İyiliğin kazandığı açıklandı. Uyanış başladı. Toplumsal huzurun sırrı artık çok açık.

Frekans nedir ? İyilik kazanacak söylemi gerçek. İyiliğin enerjisi, kötülüğün enerjisinden daha yüksek. İyi insanın yaydığı enerji binlerce kişinin enerjisini dengeliyor. Bireysel bilincin iyileşmesi toplumsal bilinci iyileştiriyor.

Yüksek bilinç frekansları düşük bilinç frekanslarını dengeliyor. Dr. David Hawkins ‘’Güç Kuvvete karşı – Bilincin Anatomisi’’ adlı kitabında yüz binlerce denekle yapılan, yıllarca süren araştırmalarının sonuçlarından ayrıntılı olarak bahsediyor. Gelin neleri tespit ettiğine bakalım; Sonra da nasıl bilincimizi yükseltebileceğimizi açıklığa kavuşturalım.

Bir dalganın belli bir zaman birimi (genellikle saniye) içerisinde tekrarlanma sıklığına, yani bir saniye içindeki döngü sayısına “frekans” denir.  “Hertz” birimiyle ölçülür. Her şey titreşmektedir. Bu nedenle her şeyin frekansı vardır. İnsan bedenindeki her hücrenin kendine göre bir doğal frekansı vardır. Aynı şekilde, her hastalığın, her bakterinin, her virüsün de doğal frekansı vardır. Her hücreyi kendi doğal frekansına döndürmek, bedeni sağlığa kavuşturur. Bedenin frekansıyla çatışan, onu bloke eden dalga boyları ise hastalığa hatta ölüme  neden olabilir. Yalnız maddi/fiziksel şeylerin değil, duyguların, düşüncelerin, isteklerin, ilişkilerin, filmlerin, kitapların, dokümanların, toplumsal konuların ve bireysel bilincimizin de frekansı vardır.

Amerikalı Bilim Adamı Dr. David Hawkins , ( 1927-2012) frekanslar, frekansların bilinç düzeylerinde etkisi, ilişkisi üzerine binlerce araştırma yapmış ve ortaya Hawkins bilinç haritası denen Tabloyu çıkarmıştır. Yaptığı deneylerde, yüksek frekanslı duygu ve düşüncelerin; düşük frekanslı olanlardan daha güçlü ve etkili olduğunu. En yüksek frekansa ulaşmış bir bilincin düşük frekanslı 70 milyon bilinci dengelediğini klinik olarak kanıtlamış ve tüm ayrıntılarıyla Bilinç Haritasını oluşturmuş.

Hawkins Bilinç Haritası

İlahi Dünyevi Seviye   Ölçüm Sonucu Duygu Süreç
Kendi Var olmak Aydınlanma 700-1000 Tarifsiz Saf bilinç
Bütün Mükemmel Huzur 600 Mutluluk Aydınlanma
Bir Tam Neşe 540 Sükûnet Değişim
Seven İyi Sevgi 500 Saygı Esinlenme
Bilge Anlamlı Mantık 400 Anlayış Soyutluk
Merhametli Uyumlu Kabul 350 Affetme Aşma
İlham verici Umutlu İstekli 310 Optimist Niyet
İmkan veren Doyurucu Nötr 250 Güven Bırakma
İzin veren Yapılabilir Cesaret 200 Olumlama Güç kazanma
Kayıtsız Talepkar Gurur 175 Küçümseme Şişinme
İntikamcı Düşmanca Öfke 150 Nefret Saldırganlık
Reddetme Hayal kırıklığı İhtiras 125 Muhtaç Kölelik
Cezalandırıcı Korkunç Korku 100 Anksiyete Vazgeçme
Kibirli Trajik Keder 75 Pişmanlık Umutsuzluk
Kınayan Umutsuz Hissiz 50 Çaresiz Hareketsiz
Kindar Şeytani Suçluluk 30 Suçlama Yıkım
Horgören Zavallı Utanç 20 Aşağılanma Yok oluş

İYİ BİR İNSANIN YAYDIĞI FREKANSIN KAÇBİN KİŞİNİN ENERJİSİNİ DENGELEDİĞİNİ BİLİYOR MUSUNUZ?

Yapılan araştırmalardan kritik seviyenin 200-cesaret olduğu, ölçümü 200’ün altında çıkan duyguların düşüncelerin, durumların kişiyi ve çevresini zayıflattığını, yorduğunu, aşağıya çektiğini ortaya çıkartmış.
Bir başka ilginç bulguysa, yüksek bilinç frekanslarının şaşırtıcı sayıda düşük frekansı dengelediği yönünde. Bireylerden herhangi birinin bilinç frekansı yükseldiğinde, çok sayıda düşük frekanslı bilinci etkileyip dengeleme imkanı olması.

Tablo şöyle :
300 seviyesindeki bir kişi 200’ün altındaki 90.000 kişiyi,
400 seviyesindeki bir kişi 200’ün altındaki 400.000 kişiyi,
500 seviyesindeki bir kişi 200’ün altındaki 750.000kişiyi,
600 seviyesindeki bir kişi 200’ün altındaki 10 milyon kişiyi,
700 seviyesindeki bir kişi ise 200’ün altındaki 70 milyon kişiyi dengelediği görülmüş.


Pozitif ve her şeyi olduğu gibi kabullenen mutlu bir insanın yaydığı enerji, 90.000 insanin yaydığı düşük enerjiyi dengelemektedir.
Sevgiyi gerçek anlamda yaşayan bir insanın yaydığı enerji, 750.000 insanin yaydığı düşük enerjiyi dengelemektedir.
Barış ve huzur içinde yaşayan bir insanın yaydığı enerji, 10 milyon insanin yaydığı düşük enerjiyi dengelemektedir.
Mevlanalığı yaşayan bir insanın yaydığı enerji, 70 milyon insanin yaydığı düşük enerjiyi dengelemektedir.
Peygamber, budha seviyesinde yaşayan bir insanın yaydığı enerji ise tüm insanlığın yaydığı düşük enerjiyi dengelemektedir…

Yapılan araştırmalar ve sonuç teyitleri yıllar sürmüş ve yüz binlerce denek üzerinde çalışılmış.
Hawkins, insanlığın %85’inin 200’ün altında titreşğtiini, son dönemde insanlığın ortalama farkındalık seviyesinin 204’e ulaştığını, yani negatif-pozitif sınırını aştığını, ancak insanın  anlamlı bir şekilde tatmininin 250’nin altında gerçekleşemediğini yazmaktadır.     


Bireyler gibi, toplumların ve kültürlerin, ülkelerin, coğrafyaların  da titreşim seviyeleri vardır. Bu titreşimler, o alanda yaşayan insanlar, bitkiler, toprak, hava, eşyalar, binalar  vs tarafından oluşturulmaktadır.

200’ün altındaki enerji alanları, açlık, kıtlık ve hastalıkların çok yaşandığı, cahillik ve işsizliğin çok olduğu, ilkel şartlara sahip ortamlardır. Tatmin edici bir yaşam 250’lerde başlamaktadır. 300’lerde teknolojik ve ekonomik olarak çok gelişmiş bir toplum mümkün olmakta, 400’lerde ise yüksek bir eğitim, bilgi, kültür ve sanat seviyesi yaşanacaktır.  500, başka bir büyük sıçramanın gerçekleştiği bir eşiktir. 500’lerin sonlarında toplum artık spritüel bir toplum haline gelmektedir. 600, bütün topluma şefkat ve sevginin hâkim olduğu, bütün eylemleri sevginin yönlendirdiği bir seviyedir.

Şimdi tablonun 200 ün altında kalan ve 200 ün üstünde kalan kısımlarına tekrar göz atalım. Sonra dönüp içimize, düşüncelerimize, sözlerimize, dualarımıza bakalım.
Biz acaba bu tablonun neresindeyiz?

Yaşadığımız yeri, mahalleyi, kenti, ülkeyi, dünyayı iyileştirmek için bizim üzerimize düşen nedir?

Kaynak : Power vs Force – An Anatomy of Consciousness
Dr. David Hawkins

Yüksek bilince nasıl sahip oluruz? İyi insan olmak ne demek?

İyi insan olmak sadece niyetimiz ve davranışlarımızla ilgili değildir. İyi insan olmak bilincinizin her seviyesinde sahip olduğunuz iyilik halidir. İyi insan olmak, gerek bilinçli zihninizle gerek bilinçaltınızla tam bir uyum ve iyilik halinde olduğunuzda sağlanabilir.

İyi insan olmak erdemli olmak anlamına gelir. İnsan ruhu erdemleri bilincinizin seçtiği yollarla öğrenir. İnsan bilinci kolay yollarla da öğrenmeyi seçebilir, yaşamın draması içerisinde travmalar yaşayarak zor yollarla da öğrenmeyi seçebilir.

Hangi yolla öğreniyoruz? Zor yolla mı kolay yolla mı?

İnsan doğası gereği içten içe negatif duygu ve düşüncelerle savaş halindeyseniz, erdemleri zor yollarla öğreniyorsunuz demektir. İçerisinde yaşadığınız toplum travmatik olaylar içersinde boğuşuyor ise toplum da erdemleri zor yollarla öğrenmeyi seçiyor demektir.

Bilincinizin her seviyesinde frekansınızı arttırarak kolay yolla öğrenmek mümkün.

Bilinç Tablosu’nda bulunan 200’ün altındaki duyguları hissediyorsanız veya başkalarında seziyorsanız, bu düşük bilinç seviyesinin özelliklerini sergilediğinizin göstergesidir. Düşük bilinç seviyesinde ruhunuz erdemleri zor yollarla; yani yaşamın draması içerisinde, travmatik olaylarla öğrenir. Sizin bilinç seviyenizin yansıması olarak toplumsal dramların yaşanması da kaçınılmazdır.

Yaşanan olaylar, bireysel ve toplumsal bilinç seviyesinin göstergesidir.

Bilinç seviyenizi yükselttiğinizde, sizinle birlikte binlerce kişinin bilinç seviyesi de yükselişe geçebilir ve toplumsal bilinç yükselebilir, yaşanan dramlar ve travmalar azabilir. Hawkins’in araştırmaları bunu çok net açıklıyor.

Bilincinize kolay ve keyifli yollarla hayatı deneyimlemeyi öğretebilirsiniz. Yaşamdaki dram ve travmalarını deneyimlemeyi sonlandırabilirsiniz. Bu şekilde frekansınızı yükseltebilir, kendinizle birlikte binlerce kişinin bilinç frekansını dengeleyebilirsiniz.

Uyanış başladı! İyilik kazanıyor!

Spritüel yaklaşımlar ve keşifler insanlığı uyanışa geçirdi. Artık farkındalık daha hızlı ve katlanarak yayılıyor. İçinize dönerek iç çatışmalarınızı bilincinizin her seviyesinde bitirmek ve sahip olduğunuz erdemleri hayatınıza yansıtmak kolaylaştı.

Bilincinizin her seviyesinde nasıl iyileşebileceğinizi ve frekansınızı yükseltebileceğinizi merak ediyorsanız geçmiş yazılarımı okuyabilirsiniz. Yaşam deneyimlerinizden elde ettiğiniz erdemleri keşfetmek için gelecek yazılarımı takip edebilirsiniz.

İyilik bulaşıcıdır. İyiliğe en iyi yüce yolla ulaşmanız dileğiyle…

Ece Erdoğan

Bilinçaltı Koçu

Theta Healing Eğitmeni

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Bilinçaltı koçu

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap