluşturmak için bu dönemin enerjisini kullanabilirsiniz.

Eğitim konuları açısından, Terazi burcu sanatsal konuları içine aldığı için resim, heykel, moda, kozmetik, dekorasyon gibi alanlarda kurslara yazılabilir, yine bu alanlarda profesyonel eğitimler almak isteyebilirsiniz. Bu dönemde özellikle sanatsal eğitim almak size daha çok keyif verecektir. İnsan ilişkileri, adalet, hak, hukuk, moda, sanat, dekorasyon gibi alanlara değinen kitapları elinizden düşürmek istemeyebilirsiniz.

Kararsızlığa dikkat

Terazi burcundaki Merkür’ün negatif yanlarına değinecek olursak, tabii ki en zorlu özelliği kararsızlık olacaktır. Bu dönemde Terazi enerjisinin getirdiği karar verememe ve arada kalma hali size de yansıyabilir. Bu süreçte karar vermeden önce daha uzun uzadıya düşünüp, her seçeneği değerlendirip daha sonrasında karar alabilirsiniz; ancak bu durum süreci uzatıp sizi yorabilir. Terazi burcu genel olarak taraf tutmakta zorlanır. Bu da enerjisini diplomatik bir biçime dönüştürür. Kalp kırmamak adına arada ve ortada durma eğiliminiz daha sonrasında size zarar verebilir. Bunun dengesini iyi kurmalısınız. Aşırı kibar tavırlar, sizi yakınlarınızdan uzaklaştırabilir ve ilişkilerinizde samimiyetle ilgili problemlere neden olabilir. Hak ve hukukla ilgili aşırı saplantılı olmamaya da özen göstermelisiniz. Etrafınızdaki insanlarla uyumunuzun bozulmaması için düşüncelerinizi saklama potansiyeli bu dönemde artacaktır. Aynı şekilde,  çevrenizdekilerden onay almak ve sevilmek için kendi doğrularınızdan vazgeçmek isteyebilirsiniz. Dış dünya ve çevrenize karşı kendinizi ayarlamanın dozunu kaçırmamalı ve kendiniz olmaya özen göstermelisiniz.

Satürn ve Plüton ile zorlu açılar

Merkür, Terazi burcunda seyahat ettiği süreçte, Satürn ve Plüton ile zorlu açılar içerisinde olacak. Özellikle 23 Eylül ve çevresinde Satürn ile oluşturacağı gergin açı ile kendinizi karamsar hissedebilirsiniz; yetersizlik hissi oluşabilir. Bu enerji ile düşüncelerinizi sakin bir şekilde yapılandırmaya çalışmalısınız. Daha sonra, 3 Ekim tarihinde oluşacak olan Plüton ile Merkür arasındaki gergin açı ile manipüle etmeye ve edilmeye açık olabilirsiniz. Tek bir görüş üzerinde saplantılı bir şekilde durmamalı, varolan düşüncelerinizi ve görüşlerinizi bu kuvvetli enerji ile dönüştürmeye odaklanmalısınız. Merkür’ün Terazi burcunda ki seyahati, herkesin doğum haritalarında farklı alanlarda olacaktır. Doğum haritalarınızda Terazi burcunun bulunduğu alan 10 Ekim tarihine kadar Merkür etkisi ile tetiklenecektir. Bu süreç için doğum haritanıza özel danışmanlık alabilirsiniz.

 

kaynak : http://blameitonmercury.com/merkur-terazi-burcunda/

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap