Jinekomasti

Erkeklerde meme büyümesi son derecede zıt ve rahatsız edici bir durum olmasından dolayı özellikle de estetik görünüme önem veren erkekler bu sorunu yaşadıklarında son derecede rahatsız olmaktadır. Bu durumun meydana gelmesinde birtakım sebepler yer almaktadır. erkeklerin fazlaca alkol kullanmaları, vücut geliştirmek amacı ile birtakım ilaçların fazlaca alınması ve bazı antidepresan ilaçlar erkeklerde böyle bir sorunun meydana gelmesine sebep olabilmektedir. Jinekomasti fazla kilo probleminden dolayı da meydana gelen bir durum olsa da bu soruna sebep olan asıl durumlar kilodan bağımsız olmaktadır. Birçok erkekte meydana gelebilen bu sorun erkeklerde estetik açıdan son derecede rahatsız edici bir durumdur. Bu noktada meme büyümesi sorunu yaşayan erkekler estetik görünüm düzenlemesinden önce gerekli testleri yaptırarak herhangi bir hastalık var mı durumuna da bakmaları gerekmektedir.

Jinekomasti Neden Meydana Gelir?

Jinekomasti sorunu erkeklerde meydana gelen göğüs büyüme durumu olmaktadır. Erkeklerde meme büyümesi gerçekten de son derecede rahatsızlık veren bir durumdur. Bu sorunun meydana gelmesinde birtakım durumlar söz konusu olmaktadır. Bu durumlar şunlardır;

  • Testesteron azlığı
  • Hormon bozuklukları
  • Bazı ilaçların uzun süre kullanılması
  • Fazlaca alkol tüketilmesi
  • Bazı durumlar sonucunda vücutta östrojen hormonu artması
  • Testis tümörleri
  • Troid bezi hastalıkları
  • Antidepresan ilaçlarının uzun süre boyunca kullanılması
  • Uyuşturucu maddelerin kullanılması
  • Karaciğer siroz hastalığı

Bu gibi sorunlar erkeklerde ilerleyen dönemler içerisinde meme büyümesi sorunu oluşmasına neden olmaktadır. Bu sorunun tedavisi de elbette ki mümkündür. Bu sorunu yaşayan erkekler gerek sağlık açısından gerek ise de estetik kaygıları açısından gerekli tedavi yöntemleri ile bu sorunlarından kurtulabilmektedirler. Bu sorunlarından kurtularak son derecede iyi bir şekilde normal hayatlarına kaldıkları yerden devam edebilmektedirler.

Jinekomasti

Meme Büyümesi sorunu yaşayan erkekler bu sorunlarından rahatlıkla kurtulabilmektedirler. Bu sorunu yaşayan hastalara cerrahi tedaviler gerçekleştirilmektedir. Bu hastaların tedavisi yalnızca cerrahi teknikler ile mümkün olmaktadır. Bunun yanında ilaç tedavisi kesinlikle mümkün değildir. Erkeklerde meme büyümesi olduğunda bu sorunu yaşayan kişilerin memelerinin başlarında kesi işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu aşamadan sonra memelerde bulunan fazlalıklar yine kesi yöntemi ile alınmaktadır. Yine bu sorunun tedavisi liposuction yöntemleri ile de mümkün olmaktadır. bu yöntem ile memelerden yağ alınarak memelerin normal boyutlarına dönmeleri sağlanmaktadır.

Jinekomasti sorunu yaşayarak cerrahi operasyon gören kişilere operasyon sırasında yapılan tekniğe göre lokal anestezi ya da genel anestezi uygulanmaktadır. Bu son derecede kolay olan operasyonların ardından hastalar operasyonu oldukları gün hastaneden taburcu olabilmektedirler. Gerçekleştirilen operasyonların sonrasında hastaların 3 hafta kadar bir süre boyunca özel korse kullanmayı ihmal etmemeleri de son derecede önemli bir durum olmaktadır.

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap