Bacak içi germe

Yer çekiminin etkisi ile yaş ilerledikçe ve hızlı kilo alıp verdikçe bacaklarda bir esneme ve sarkma meydana gelmektedir. Bu durumun sebebi tüm bu nedenlerden dolayı bacaklarda elastikliğin kaybolması ve derinin alt dokusunda bulunmakta olan yağ dokusunun azalması olmaktadır. Bu durumlar meydana geldiğinde ise özellikle de üst bacakların iç kısımlarında sarkmalar meydana gelmektedir. Bu durumun en kötü dezavantajlarından bir tanesi de özellikle bir de bu kişilerde kilo fazlalığı var ise yürürken ve hareket ederken bacaklar birbirine sürtmektedir. Bu durumun sonucunda da bu kişilerin bacaklarında pişik oluşumu meydana gelmektedir. Bacaklarında sarkma meydana gelen kişiler bu durumdan oldukça rahatsızlık duyduklarında bacak içi germe operasyonu olarak bu sorundan kurtulabilmektedirler. Bu operasyonu olan kişiler olduğundan çok daha gergin ve düzgün bacaklara sahip olarak istedikleri görüntüye de ulaşabilmektedirler.

Bacak İçi Germe

Bacaklarda derilerin alt kısmında bulunan yağ dokunun kalınlığı ve bacaklarda meydana gelmiş olan sarkıklık göz önünde bulundurularak bacak içi germe operasyonu için en doğru tekniklerin kullanılmasına karar verilir. Bacaklarında sarkıklık meydana gelmiş olan kişiler eğer daha öncesinde çok fazla kilo alarak vermişler ise bu kişilerin derileri oldukça kalın olabilmektedir. Böyle bir durum olduğunda öncelikli olarak liposuction uygulamaları gerçekleştirilmektedir. Bu uygulamaların hemen ardından ise fazla olan deri cerrahi işlemler ile alınmaktadır. Bazı durumlarda derilerin kalınlığı yalnızca bacakların kasık bölgelerinde bulunmaktadır. Bu durumda ise kişilerde çamaşır içerisinde gizlenebilecek olan kısımdan kesi yapılarak deri bolluğu alınmaktadır. Bacak içi germe ameliyatı yine kişilere göre farklılıklar göstermektedir.  Bazı kişilerde deri bolluğu bacakların iç kısımlarında orta bölgede bulunmaktadır. Böyle bir durumda ise yine kasıklardan kesi işlemi yapılarak bacakların iç ortalarına kadar dikey iz atılır ve bacak içi germe yöntemi gerçekleştirilir.

Bacak İçi Germe Süreci

Bacak içi germe operasyonu bu sorunu yaşayan kişilere genel anestezi uygulaması yapılarak gerçekleştirilen bir operasyon olmaktadır. Vücut yapılarına ve deri altında fazla bulunan yağ dokusuna göre ameliyat süresi değişiklikler göstermektedir. Ancak bu ameliyatlar 2 ile 4 saat arasında bir sürede gerçekleştirilmektedir. Kişilere ameliyat anında drenler koyulmaktadır. Bu drenler ameliyatın hemen ertesi gününde çıkarılmaktadır. Bu noktada kişilerin operasyonu gerçekleştiren cerrahın sözlerini iyi bir şekilde dinlemeleri gerekmektedir. Bu kişilerin ameliyat sonrasında 3. Güne kadar kesinlikle duşa girmemeleri gerekmektedir. Bacak içi germe işlemleri sonrasında kişilerin bir ay boyunca özel bir korseyi giymeleri gerekmektedir. Ameliyat sonrasında yine hastaların bir hafta boyunca varis çorabı giymeye de dikkat etmeleri gerekmektedir. Kişiler ameliyat olduktan yaklaşık olarak 4 ile 6 hafta gibi bir süre sonrasında da spor aktivitelerine devam etmeleri mümkün olmaktadır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap