Estetik Gülüş Tasarımı

Dişlerde bulunan şekil bozuklukları ve renk değişiklikleri estetik kaygısı güden kişiler için son derecede büyük bir problem teşkil etmektedir. Bu durumun da yanında kişiler gülüşlerinde birtakım sorunlar görebilmektedir. Bu durumun sonucunda diş etleri, dudakları ve dişlerin bir biri ile olan ilişkileri değerlendirilerek detaylı estetik analizleri yapılmakta ve gülüşler değerlendirilmektedir. Bu kapsamda yapılmakta olan işlemlerin tümüne ise estetik gülüş tasarımı denilmektedir. Bu noktada gülüş estetiğinde önemli noktalar dudak eviyesinin ayarlanması, diş rengi, dişlerin dizimi, dudak ve dişlerin uyumu, diş eti seviyesi ve gülme hattı gibi durumlar teker teker değerlendirilerek gerekli olan düzenlemeler gerçekleştirilmektedir. Estetik gülüş analizi yapıldıktan sonra gerekli olan işlemler yapılarak kişilerin son derecede dikkat çekici ve hoş gülüşlere sahip olmaları sağlanmaktadır.

Estetik Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Gülüşlerde estetik yapılırken öncelikli olarak dişlerin oluşturmakta oldukları bölgelerin estetik görünüşleri değerlendirilmektedir. Ardındansa diş etlerinin oluşturdukları bölgelerin estetik görünümleri değerlendirilmektedir. Bu sebepten dolayı da önce fotoğraf çekilerek bu fotoğrafta diş etlerinin ve dişlerin hangi seviyede nasıl olması gerektiğine karar verilmektedir. Gülüş estetiği için bu durum son derecede önemli olmaktadır. Bu durum sayesinde gülüş tasarımı yapılması için hangi işlemlerin yapılması gerektiğine karar verilmektedir. Daha sonrasında ise diş eti, dişler, kemikler seviyelerine bakılarak genel olarak analiz edilir. Bu sayede gerçekleştirilecek olan işlemlere karar verilmektedir.

Estetik Gülüş Tasarımı İle Genel Bilgiler 

Gülüş tasarımı estetik diş hekimliği ile sağlanmakta olan bir durumdur. Bu operasyonlarda porselen lamineler, kristal ya da zirkonyum destekli kaplamalar ve diş beyazlatma teknikleri kullanılabilmektedir. Bu noktada en önemli durum diş hekimi ile hastanın görüşerek yapılacak olan işlemlere beraber iyi bir şekilde karar vermeleri olmaktadır. Bu noktada günümüzde yeni bir teknik ortaya çıkmıştır. Bu teknik ile provalar yapılmaktadır. Böylelikle de hastaların daha net bir şekilde sahip olacakları gülüşler ortaya çıkmaktadır. Bu teknikte özel mumlar kullanılarak dişlerin nasıl duracağı önceden görülmektedir. Bu durum gülüş tasarımını oluşturmak için son derecede önemli bir teknik olmaktadır.

Kişiler için gülüş tasarımında son derecede önemli durumlar vardır. Bu durumlara dikkat edilmesi son derecede önemli olmaktadır. Bu noktada hastaların cinsiyetleri, yüz şekilleri, sosyal durumları, Saç uzunlukları ve yaşları gibi durumlar da son derecede önemli olmaktadır. Estetik gülüş tasarımı operasyonları için bu noktada operasyonları gerçekleştirecek olan diş hekimlerinin de bu alanda uzman kişiler olmaları gerekmektedir. Sonuçların iyi olması için operasyonları gerçekleştiren diş hekimlerinin uzman ve bu noktada deneyimli olmaları da ciddi anlamda önemli bir durum olmaktadır.

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap