27 TEMMUZ 2018 – Merkür Retrosu

merkür retrosu kadinca ozel

27 TEMMUZ 2018 – Merkür Retrosu – Öz eleştiri ve iç gözlem zamanı..

Merkür, 27 Temmuz itibariyle Aslan burcunda geri harekete başlıyor. Retro alana 7 Temmuz itibariyle giriş yapan

Merkür, 20 Ağustos itibariyle ileri harekete başlayacak ve Retro alanı 2-3 Eylül itibariyle terk ediyor olacak.
Daha önce Retro gezegenlerle ilgili yazdığım yazılarda bahsettiğim gibi, Retro süreçler, iç gözlem yapmak ve geçmişe dönüp özeleştiri yapma zamanlarıdır. Herkes yükselenine göre belli alanda bu geri dönüşleri deneyimlemek ile yükümlüdür.. Aslan burcunda geri gitmesi ise, ego, gurur, yaratıcılık, aşk, flört , çocuklar ve ya maddi alanda riskli hareketler ile ilgili bazı durumlara dikkat çekebileceğini göstermekte.

An haritasını incelediğimizde, bu Geri Gidiş’in tam da Kova burcunda gerçekleşecek Ay tutulmasından önce gerçekleştiğini görüyoruz. Bu da şu demek. 6 ay boyunca ruhsal anlamda yaşayacağınız deneyimler, geçmişte yaşadığınız ego, gurur , aşk, sadakat, çocuk, yaratıcılık  vb konularla ilgili iletişim tarzınız, fikirleriniz, yaratıcılığınız ile ilgili olacaktır. Bu konuda doğru bir iç gözlem ile konuşma tarzınızı, iletişiminizi, ve ya fikirlerinizi dile getirmek, netleştirmek size yol gösterebilir. Tutulma haritasında açısız olması ise, bu alanda biraz zorlanabileceğinizi, fikirlerinizi dile getirirken doğru araçlar ve ya yollar bulmakta sıkıntı çekebileceğinize işaret etmekte..
Merkür’ün konumu itibariyle, Tepe noktasına olan zorlu açısı, kariyer vasıtasıyla elde ettiğiniz gelirler ve kazançlar konusunda herkesten gizlediğiniz bir takım düşünceler ve ya fikirler olduğunu fakat bunu dile getirmekte zorluk çektiğinizi gösteriyor. Özellikle de üzerinizde aile, ev, yuva /  kariyer ,mesleki alanla ilgili birtakım konular nedeniyle baskı ve stres hissedebilirsiniz. Dile gelmekte zorlanmanızın bir diğer nedeni ise, sabit fikirleriniz, sabit korkularınız, sabit endişeleriniz olabilir.

[the_ad id=”6082″]

Bu süreçte genel anlamda;
-Maddi alanda kayıpların önüne nasıl geçerim?
-Eksiyi artıya nasıl çeviririm? Hesabımı yapmayı nasıl öğrenebilirim?
-Riskli atılımlarla kazançlarımı arttırabilir miyim?
-Para kazanmak için nasıl daha yaratıcı fikirler, çözümler oluşturabilirim?
– Sosyal çevrem ve ya katıldığım etkinlikler benim parayı yönetmemde yanlış kararlar almama mı neden oluyor?
– Uzun vadeli planlarımı gerçekleştirmek için nasıl daha fazla para kazanabilirim?
– İçimdeki çocukla nasıl daha iyi iletişime geçebilirim?  (Çocuklarınız varsa,.) Onlarla nasıl daha iyi iletişim kurabilirim?
– Çocuk sahibi olmak ile ilgili fikirlerim konusunda ne yapmalıyım? Nasıl hareket etmeliyim?
– Aşk, flört, sadakat bunlar bana neyi ifade ediyor, bu alanda neyi yanlış yapıyorum?

[the_ad id=”6082″]

Gibi soruların cevaplarını arıyor olabilirsiniz…

Bunu yaparken gökyüzünde aynı zamanda Mars, Saturn, Neptun ve Pluto’nunda geri harekette olduğunu unutmamakta fayda var.

Aksiyon alma biçiminiz, girişimleriniz, savunma ve savaşma beceriniz, kurallarınız, görevleriniz, hayalleriniz , idealleriniz, ve değiştirmekle yükümlü olduğunuz sorumluluklarınız ile ilgili  gözlemleri hali hazırda yapıyorsunuz.
Yaklaşık bir aylık bu süreçte, Merkür Retro kurbanı olmayın. Olası gecikmeler, ertelemelere karşı, özellikle öfkenizi yönetmeli, erkek figürlerle tartışmaktan kaçınmalı, ani ve fevri hareket etmemelisiniz. Üst yönetim, otorite ve ya baba gibi figürler sizin için problem yaratabilir, kendinizi engellenmiş hissettirebilir, özgürlüğünüzü kısıtlamaya çalışabilir. Gelmeyen haberler, geciken evraklar, kaybolan belgeler, sorunlu seyahatler sizin sinirinizi daha da gerebilir. Mars ‘ın Uranus’e olan açısı ise, ciddi bir uyarı niteliğinde. Yıkma, yakma, yok etme enerjisi gökyüzünde oldukça yoğun..Cüretkar hareketlerden kaçının. Kazalara, tehlikelere , risklere  açık bir dönem. Sabırlı ve politik olmak, isteğinizi saygı çerçevesinde dile getirmek, risk almadan hareket etmeye çalışmak size  daha çok şey kazandırabilir.
Bu süreç aynı zamanda, Pluto’nun desteğiyle,  toplum önündeki statünüz, pozisyonunuz ve ya kariyeriniz ile ilgili bir değişim içine girebileceğinizi de göstermekte. Bu alanda belki revize etmeniz ve ya değiştirmeniz gereken bir yön, yol ve ya tarz olabilir.  Kendinizi daha iyi ifade edebileceğiniz bir alan yaratabilirsiniz. Venus ile olan açısı ise, para ve ilişkiler alanında bir takım kolaylıklar getirebilir hayatınıza.

[the_ad id=”6082″]

Genel anlamda şunu bilmelisiniz ki, sizin şapkanızı önünüze koymanız gereken durumlar, zaten şu aralar hayatınızda bir şekilde varlığını göstermekte..Özellikle 7 – 8 Temmuz civarında yaşadığınız önemli bir olay , size bu Merkür retrosunun ana konusu hakkında aslında ışık tutmaya yetecektir. Düşünün, ne yaşadınız? Ne duydunuz? Bu konuyla ilgili hangi fikirler, düşünceler sizin 3 haftadan beri zihninizin  arka planında dönüp duruyor?

Bu alana ışık tutmanız, neler yapabileceğinizi keşfetmeniz, gerekirse başkalarıyla paylaşarak çözüm yolu yaratmanız , varsa hatalı bakış açınızı düzeltmeniz, sizin 2 Eylül’den sonra, daha rahat hareket etmenizi sağlayacak, ilerlediğiniz yolda ilk adımları ise 20 Ağustos ‘tan sonra atmanıza  yardımcı olacaktır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Astrolog - Kadinca Özel

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap