Tamponsuz Burun Estetiği Nedir Ve Nasıl Yapılır?

tamponsuz burun estetiği, estetik, burun estetiği

Burun ameliyatları içerisinde geleneksel olarak iç kısımlarına tampon yerleştirilmesi yapılarak ameliyatlar meydana getirilirdi. Bu durum hastaların burunlarının bir hayli büyük görünmesine, şişli ya da morluk durumlarının daha fazla meydana gelmesine neden oluyordu. Bir yandan da nefes alma sırasında zorluk yaşanıp kulaklarda basınç olmasına neden olan yöntem durumu daha zor hale getiriyordu. Artık bu tamponlar günümüz içerisinde ortadan kaldırıldı ve birçok yöntem içerisinde kullanılmıyor. Bunun yerine tamponsuz burun estetiği daha rahat tercih ediliyor.

Tampon Kullanımı Nedir?

Burun estetiği ameliyatlarında kullanılan yöntemlere uygun olarak kullanılan birçok farklı tampon modeli vardır. Eski zamanlarda daha çok ameliyat sırasında burun içerisine sıkıştırılan sargı bezi hastanın nefes almasını daha zor bir hale getirirdi. Bu durumda beraberinde hem ağrıları hem de kanamaları getiriyordu. Böyle şeylerin söz konusu olması da kişilerin burun estetiği operasyonlarından uzak kalmasına neden oluyordu.

Tamponsuz Burun Estetiğinde Tampon Yerine Silikon Atel Geldi

Eski zamanlardan kalan tampon artık yerini günümüzde silikon yapıda olan atellere bıraktı. Silikon yaprak olarak da bilinen ateller hava yolunu açık tutuyor. Bundan dolayı daha çok tercih edilir. Silikon atellerin kullanılması kişilerin günlük hayatlarına daha hızlı ve kolay dönmesine de olanak sunuyor. Burundan daha rahat nefes alınmasına katkı sağlar. Bu yöntem ile kulaklarda oluşması söz konusu olan basınçlar da ortadan kalkıyor.

Tamponsuz Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Son zamanların en çok tercih edilen yöntemi olan tamponsuz burun estetiği ile ameliyat sonrası burun tamponu kullanılması ortadan kalkar. Bunun yerine silikon atel kullanımı sağlanır ve hastaların iyileşme süreci daha hızlı bir hal alır. Hastaların burunlarında tıkanma falan olmayacağı için daha rahat nefes alması da söz konusu olacak. Burnun içine ameliyat sırasında kendiliğinden eriyen dikişler atılır ve bir de bunların alınması gerekmez. Atılan dikişlerin hemen yanına yerleştirilen silikon atel sayesinde sorun olması pek söz konusu olmaz. Bir hafta ile on gün arasında bir sürede bu dikişler kaynar ve ardından silikon atel iki ya da üç gün içerisinde çıkarılır. Burun temizliği sırasında bir sorun olmasın diye nemlendirmek adına okyanus suyu kullanılması tavsiye edilmektedir.

Tamponsuz Burun Estetiği Avantajları

Teknolojinin her an daha iyi gelişiyor olması ameliyat süresinde yaşanması söz konusu olan zorlukları ortadan kaldırmak adına da etkili oluyor. Tampon kullanmak yerine atel kullanmak kişilerin daha hızlı iyileşme ve zorluk yaşamamasına neden oluyor. Tamponların çıkarılmasının ardından hastaları zorlu süreçler beklerken atelde bunlar söz konusu olmaz. Kolay takılan ve istenilen an atellerin çıkarılması büyük bir kolaylık olmaktadır. Bundan dolayı uzmanlar tarafından daha çok tamponsuz burun estetiği tercih edilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap