Alın Germe

İlerleyen yaş ile yer çekiminin de sonucunda zaman içerisinde alında aşağı doğru sarkma durumu meydana gelmektedir. Bunun da yanında yine yaşlanma gibi etkenlere bağlı olarak alında kırışıklıklar da meydana gelmektedir. Meydana gelen bu sarkma ve kırışıklıklar da kişileri olduklarından sinirli yorgun ve mutsuz göstermektedir. Bu durum da özellikle estetik takıntısı olan kişiler için gerçekten son derecede can sıkıcı ve moral bozucu bir durum olmaktadır. Alnın sarkması ile birlikte beraberinde kaşlar ve göz kapakları da sarkık görünmektedir. Bu durumun da bir problemin beraberinde diğer problemleri de getirmektedir. Ancak estetik operasyonlar ile kişiler bu sorunların hepsinden aynı anda kurtulabilmektedirler. Alın germe operasyonu olan kişiler bu operasyonu olarak bu sorunlarından kurtulabilmektedirler.

Alın Germe Ameliyatları

Alnı sarkmış, göz kapakları ve kaşları da bununla birlikte inmiş olarak bu durumda olan isteyen herkes alın germe ameliyatı olabilmektedirler. Bu ameliyatlar genellikle belirli operasyonların da beraberinde gerçekleştirilmekte olduğu operasyonlar olmaktadır. Bu ameliyat ile birlikte kişilere genellikle göz kapağı ameliyatı ve yüz gençleştirme operasyonları da aynı anda yapılmaktadır. Çünkü bu operasyon yalnızca alnın gerilmesini sağlamaktadır. Ancak bu sorunu yaşayan kişiler bu durumun yanında aynı zamanda genç bir görünüme de ulaşmayı istemektedirler.

Alın germek için yapılan operasyonlarda alın kırışıklıkları ve kaş düşüklükleri düzeltilmektedir. Bu durumların yanında göz yanlarında bulunmakta olan kırışıklıklar da giderilerek yanaklar yukarıya doğru kaldırılmaktadır. Yan taraflarda bulunan şakaklar dahil tüm alın bu işlemlere tabi tutulmaktadır. Alın germe operasyonu sürecinde yalnızca şakak bölgesi kaldırılmaktadır. Bu anlarda kaşların ortalarına da kesinlikle dokunulmamaktadır. Bu operasyonlar için cerrahın tercihine göre açık teknik ve endoskopik teknik olmak üzere iki farklı teknik kullanılmaktadır. Açık teknikte kulaklardan başın en tepesine kadar uzanan kesi işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu yöntem ile daha fazla kesi yapılsa bile etkisi çok daha uzun süreler boyunca kalıcı olmaktadır. Diğer teknikte ise saç derisi içerisinden ikişer santimlik iki kesi işlemi gerçekleştirilmektedir. Burada seçim hastaya ve operasyonu gerçekleştirecek olan cerraha bağlıdır.

Alın Germe

Bu ameliyat beraberinde birkaç operasyon ile birlikte gerçekleştirilebildiği gibi tek başına da gerçekleştirilebilen bir yöntemdir. Kişiler alın germe yöntemi sayesinde ilk yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırabilmektedir. Bu operasyon tek başına genellikle 30 yaşlarında olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Kişiler bu operasyonu tek başına gerçekleştirdiklerinde hem kaşlarında hem de alında meydana gelen kırışıklıklarda düzeltmelerin olması sayesinde genç bir görünüme sahip olabilmektedirler. Aynı zamanda bu ameliyatlar son derecede de etkili olduklarından dolayı yıllar boyunca etkilerini sürdürmektedirler.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap