Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe kulaklara sahip olmak birçok kişi için son derecede öz güven kırıcı ve rahatsız edici bir durumdur. Kepçe kulaklara sahip olan birçok kişi bu görünümden kurtulmak adına kepçe kulak estetiği olarak normal kulaklara sahip olabilmektedirler. Kulak kepçesinin normalden daha büyük ve öne doğru kıvrık olması durumu olan kepçe kulak estetik ameliyatlar ile günümüzde kolay bir şekilde düzeltilebilen bir durum olmaktadır. Plastik cerrahlar tarafından en çok gerçekleştirilmekte olan operasyonlar olan kepçe kulak estetiği operasyonları olmaktadır. Bu operasyonlar sayesinde kepçe kulaklara sahip olan kişiler rahat bir biçimde bu sorunlarından kurtularak istedikleri görünümlere sahip olabilmektedirler.

Kepçe Kulak Estetik Ameliyatları

Estetik kaygısına önem vererek bedenlerinde estetik yönden kusurlarının olduğunu düşünen kişiler bu bakımından estetik operasyonları olabilmek adına genellikle 18 yaşını doldurmuş olmayı beklemektedir. Ancak bazı operasyonlarda bu yaşı beklemeye gerek olmamaktadır. Bunlardan bir tanesi de Kepçe kulak düzeltme estetiği olmaktadır. Bu ameliyatı olarak kepçe kulaklardan kurtulmak isteyen kişilerin kesinlikle 18 yaşını doldurmayı beklemelerine gerek olmamaktadır. Bu organ vücudun diğer tüm bölgelerine göre daha hızlı bir şekilde büyüyerek tam anlamıyla kısa sürede olgunluğunu tamamlamaktadır. Bu sebepten dolayı da ameliyat için fazla beklemeye gerek olmamaktadır.

Kulak kepçesi düzeltilmesi için farklı ameliyat teknikleri kullanılmaktadır. Kulakların kıkırdak kısımlarına doğru şekilleri vermek ve bu bölgelerin o şekilde kalmasını sağlamak adına bu ameliyatlar arasında doğru teknikler kullanılmaktadır. Kulak estetiği için kulak arkasından bir kesi işlemi yapılmaktadır. Kesi işlemi yapıldıktan sonra bu kısımdan kulağa girilerek kıkırdak şekillendirilmekte ve bu durum da dikişler yardımıyla sabitlenmektedir. Aynı zamanda kulaklarda hiçbir şekilde kesi işlemi gerçekleştirilmeden de yalnızca dikişler ile kulak kepçesi şekillendirilmektedir. Ancak bu yöntem genellikle tercih edilmemektedir. Çünkü bu dikişlerin açılması durumunda kulak yine eski haline dönebilmektedir.

Kepçe Kulak Estetiği

Düzgün ve şekilli kulaklara sahip olmak için kepçe kulak estetiği olan kişilerin bu ameliyatların ardından da birtakım durumlara dikkat etmeleri büyük önem taşımaktadır. Kişilerin ameliyat olduktan sonra kesinlikle düz bir yastıkta ve sırtüstü uyumaları gerekmektedir. Ikınmak, ağır yük taşımak ve ağır spor yapmak gibi durumlardan da kesinlikle uzak durmaları gerekmektedir. Kepçe kulak ameliyatı olan kişilerin bu ameliyattan sonra 5 ile 7 gün kadar bir süre boyunca bandaj takmaları gerekmektedir. Ameliyatta atılan dikişler ise yaklaşık olarak 10 gün kadar geçen süre içerisinde alınmaktadır. Bu ameliyatları olan kişilerde ameliyat sonrasında şişlik ve kızarıklık gibi durumlar da meydana gelmektedir. Bu sorunlar da ameliyat sonrasında ilk iki hafta kadar kısa bir süre içerisinde tamamen geçmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap