Anlamını Bilmeniz Gereken 10 Rüya Sembolü

İyi bir gece uykusu vücudun yenilenmesi için hayati öneme sahip. Ancak uyku esnasında vücudumuz dinlenirken zihnimiz ve bilinçaltımız bizi oldukça hareketli yolculuklara çıkartabiliyor. Rüya adını verdiğimiz bu yolculuklar aslında bilinçaltımızın bize anlatmak istediği bazı sembollere sahip. Birçok psikoterapiste göre rüyalarımız günlük yaşamımızda anlamamız ve çözmemiz gereken şeylerle yakından ilişkili.

Peki bilinçaltınız rüyalarınızda size ne anlatmaya çalışıyor? İşte anlamını bilmeniz gereken 10 rüya sembolü!

1. Rüyada Dişler

beyaz dişler
Rüyada Dişler

Dişler ile ilgili rüyalar son derece yaygın. Ancak bu rüyaların hepsi yaşlanmak ile ilgili değil. Aslında rüya içinde çektiğinizi görmek hayatınızda terk etmeniz gereken bir şeyin olduğuna işaret ediyor. Diş çürükleri ise bir şey hakkında aşırı endişelendiğinizin göstergesi. Eğer dişlerinizi isteğiniz dışında kaybediyorsanız size fazlasıyla stres veren bir durum içindesiniz demektir. Örneğin yeni bir işe başlamak, ilişkinizde kontrolü kaybettiğinizi düşünmek ya da bir şeyleri kaybetme korkusu bu tür rüyalara neden olabilir.

2. Rüyada Hamilelik

hamilelik
Rüyada Hamilelik

Rüya içinde hamile olduğunuzu görmeniz hayatınızda büyük bir gelişme ve ilerleme aşamasında olduğunuza işaret ediyor. Dahası rüyada hamilelik bir iş ya da ilişkiniz için işe yarar yeni bir fikir geliştirdiğinizi gösteriyor. Bu tarz rüyaları sıkça görüyorsanız kendinize şunları sorun;

  • Hayatımda ne yaratmak istiyorum?
  • Hayatıma etki eden değişimler neler?
  • Kendim için yapmak istediğim değişikliklere hazır mıyım?

3. Rüyada Ateş

rüyada ateş
Rüyada ateş

Ateş ile ilgili rüyalar birçok farklı anlama gelebiliyor. Örneğin, yanan bir ateşe uzaktan baktığınızı görmek hayatınızda bir değişiklik yapmak istediğinizi gösteriyor. Ancak ateş ile oynadığınızı görmek, çok fazla düşünmeden karar vereceğiniz ve size zarar verecek seçimlerin habercisi olabilir. Rüya içinde ateş yaktığınızı görmek ise kurtulmak istediğiniz, bastırılmış bir öfke sorununa işaret ediyor.

4. Rüyada Ev

rüyada ev
Rüyada ev

Ev ortamı ile ilgili rüyalar kişiliğinizin birçok farklı yönünü sembolize edebiliyor. Tabii ki bu ne tür bir ev gördüğünüze göre değişiklik gösteriyor. Ancak genel olarak rüya içinde ev görmek rahatlığa ve kurtuluşa işaret ediyor. Çatı katı bir evde olduğunuzu görmek unutmak istediğiniz anılara işaret ederken bodrum katı bir yerde olduğunuzu görmek bilinçdışınızla ve sezgilerinizle bağlantıya geçtiğinizi gösteriyor.

5. Rüyada Çıplak Kalmak 

Yağ aldırma liposuction
Rüyada çıplak

Rüyada çıplak olduğunu görmek yaygın rüya türleri arasında. Genel olarak kendinizi ortaya koymaktan korktuğunuz ya da çekindiğiniz anlamına geliyor. Bir başkasının çıplak olduğunu görmek ise o kişinin uzun süredir sakladığı bir sırrın ortaya çıkması anlamını taşıyor. Dahası tamamen çıplak olduğunuzu ve bundan rahatsızlık duymadığınızı görmek kendinizi tam anlamıyla Kabul ettiğiniz anlamına geliyor.

6. Rüyada Uçmak

Rüyada Uçmak
Rüyada Uçmak

Rüya içinde bir yere uçtuğunuzu görmek arzuladığınız bir şeye ulaşmaya çabaladığınız anlamına geliyor. Ayrıca çok zor da olsa her şeyin üstesinden gelebilecek bir güce sahip olduğunuza işaret ediyor.

7. Rüyada Seks

Rüyada
Rüyada

Seks ile ilgili rüyalar ötelediğiniz ya da bastırdığınız çeşitli isteklerinizle bağlantılı. Ayrıca bu tür rüyalar korkularınız, sıkıntılı ilişkileriniz, kendilik değeriniz, terk edilme ya da kabul edilme gibi duygular ile de yakından ilişkili.

8. Rüyada Düşmek

Rüyada Düşmek
Rüyada Düşmek

Belki de en korkutucu rüyalar arasında yer alan bir yerden düşmek, hayatınızda kontrolünü kaybettiğinizi düşündüğünüz önemli olaylarla ilgili. Ayrıca başarısızlık korkunuzu da yansıtan bu tür rüylaar, yanlış kararlar almaktan da korktuğunuza işaret ediyor. Anksiyete bozukluğu olanların bu tarz rüyalara daha fazla yatkın olduklarını hatırlatmakta fayda var.

9. Rüyada Para

Rüyada Para
Rüyada Para

Eğer para ile ilgili rüyalar görüyorsanız, bu hayatınızda şans etkenine odaklandığınızı gösteriyor. Piyangodan para kazanmak yeni bir değişimin kapıda olduğuna, birine para verdiğinizi görmek ise kayıp korkusuna işaret ediyor. Genel olarak para ile ilgili rüyalar zenginlik ve yoksulluk ile ilgili endişelere sahip olduğunuz anlamına gelebiliyor.

10. Rüdaya Ölüm

Rüyada Ölüm
Rüyada Ölüm

Kulağa korkutucu geliyor olsa da ölüm ile ilgili rüyalar çok sık karşılaşılan türden. Genellikle hayatınızda bir şeylerin son aşamasına geldiğine işaret eden bu tür rüyalar, bitecek eski şeylerin yerine yenilerinin de geleceği anlamını taşıyorlar. Ölüm rüyaları, büyük değişimlerin yolda olduğunu ve bu değişimlerden duygusal anlamda etkileneceğinize işaret ediyorlar.

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap