ÜÇLÜ TUTULMALAR SERİSİ – AKSİYONA GEÇME ZAMANI

Haftalık Burç Yorumları

Tutulmalar serisi hakkında bilmeniz gerekenler. 13 Temmuz’da Yengeç burcunda gerçekleşen Parçalı Güneş tutulmasını hayatımıza neler getirecek ?

Astrolog Zeynep Özyörük Tutulma serisi ile ilgili merak edilen tüm merak edilen soruların cevaplarını sizler için yazdı.

13 Temmuz Tutulmalar haritası
13 Temmuz Tutulmalar haritası

Tutulmalar serisi, 13 Temmuz ‘da Yengeç burcunda gerçekleşen Parçalı Güneş tutulması ile başladı.

Arkasından 27 Temmuz’da yaşanacak olan Kova burcundaki Ay tutulması ve 11 Ağustos’taki Aslan burcundaki Güneş tutulması bizleri etkisi altına alacak.

Bu 3 tutulmanın yaydığı enerji, aslında sizin hayatınızı olması gereken ihtişama taşımak için yola çıkmanızı sağlayacak. Yaşayacağınız olaylar zinciri, kafanıza koyduğunuz hedefler, istekleriniz, arzularınız tüm bunlar ruhunuzun tekamülündeki yolda ilerlemenizi sağlayacak..

Bu enerjinin kılavuzluğunda haritaları üst üste koyduğumda çıkan sonuç, önümüzdeki 6 ayın ne kadar değerli olduğu yönünde.  Başlatılması ve ya atılması gereken adımlar , gerekse hayatımızdan çıkartmamız ve ya bırakmamız gereken davranışlar açısından TUTULMA HARİTALARI oldukça fazla bilgi barındırıyor.

Bugün yaşadığımız YENGEÇ  GÜNEŞ TUTULMASI, 27 temmuzda yaşanacak KOVA burcundaki AY TUTULMASI ve 11 Ağustos daki ASLAN GÜNEŞ TUTULMASI..

Tutunmanız gereken enerji, YENGEÇ ve ASLAN.. Bu ne demek? Aile, yuva, ev, çocuk,  birlik ve beraberlik içerisinde aynı çatı altında bir olmak, yaratıcılık, sağlıklı ego, kendinizi ispat etmek, yeteneklerinizi ortaya koymak gibi alanlarda hangi hedefe sahip olursanız olun, bu alanda başlatmak isteyecekleriniz, sizin hayatınıza ihtişam ve güzellik getirecektir.  Bu motivasyonla beraber, haritaların ise asıl dikkat çektiği nokta..

Tepede konumlanmış olan CHIRON..

Chiron  2011’den Nisan 2018’e kadar Balık burcunda seyahat etti. Ve şimdi Koç burcunda seyahat ediyor..

Chiron geçmişte yaşadığınız travma anlarını ve acılarınızı ifade eder.. Geçmişle alakalıdır.. Fakat Koç burcunda bulunması, burcun taşıdığı potansiyel nedeniyle aslında “ŞİMDİ” yi anlatır. Koç anın verdiği heyecan ve motivasyonla hareket eder. Dolayısıyla buradaki asıl mesaj tam da şudur;

“Geçmişte yaşamayı bırak, yaralarını sil temizle ve artık anda yaşamaya başla. Yaralarından utanma. Herkesin bir yarası var elbet. Yaralarını hatırlamak, o anı yaşatmak, hayıflanmak ve üzülmek, en kötü bağımlılıktır. Acılara ASLA tutunmayın.”

Yengeç burcundaki Güneş tutulması, işte bu yaraları şifalandırmak için sizi motive ediyor..size bir amaç sunuyor.  Size adeta güç veriyor.

Sizi aşağı çeken ne varsa, ne sizi o geçmişte tutuyorsa, uyandığınızda , günlük yaşamda o günleri size hatırlatacak hangi eşya ve ya ortam varsa..ya atın gitsin..ya da barışın.. acınıza sarılın.. kabul edin… ama geçmişte kaldığını da bilin. artık size faydası asla dokunmayacak şeylerin ağırlığını taşıyarak istediğiniz ihtişamlı hayatı oluşturmanız maalesef mümkün değil.

Yaşayacağınız Kova burcundaki Ay tutulması, kendi özgürlüğünüzü ilan etmeniz ne yapmanız gerektiği ile ilgili adeta yolunuza ışık tutacak. Bu özgürlüğü yok etmek, gücünüzü kullanmanızı ve isyan etmenizi engelleyerek sizi aşağıya çekmek için hayatınızda ne seferber oluyorsa onları bir bir ebedi yolculuklarına geri dönmemek üzere yollayabilirsiniz. Mars’ın ve Uranus’un verdiği güç, sizin dağları yerinden oynatmanızı ve ortalığı yıkıp geçmenizi sağlayabilir. Geçtiğimiz 3-4 aylık süreçte Retro gezegenlerin yaratmaya çalıştığı enerji zaten size bunu açıkça ispat etti.. Geriye dönüp bakın, son 3-4 ay içinde enerjinizin düşmesine neden olan hangi kavramlar, hangi olaylar, hangi insanlar?

11 Ağustos’ta gerçekleşecek Aslan burcundaki Güneş tutulması ise,  hayatınıza can ve kan verecek gücü size getirecektir. Asıl potansiyelinizi fark ederek, yolunuza devam edebileceksiniz. Ay tutulması ile gerçekleştirdiklerinizi zaten kim yapabilirdi?? Sadece siz…Bu tutulma size kim olduğunuzu, toplum içindeki statünüzü, konumunuzu bir kere daha hatırlatacak. Aslan’ın gölge yönüne düşmeden, ukalalık, şımarıklık, egoistlik yapmadan olayları yönetmeye çalışmalısınız. Uzun zamandan beri hak etmediğiniz bir pozisyonda kalmış olabilir, kendi bakış açınızı değiştirmemenin bedelini ödemiş olabilirsiniz. Saklandığınız mağaradan çıkarak yüzünüzü yaratmak istediğiniz o ihtişamlı hayata döndürebilirsiniz.  Şubat 2019 itibariyle zaten bu hayatı deneyimliyor olacaksınız…

Bir diğer dikkat çeken ise partnerlik ve ortaklık, işvereniniz ile ilgili evde konumlanmış PLUTO.. Bu alanda adeta üç ayaklı sandalye gibi her an düşmenize neden olacak düzeni yok etmeniz için size bir fırsat sunulmakta. Dikkat edin, egonuz yüzünden ilişkilerinizde yanlış hareket etmeyin. Baskı kurmayın.. Manipule etmeye çalışmayın. Kıskançlık, saplantı yaratmayın.. “Bana baskı yapacağına ben baskı yaparım..” demeyin..Ya da tam tersi bunlar size yapılıyorsa, engel olun.. Kendinize güvenin..Kendinizi sevin ve kendinizle barışın..

Chiron’u hatırlayın.. Herkesin yarası mutlaka ki var.. Önemli olan kabullenmek..ve bunu açık yüreklilikle dile getirebilmek..Aslan cesaretinde olmak..Korkularınızın ve acılarınızın üzerine gidin..İlişkinize sarılın..Aynı yolda güvenle yürüyebileceğiniz insanların elinden tutun..

Jupiter ve Neptun arasındaki açı, sizin hayallerinize yeniden şekil vermenizi sağlayacak..Dinlenmek, meditasyon yapmak, dua etmek, maneviyatınızı kuvvetlendirmek, hayal kurmak, seyahatlere çıkmak, deniz kenarına gitmek, ruhunuzu besleyebilir. İstediğiniz ihtişamın nasıl ve ne şekilde olacağına karar vermenizi sağlayabilir. Yaratıcılığınız zaten en yüksek noktada..

Şubat 2019..Sizin için bir kutlama ayı olacak..

Zeynep Özyörük

KLAROS DANIŞMANLIK

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Astrolog - Kadinca Özel

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap