Koç Burcunda Dolunay

25 Eylül tarihinde Koç burcunun 1 derecesinde bir Dolunay meydana geliyor. Dolunay enerjileri oldukça yoğun etkiler barındırırlar.

Dolunay etkisi, kapanış, tamamlanma, sonuçlanma, ortaya çıkma gibi enerjileri doğurabilir. Etkisi genellikle meydana geldiği gün itibari ile +/- 5 gündür. Koç burcunda meydana gelecek olan bu Dolunay başrolünde yaralı şifacı etkisi ile Şiron’u tutuyor. Satürn tarafından zorlu açı kalıbı ile zorlanacak olan Dolunay, hayatınızda bir takım kararlar vermenize sebebiyet verebilir.

Koç burcu başlangıç enerjisidir. Başlamak, mücadele etmek, aksiyon almak, ben, ego, baş bölgesi, savaşmak gibi konuları içine alır. Bu Dolunay döneminin genel enerjisi ‘ben teması’ üzerine olacaktır. Koç burcu ve Terazi burcunda meydana gelen Dolunaylar genellikle ikili ilişkiler, ben ve sen olmak, iki kişi arasında ki denge ile bağlantılıdır. Dolunay Koç tarafında meydana geldiği için, özellikle yakın ilişkilerinizde bencil tutumlar gözlemleyebilirsiniz. Dengeyi korumaya çalışmalı, fakat benliğinize hiçe saymamalısınız.

Dolunay, Şiron etkili bir enerji ile yaralarınızı ortaya çıkartabilir. Şiron, yaralanmak ve o yaranın getirdikleri ile şifalanmak anlamını taşır. Herkesin bir yarası olabilir. Bu yara, Koç Dolunayı enerjisi ile birlikte ortaya çıkabilir, sizin yapmanız gereken iyileşmek için adımlar atmaktır. Kendinizi affetmeli ve iyileştirmeye gönüllü olmalısınız.

Sorumluluk, disiplin, dersler ve karmanın gezegeni olan Satürn, Dolunayı zorlayacak. Oğlak burcunda seyahat eden Satürn’ün, öncü burç gruplarında bulunan Ay ve Güneş ile beraber oluşturacağı T-kare açı kalıbı, özellikle ilişkilerinizde gerginliklere ve bu gerginliklerle beraber sonuçlanmaları doğurabilir. Yalnızca partneriniz, aile bireyiniz, çalışanınız, patronunuz, arkadaşınızla olan ilişkiniz değil, kendinizle olan ilişkinizle ilgili de kararlar vermek durumunda kalabilirsiniz. Bu durumda benlik duygunuzu hatırlamalısınız, sizi yaraladığınızı düşündüğünüz durumları iyileştirme zamanı. Hayatınız ve en önemlisi kendinizle ilgili sorumluluk almayı seçerek şifaya yönelebilirsiniz..

Bu dönemde spora başlayabilirsiniz, bir işi başlatabilir, bir durumla ilgili mücadele içine girebilirsiniz. Dolunay yöneticisi Mars, Kova burcunda seyahat ediyor olacak. Ay ile oluşturduğu destekleyici kontak ile düşüncelerinizi ve duygularınızı açığa vurabilir ve kendinizi bu şekilde de iyileştirmeyi seçebilirsiniz. Sağlığınızla ilgili baş bölgenize dikkat etmelisiniz. Bu enerji ile özellikle, ateşli hastalıklara ve baş ağrılarına karşı tedbirli davranmalısınız.

Dolunay, doğum haritanızla Koç burcunun bulunduğu alanda meydana gelecektir. Doğum haritalarınızda özellikle öncü burçlar olan, Oğlak- Yengeç, Koç – Terazi burçlarının 0-2 derecelerinde gezegenleri olanları oldukça yoğun ve zorlu şekillerde etkileyebilir. Dolunay enerjisi yaralansanızda, beraberinde şifayı getirecektir, siz yeter ki iyileşmeyi seçin. Doğum haritalarınız üzerinden, Koç Dolunayı enerjisinin sizi nasıl etkileyeceğini öğrenmek için, danışmanlık alabilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap