Burun Estetiği Sonrası

Burun estetiği hastaların kişisel özelliklerine, burun şekline, istenilen buruna ve burunda bulunan sorunlar gibi sebeplere bağlı olarak değişiklikler göstermektedir. Yine bu duruma bağlı olarak bu ameliyatların yapıldıkları teknikler, hataların özellikleri ve burunda yapılan müdahaleler gibi durumlara bağlı olarak burun estetiği sonrası iyileşme süreci değişiklikler göstermektedir. Ancak genel bir süre belirtilecek olunursa da burun estetiklerinden sonra hastaların iyileşme süreçleri genellikle 7 ile 10 gün arasında değişmektedir. Bu sürenin sonucunda hastalar genellikle normal hayatlarına sorunsuz bir şekilde kaldıkları yerden devam edebilmektedirler.

Burun Estetiği Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Eskiden burun ameliyatları sonrasında hastalara genellikle alçı ve tampon verilmekteydi. Ancak zamanla bunlar yerini silikon atellere ve özel koruyucu olan bantlara bırakmıştır. Hastaların burun estetiği ameliyatı olduktan sonra bu bantları kullanmaları ameliyattan hemen sonra bile son derecede rahat bir şekilde nefes almalarını sağlamaktadır. Aynı zamanda tampon ya da alçının vermekte olduğu rahatsızlığı da kesinlikle vermemektedir.

Burun estetiği sonrası son derecede önemli bir süreç olmaktadır. Bu süreç içerisinde hastaların burunlarına son derecede dikkat etmeleri ve hekimlerinin kendilerine söylediği tavsiyelere dikkat etmeleri gerekmektedir. Burun ameliyattan sonra birkaç hafta boyunca hassaslığını korumaktadır. Bu sebepten dolayı da hastaların bu süreç içerisinde son derecede dikkatli davranmaları ve bu süreci en iyi şekilde geçirmeleri gerekmektedir. Kişiler burun ameliyatı oldukları ilk günde hastaneden taburcu olarak evlerine gidebilmektedirler. Bu noktada hastaların dikkat etmeleri gereken ilk durum ilk üç gün boyunca uyurken başlarını dik tutacak ve destekleyecek bir yastıkla uyumaları gerekmektedir. Kişilerin ilk hafta burunlarını sürekli sümkürerek temizlemeleri gerekmektedir. Bunu okyanus suyu ile yapmaları çok daha sağlıklı olmaktadır. Bu süreç içerisinde çiğnenmesi kolay olan yiyeceklerin tüketilmesi de oldukça önemlidir. Kişilerin burun estetiği sonrası dikkat etmeleri gereken bir başka durum da yüzlerini ve burunlarını gerecek olan mimiklerden uzak durmaları mümkün olduğunda yüzlerini hareketsiz tutmaları gerekmektedir.

Burun Estetiği Sonrası

Burun estetiği sonrası ameliyatlarda kullanılmış olan tekniklere göre gözlemlenen durumlar farklılık göstermektedir. Ameliyat sonrasında yüzde şişlikler ve morluklar meydana gelmektedir. Burun estetiği yaptıran kişilerde kapalı teknik kullanılmış ise bu kişilerde morarma ve şişlik açık tekniğe göre daha az olmaktadır veya olmama ihtimali de bulunmaktadır. Burun ameliyatı geçiren kişilerin ilk üç günü atlattıklarından sonra burun estetiği sonrası meydana gelen şişlik ve morluklar büyük ölçüde azalmaktadır. Ameliyat sonrasında meydana gelen baş ağrısı ise genellikle hafif ağrı kesiciler ile son bulabilmektedir. Hastalarda burun estetiği sonrası nefes alma ve çiğneme güçlüğü gibi durumlar meydana gelse de bu sorunlar da ilk hafta sonunda büyük ölçüde azalmaktadır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap