Kol Germe Estetiği

Zaman içerisinde kollarda üst bölgelerde iç ve arka kısımlarında sarkma durumu meydana gelebilmektedir. Bu durumun meydana gelmesi de estetik görünüm açısından son derecede can sıkıcı bir durum olmaktadır. Sorun bununla da sınırlı kalmayarak bu bölgeler olduğundan kalın görünmesinden dolayı sorunu yaşayan kişiler olduklarından çok daha kilolu görünmektedirler. Bu sorunun meydana gelmesinin nedeni, zaman içerisinde yaşlanma, yer çekimi, fazla kilo alarak vermek, fazlaca güneşe maruz kalmak gibi durumlar olmaktadır. Bu durumların sonucunda da koldaki derinin alt dokusunda gevşeme meydana gelmektedir ve bu durum da kolda sarkmaya neden olmaktadır. Kolda meydana gelen bu sarkıklık estetik operasyonlar ile giderilebilmektedir. Bu sorunun giderilmesi adına estetik kaygısı taşıyan kişiler kol germe estetiği olarak sorunlarından son derecede kolay bir şekilde kurtulabilmektedirler.

Kol Germe Estetik Ameliyatı

Kol sarkması durumlarında cerrahi estetikler ve medikal estetikler olarak tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Hastaların kollarında meydana gelmiş olan sarkma durumlarına bağlı olarak tedavi yöntemleri değişmektedir. Bu noktada hafif düzeyde olan kol sarkmaları için medikal yöntemler uygulanmaktadır. Ağır derecede sarkmış olan kollar için ise cerrahi müdahaleler gerekmektedir. Kol germe ameliyatları ile ağır derecede sarkmış olan kollar da son derecede gergin ve ince bir hale gelebilmektedir. Ağır derecede sarkmaların meydana geldiği durumlarda kol germe estetiği için cerrahi işlemler uygulanmaktadır. Bu operasyonlar kullanılmakta olan tekniklere ve yapılan müdahalelere göre değişiklikler göstererek 1 saat ile 3 saat arasında gerçekleştirilmektedir.

Kol Germe Estetiği

Ağır derecede kollarda meydana gelmiş işlemler için cerrahi operasyonlar uygulanacağından dolayı bu operasyonlar genel anestezi verilerek gerçekleştirilmektedir. Ancak medikal yöntemler ile tedai edilecek hafif sarkmalar için estetik işlemleri hastalara lokal anestezi verilerek de gerçekleştirilebilmektedir. Bu noktada kullanılan teknikler hastanın ameliyat sürecinden iyileşme sürecine varana kadar değişikliklerin olmasına neden olmaktadır. Kol germe ameliyatı olan kişiler çok ağır sarkmaların olması durumunda ameliyattan sonra bir gün boyunca hastanede kalabilmektedirler. Ancak hastalar genel olarak ameliyattan sonra birkaç saatin sonunda hastaneden taburcu olabilmektedirler.

Kol germe operasyonları ile sıkı ve gergin kollara sahip olmak isteyen kişilerin ameliyatın sonrasında da dikkat etmeleri gerekmekte olan durumlar yer almaktadır. Bu ameliyatı olan kişilerin ameliyat sonrasında kollarını ilk günlerde yüksekte tutmamaları son derecede önemli bir durum olmaktadır. Ameliyat sonrasında hastalarda kanama olmasını engellemek adına drenler takılmaktadır. bunlar da ameliyatın sonunda birkaç saat sonra çıkarılmaktadır. Bu ameliyattan sonra hastaların kollarına sıkı bandajlar takılmaktadır. Bu bandajlar kolları sararak sıkı durmalarını sağlamaktadır. İlerleyen haftalar içerisinde iyileşme sağlandığında hastaların kollarında alınacak dikişler de bulunmamaktadır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap