Revizyon Burun Ameliyatı

Ülkemizde en çok yaygın olan estetik ameliyatlardan bir tanesi de burun estetikleri olmaktadır. Ancak bazı durumlar sonucunda hastalar oldukları operasyonlar ardından sonucu beğenmeyebilmektedirler. Bu durum sonucunda da burunda yeni düzenlemelerin yapılması gerekmektedir. Bu durumlar sonucunda yapılması gereken düzenlemelerin gerçekleştirildiği burun estetik ameliyatları da revizyon burun ameliyatı olmaktadır. Bu ameliyat ile hastaların daha önceden geçirerek oldukları burun estetiği sonucunda beğenmedikleri burunlarına yeniden operasyonlar yapılmaktadır. Böylelikle de hastaların sonuçtan daha çok memnun kalacakları burunlara sahip olmaları mümkün bir durumdur.

Rinoplasti operasyonları ardından hastalar sonuçtan memnun kalmadıklarında revizyon burun estetiği olarak istedikleri sonuçlara ulaşabilmektedirler. Bu noktada hastaların bilmeleri gerekmekte olan birtakım ayrıntılar yer almaktadır. İlk oldukları operasyona göre bu ameliyatlar biraz daha zorlayıcı ve iyileşme süreci de biraz daha zor olabilmektedir. Bu durumun nedeni ilk olarak burunun tekrar açılması olarak daha önceki operasyonda burunda bulunan kemik ve kıkırdaklarda yapılan işlemlerden dolayı olmaktadır. Bu operasyonlar ve ilk olunan burun estetik ameliyatları kesinlikle biri birinden tamamen farklı olan ameliyatlardır.

Revizyon Burun Ameliyatı Sonrası

İlk operasyon ardından daha zorlayıcı geçen revizyon burun ameliyatı süreci iyileşme yönünden çok a farklı olmamaktadır. Burun estetiğinde iyileşme elbette ki birçok farklı faktöre bağlı olmaktadır. Bu noktada gerçekleştirilmiş operasyon, hastanın genel sağlık durumu, yapılan işlemler ve tercih edilen teknikler gibi durumlar iyileşme sürecinde büyük etken olmaktadır. Hastalarda aynı zamanda deri tipi de iyileşmeye yönelik olarak son derecede önemli bir faktör olmaktadır. Burunda kalın deriye sahip olan kişilerde şişlikler daha fazla olacak ve iyileşme süresi de daha uzun sürecektir. Ancak genel olarak bakılacak olduğunda burunda meydana gelen şişlikler bir iki hafta gibi kısa bir süre sonucunda inmektedir. Bu şişliklerin tamamen gitmesi ve burunun tam şeklini alması ise yapılan işlemlere bağlı olarak bir aya kadar sürebilmektedir. Kesin olarak sonucun değerlendirilmesi adına operasyonu gerçekleştiren cerrahın kontrolü 6 ile 12 ay arasında değişmektedir. Bu noktada hastaların en çok dikkat etmeleri gereken durumlardan bir tanesi de doktorun tavsiyelerine uygun olarak iyileşme süreçlerini geçirmeleridir.

Revizyon Burun Ameliyatı

Burun estetik ameliyatlarında düzeltmeler söz konusu olduğunda her revizyon burun estetik operasyonları da aynı olmamaktadır. Daha önceden yapılan operasyon ve sonuçtan memnun kalınmamasının nedenine bağlı olarak bu ameliyatlarda değişik teknikler kullanılmaktadır. Revizyon burun ameliyatı çok farklı sebeplerden dolayı yapılabilmektedir.  Bu operasyonlar için bazen ciddi operasyonlar gerekirken bazı durumlar için de ufacık dokunuşlar yeterli kalabilmektedir. Buradaki temel amaç estetik görünüm ön planda olurken aynı zamanda solunum işlevini de rahat gerçekleştiren bir burun oluşturmaktır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap