25 Eylül 2018 – Koç burcunda Dolunay.Yaraları tedavi etme zamanı.

Dolunay

Koç burcunda Dolunay.Gökyüzünde Dolunay ile birlikte hayatınızda her zaman bitişler, tamamlanmalar, sonlanmalar görülür. Doğum haritanızda Dolunay’ın etkisi altına alacağı alanlarla ilgili aydınlanmalar ve farkındalıklar, uyanışlar yaşamanız son derece doğaldır.

Bu ay Dolunay, 25 Eylül 2018 saat 05:52 ‘de Koç -Terazi aksında gerçekleşiyor. İlişkiler, birliktelikler, ortaklıklar, özel hayat, benlik, ego, kişisel hedefler ve haklar gündeme gelebilir.

Dolunay’ın size soracağı soru ise;

< “BEN” e karşı “BİZ” demeli misiniz? Yoksa “BEN” de mi kalmalısınız? > olacaktır.

An haritasını baktığımızda, Dolunay’a, Koç burcunun son derecelerinde dolaşan Chiron’un eşlik ettiğini görüyoruz. Duygusal anlamda oldukça yoğun bir süreç sizi beklemekte.

Chiron, yarı at, yarı insan vücudunda  sembolize edilen mitolojik geçmişi olan bir kuyruklu yıldızdır. Astrolojide ise, ‘Yaralı Şifacı’ olarak tanımlanır. En derin yaralar ve travmatik anları temsil eder. Bu Dolunay, tüm bu travmatik acıların ve yaraların üzerine ışık tutuyor olacak. Kendinizi değersiz hissettiğiniz, hak etmediğiniz davranışlara maruz kaldığınız anlar tekrarlayabilir ve ya geçmişteki buna benzer anıları çağrıştıran olaylar ile karşılaşabilirsiniz.

Mars’ın Kova burcunda Dolunay’a verdiği el, bu acılara ve yaralara, farklı ve sıra dışı, fevri tepkiler vermenize ve eylemlere geçmenize neden olabilir. Her zamankinden farklı bir yol izlemek isteyebilirsiniz. Öfkeyle ve ya agresif bir şekilde duygularınızı ortaya koymak isteyebilirsiniz.

Henüz Terazi burcuna geçmiş olan Güneş ve Merkür, empati kurmak ve huzur-barış yanlısı davranmak adına tüm çabasını sarfetse de, Uranus’un Ay düğümleriyle olan zorlu açısı, kadersel anlamda önemli bir dönüm noktasından geçtiğinizi, özgürlüğünüzü ve özgünlüğünüzü ilan etme arzusu içinde olduğunuzu gösteriyor. Bu kapıdan geçerseniz geri dönüşü olur mu , olmaz mı? Yıkıp geçmek, ortalığı kasıp kavurmak neleri değiştirebilir? Yoksa bu sadece anlık bir heves mi?

Bu sorunun cevabını ancak, bitirmek, tamamlamak ve sonlandırmak istediğiniz ortaklıktaki ve ya ilişkideki karşı taraf verebilir.. Sizin fevriliğinize ve öfkenize, sabırsızlığınıza karşı, karşı tarafın nezaketi ve barışçıl yaklaşımı ne kadar yeterli olacak?? Geçici zaferler sizi tatmin edecek mi? Köklü bir değişikliğe mi ihtiyacınız var?

Bu bağlamda Venus’un 5-6 Ekim’de durağanlaşması nedeniyle (ki oldukça tehlikeli bir süreç ilişki ve para açısından), son derece dikkatli hareket etmek gerekebilir. Birlikteliklerde durağanlık, kararsızlık, sabitlik, ileri gidememek, eller, kollar bağlı kalma gibi durumlar yaşanabilir.

Özellikle 10-11 Ekim tarihlerinde kavga ve gürültüden uzak durmak gerekiyor. Sinirler daha da gerilebilir. 15 – 16 Ekim’de ise, Dolunay süresince yaşananlar tekrar gündeme gelebilir, benzer konular konuşulabilir, eski çiftler, ortaklar durum analizi için tekrar bir araya gelebilir.

Diğer taraftan Saturn’un Dolunay’a olan baskısı, belli alanlarda üzerinizdeki yükün artmasına ve  sizin daha fazla köşeye sıkışmanıza neden olabilir. Her zamankinden farklı bir yol izlemek, uzun zamandan beri deneyimlediğiniz ve sizi konfor alanınızın dışına çıkmaya zorlayan yeni yöntemler bu bağlamda size yardımcı olabilir. Açık fikirli ve esnek olmakta fayda var.

Bu Dolunay geçmiş yaraları gündeme getirse de, bilmelisiniz ki, yaralar açık kalamaz. Tedavi edilmeli ve eski sağlığına kavuşması için çaba gösterilmelidir. Şifanın tam olarak nereden ve nasıl geleceği, Venus ‘un Retro harekete geçeceği zaman karşınıza çıkacaktır. Gözlemleriniz doğrultusunda neyin sizin için doğru, neyin yanlış olabileceğine kararı verebilecek ve 17 Kasım’dan sonra gönül rahatlığıyla harekete geçebileceksiniz.

ASTROLOG ZEYNEP ÖZYÖRÜK

KLAROS DANIŞMANLIK

Danışmanlık için: 0 539 628 98 87 – 0 212 214 78 28 

Mail: [email protected]

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Astrolog - Kadinca Özel

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap