PRP İle Cilt Gençleştirme

Teknolojinin giderek ilerlemesi ile birlikte kök hücre tedavi yöntemleri estetik için cilt gençleştirme teknikleri için de kullanılan bir yöntem haline gelmiştir. Son yıllarda geliştirilmiş olan PRP ile cilt gençleştirme yöntemleri hastadan kan alınarak santrifüj edilmesi ile uygulanan bir teknik olmaktadır. Bu teknikte elde edilmekte olan serum gibi maddeler derilerin altlarına enjekte edilerek operasyon gerçekleştirilmektedir. 

Herhangi bir yerde meydana gelen hasarlar vücutta kanın pıhtılaşması ile onarılmaktadır. Kan bu noktada pıhtı hücrelerini hasar gören bölgede toplayarak onarım sürecini başlatmaktadır. Bu operasyonlardaki amaç kanın dolaşımının hedef dokulara taşınarak bu alanlara fazlaca pıhtı hücrelerinin gönderilmesini sağlamaktadır. Bu sayede onarımı geç olmaya başlayan bölgelerde kırışıklıklar meydana gelmesinden dolayı bu bölgelere pıhtı hücrelerinin gönderilmesi cildin gençleşmesini sağlamaktadır. Bu sayede PRP ile cilt gençleştirme yöntemi oldukça başarılı olmaktadır. Ayrıca bu yöntem ile enjekte edilen pıhtı hücreleri normal kanda bulunan pıhtı hücrelerin sayıca 2-3 katı kadar olmaktadır. Bu durumun sayesinde de gençleştirme etkisi ve onarım etkisi de son derecede yüksek olmaktadır. 

PRP Yöntemi İle Cilt Gençleştirme Nasıldır?

Hastalardan alınan kan ile tamamen hastalara ait olan bir serum yapılmaktadır. Bu serumun içerisinde çok fazla sayıda pıhtı hücresi bulunduğundan dolayı cilt gençleştirme için son derecede ideal bir yol olmaktadır. Bu sorun yaşlanma belirtileri olan bölgelere enjekte edilmektedir. PRP ile cilt gençleştirme operasyonu olmak isteyen kişiler sonuçtan son derecede memnun kalabilmektedirler. Derinin altına enjekte edilmiş olan tüm deri altına yayılmaktadır. Bu sayede de deride meydana gelmiş olan sorunlar bu serum içerisinde bulunmakta olan pıhtı hücreleri sayesinde onarılmaktadır. Derinin altına yayılan bu serum içerisinde yer alan pıhtı hücreleri yeni kollajen oluşumunu sağlamaktadır. Bunun da yanında hücreler arasında bulunan maddeyi de doldurduklarından dolayı son derecede iyi bir şekilde gençleştirici etki göstermektedir. PRP ile cilt gençleştirme şu nedenler için kullanılabilmektedir;

  • Saç dökülmesini önleyerek saçları gürleştirmek
  • Deride meydana gelmiş olan kırışıklıkları ve selülitleri gidermek
  • Lazer gibi uygulamaların sonrasında derinin hızlıca onarılmasını sağlamak
  • Yaralar, deride meydana gelmiş izler ve çatlak gibi durumları onararak gidermek.

PRP İle Cilt Gençleştirme

Cildin hasar görmüş ve yenilenmesi gereken hemen her bölgesine bu yöntem kullanılabilmektedir. Yine leke tedavisi ve göz altında meydana gelmiş olan morluk gibi sorunların giderilmesi adına da bu yöntem kullanılmaktadır. PRP ile gençleşmek isteyen kişilerin akıllarına bu yöntem ile ilgili olumsuz durumların da takılmaması gerekmektedir. Çünkü bu yöntem ile kişilerin tamamen kendi vücutlarından oluşturulan bir serum kullanıldığından dolayı operasyon sonrasında hastalarda herhangi bir şekilde alerji ya da hastalık riski de olmamaktadır. 

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap