Botoks

Kırışıklıklar ile mücadelede bu gün en etkili yöntem botoks olarak bilinmektedir. Bu yöntem sayesinde zamanın bıraktığı izlerden ve kırışıklıklardan isteyen herkes son derecede kolay bir şekilde kurtulabilir. Bu yöntemler ile kişiler estetik görünümlerine önem verdiklerinde kaş çizgilerinden, alın kırışıklıklarından, göz çizgilerinden, dekoltelerde bulunan çizgilerden ve boyun çizgileri gibi kırışıklıklardan son derecede basit bir teknik ile kurtulabilmektedirler.

En değerli giysimiz olan cildimiz sürekli olarak dış etkenler ile bir mücadele vermektedir. Bu mücadelenin sonucunda ise cildimizde zaman içerisinde istemediğimiz çizgiler meydana gelebilmektedir. Yaşlanma süreci de devreye girdiğinde cildimizde bu çizgiler yerini daha derin olan çizgilere bırakmaktadır. Bu durum da özellikle estetik kaygısı son derecede fazla olan kişiler için son derecede can sıkıcı bir durum olmaktadır. Bu sorun karşısında yaşlanmak istemeyen ve vücudunda çizgilerin olmasını istemeyen kişiler botoks yöntemi ile yaşlanmaya dur diyebilmektedirler. Özellikle de cildin bozulmasında en etkili sorunlardan bir tanesi olan güneş faktörünün meydana getirmekte olduğu izler ve kırışıklıklar da bu yöntem sayesinde son bulabilmektedir.

Botoks Uygulamaları

Cilt kendisini sürekli olarak meydana gelen durumlar sonucunda onarır. ancak bu onarım zaman içerisinde yavaşlamakta ve bir süre sonrasında da durmaktadır. Bu durum sonucunda da minik hareketlerin sonucunda bile ciltte kırışıklıklar ile yaşlanma belirtileri ortaya çıkmaktadır. Cildinin hala genç kalmasını isteyen kişiler botoks operasyonu ile ciltlerindeki yaşlanmaya karşı koyabilmektedirler. Bu uygulamalar geçici işlemler olsa bile aynı bölgelere sürekli olarak uygulanarak yenilenmektedir. Yapıldığı bölgelere ve kullanılan maddeye gire değişik zamanlarda kalıcılık etkisi gösterse bile bu uygulamalar aylarca etkilerini göstermektedir. Aynı zamanda sadece iğneler ile yapılan işlemler olması ve kesi gerektirmeye işlemler olmasından dolayı da kişiler sürekli olarak bu yöntemi kullanabilmektedirler. Bu sayede botoks uygulamaları ile kişiler uzun yıllar boyunca genç ve diri bir görünüme sahip olabilmektedirler.

Botoks

Kişiler botoks tedavisi için genellikle 30 lu yaşlarında olmaktadırlar. Bu durumda kişiler bu yaşlarda genellikle ince çizgiler için bu yöntemi tercih etmektedirler. Bu noktada kişilere operasyonlar gerçekleştirilmeden önce muayene edilmektedirler. Daha sonrasında alkol ve sigara kullanımı gibi etkenler de göz önünde bulundurulmaktadır. Çünkü bu durumlar cilde yaşlanma etkisini vermektedirler. Daha sonrasında ise bu operasyonları olmak isteyen kişilere en uygun şekilde botoks yöntemi uygulanmaktadır. Böylelikle de kişiler istedikleri görünümlere bu şekilde rahatlıkla ulaşabilmektedirler. Bu noktada hastaların operasyon sonrasında merak ettikleri durumlardan bir tanesi de yüz bölgesinde şişmenin olup olmadığıdır. Kişilerin bu noktada da içlerinin rahat olması gerekmektedir. Uygun ve gerektiği şekilde gerçekleştirilen işlemlerin sonucunda şişme meydana gelmemektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap