Estetik Burun Ameliyatı

Ülkemizde özellikle de bayanlar başta olmak üzere birçok kişi burun şekillerinden şikayetçi olmaktadırlar. Kişiler gerek estetik görünüme önem verdiklerinde gerek ise de sağlık sorunları olmasından dolayı estetik burun ameliyatı olarak bu sorunlarından kurtulabilmektedirler. Sağlık sorunları olmasından dolayı burun ameliyatı olmak isteyenler iki farklı grupta toplanabilirler. Bunlardan ilki burunlarda yapısal bozukluklar olabilmektedir. Bu sorunun olmasından dolayı burunlarında yapısal bozuklukları olan kişiler nefes almakta güçlük çekme ve koku alma gibi durumlarda zorluklar yaşayabilmektedirler. Bu sorunu yaşayan kişiler normal hayatlarında bu fonksiyonları yerine getiremediklerinden dolayı yaşam kaliteleri de bu durumla beraber etkilenmektedir. Kişilerin yaşadıkları bu problemler genetik olabileceği gibi aynı zamanda da darbe gibi durumların sonucunda da daha sonradan oluşabilmektedir. Yine diğer grup olarak da burun şekillerinde olan bozukluklar genetik sebeplerden olabileceği gibi kırılma ve çatlak gibi durumlardan dolayı da meydana gelebilmektedir. Bu da hem estetik görünüş açısından hem de burnun fonksiyonları bakımından kişilere dezavantaj olmaktadır.

Burun Estetiği

Gelişin çağını tamamlamış olan herkes burun ameliyatı olabilmektedir. Bu noktada burnun son şeklini almış olması son derecede önemli olan bir durum olmaktadır. Yaşadıkları problem dolayısı ile bu ameliyatı olmak isteyen kişilerin kararlarını iyi bir şekilde vermeleri de önemli bir durum olmaktadır. Ameliyat sonrasında oluşan burun şekli hastaların her zaman hoşlarına gitmeyebilmektedir. Bunun için hastaların burun estetiği yaptıracaklarında bunu yaptıracakları uzmanları ve doktorları da son derecede iyi bir şekilde araştırmaları gerekmektedir. Tecrübeli doktorlara bu ameliyatı yaptıran ve seçenekler arasından tercihlerini doğru yapan hastalar sonuçta istedikleri gibi bir görünümde olan buruna sahip olabilmektedirler.

Estetik Burun Ameliyatı

Daha öncesinde burun ameliyatı geçirmiş olan bireyler sonuçta sahip oldukları burun şeklini beğenmediklerinde ya da daha sonrasında fikirleri değiştiğinde yeniden estetik burun ameliyatı olabilmektedirler. Bu operasyona ise revizyon rinoplasti operasyonu denilmektedir. Böyle bir durum karşısında kalan hastaların ilk burun ameliyatları ile kıyaslandığında bu operasyon çok daha zorlu ve ağrı geçmektedir. Bu sebepten dolayı da hastaların karar vermeden önce iyice araştırarak doğru tercihler yapmaları da son derecede önemli olan bir durum olmaktadır.

Estetik burun ameliyatı burun eğriliği olan kişiler için de son derecede önemli bir operasyon olmaktadır. Bu durum nefes almayı ciddi oranda zorlaştırmaktadır. Bunun beraberinde de kişiler iyi nefes alamadıklarından dolayı uyku düzenlerinden beslenmelerine kadar birçok olay bu durumdan etkilenmektedir. Birçok soruna neden olan bu durum da burun estetik ameliyatı ile son bulmaktadır.

Kişilerin ameliyat öncesinde gerekli ilaçları almaları gerekmektedir. Bunun da yanında anestezi operasyonlarında sağlıkçıların kurallara uyuyor olmaları oldukça büyük önem taşımaktadır. Burun estetiği sonrası ise ağrılı ve sızılı geçmektedir. Ancak bir ayı geçmeyen kısa bir süre içerisinde hastalar normal hayatlarına dönebilmektedirler.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap