Bölgesel Estetik

Bölgesel Estetik

Vücudun belirli bölgelerinde toplanan kilolar, zaman içerisinde oluşan selülitler, vücutta meydana gelen sarkma ve kırışık gibi durumlar estetik görünüm açısından son derecede can sıkıcı durumlardır. Estetik görünümlerine önem vererek fit ve genç bir cilde sahip olmak isteyen kişiler bu noktada bölgesel olarak meydana gelen cilt kusurlarını bölgesel estetik yöntemleri ile giderebilirler. Vücudun hemen her bölgesi için belirli sebeplere estetik operasyonlar uygulanarak cildin genç ve fit görünmesi sağlanmaktadır. Bu sayede de estetik görünümlerine önem veren kişiler bölgesel olarak yaşadıkları bu problemlerden kurtularak istedikleri görünümlere ulaşabilmektedirler.

Bölgesel Estetik Uygulamaları

Özellikle de belirli bölgelerde fazla yağlanma olması sonucunda kişilerde bölgesel kilolar meydana gelmektedir. Bu durumun da yanında bu yağların olduğu bölgelerde selülit gibi sorunlar da olabildiğinden dolayı bu sorunları yaşayan kişiler estetik görünümlerinden son derecede rahatsız olabilmektedirler. Belirli bölgelerde meydana gelmiş olan fazla kilolar ve selülitler için çeşitli bölgesel incelme operasyonları uygulanarak kişilerin bu sorunlarından kurtulmaları sağlanmaktadır. Vücudun belirli bölgesinde meydana gelen bu fazlalıkları ve selülitleri yok etmek fiziksel yöntemler ile son derecede zahmetli ve zor olmasından dolayı birçok kişi bu operasyonları olarak istedikleri görünümlere ulaşabilmektedirler. Bölgesel estetik operasyon teknikleri şu teknikler olmaktadır;

  • Lazer Lipoliz
  • Radyofrekans
  • Soğuk Lipoliz
  • Vakum Terapi

Bu çeşitli yöntemler ile kişiler yüz bölgesinden tüm vücutlarına varana kadar yaşadıkları bölgesel sorunlarından kurtulabilmektedirler. Bölgesel estetik operasyonları olarak kişiler istedikleri ve hayal ettikleri görünümlere bu operasyonlardan uygun olanı olarak sahip olabilmektedirler.

Bölgesel Estetik

Lazer lipoliz uygulamalarında Belirli bölgelerde toplanmış olan yağlar lazer ışınları ile eritilir. Bu operasyon ile liposuction operasyonlarının etki sonuçları neredeyse aynı olmaktadır. Bu operasyonların bir avantajı da liposuction operasyonlarına göre daha hızlı ve kolay bir iyileşme süreci olmasıdır. Bu işlemler genellikle küçük bölgeler için tavsiye edilmektedir. Boyun hatları ve çene altı gibi bölgelerde toplanmış yağların ve sarkmaların giderilmesi adına kullanılan tekniklerden bir tanesidir.

Radyofrekans teknolojisi ile gerçekleştirilen bölgesel estetik yöntemi sadece dokularda kalmamakla birlikte derinin dokusunda da son derecede estetik dokunuşlara imza atmaktadır. Yüz kontrolleri ve sıkılaştırma işlemleri için de bu teknik son derecede elverişli olmaktadır. Bu yöntem ile inatçı yağlar ve selülitler giderilmektedir.Vücut şekillendirme ve cilt sıkılaştırma için de son derecede ideal bir teknik olmaktadır.

Bölgesel estetik teknikleri arasından bir diğeri de soğuk lipoliz olmaktadır. Bu yöntem ile özellikle karın bölgeleri bel, basenler, bacak içleri ve sırt bölgelerinde bulunmakta olan yağlar ve selülitler giderilerek cildin sıkılaşması sağlanmaktadır.

Vakum terapi tekniğinin ilk amacı ise vücudu şekillendirmek, sıkılaştırma, selülitleri gidermek ve düzensiz yerleşmiş olan yağları belirli bölgelere toplamaktadır. Bu yöntem kilolu ya da zayıf fark etmeden sorunu yaşayan herkesin kullanabileceği bir tekniktir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap