Vajina Estetiği

Vajina Estetiği Uygulamaları

Kadınlar estetik görünümlerine önem verdiklerinde görünümlerine önem verdikleri bölgelerinden bir tanesi de genital bölgeleri olabilmektedir. Vajinalarına estetik yaptırmak isteyen hanımlar gerek dış organlarda gerek ise iç organlarda estetik operasyonlar geçirebilmektedirler. Hanımlar sorunlu gördükleri bölgelerine vajina estetiği uygulamaları yaptırarak istedikleri görünüme ulaşmalarını sağlayabilmektedirler. Bu operasyonlar iç operasyonlar ve dış operasyonlar olarak ayrılmaktadır.

Dış Vajina Organlara Yapılan Estetik;

  • Pubis Estetiği
  • Dudakların küçültülmesi
  • Dolgu enjekte edilerek dudakların dolgunlaştırılması

İç Vajina Organlara Yapılan Estetik;

  • Vajinanın daraltılması
  • Kızlık zarı onarımı

Vajina Estetiği

Bazı kadınların vajinalarında dış dudakların görünümü büyük ve uzun olabilmektedir. Bu durum aynı zamanda iç dudak sarkması olarak da adlandırılan bir durum olmaktadır. Bu durum kadınlarda aynı zamanda doğum yaptıktan sonra da meydana gelebilen bir durum olmaktadır. Bu sorundan yakınarak vajina estetiği olmak isteyen kadınlar labioplasti ameliyatı görerek bu sorunlarından kurtulabilmektedirler. Cerrahi işlemler gerektiren bu operasyon ardından kadınlar istedikleri görünümde olan bir vajinaya sahip olabilmektedirler. Bu ameliyat lokal anestezi ile gerçekleştirilen ve yaklaşık olarak 30 dakika kadar süren bir operasyon olmaktadır.

Buruşuk ve sarkık görünen dudaklar da estetik bakımdan birçok bayanın hoşlanmadığı ve oldukça rahatsız olduğu bir durum olmaktadır. Bu durum özellikle de bayanlarda doğum yaptıktan sonra ve 30 yaşlarından sonra meydana gelen bir durumdur. Bu sorunu yaşayan bayanlar sorundan kurtulmak istediklerinde genital bölge estetiği olarak dudaklara dolgu enjekte edilmesi yöntemini tercih edebilmektedirler. Bu dolgu işlemi yapılırken genellikle kişilerin kendi yağları kullanılmaktadır. Ancak farklı durumlarda asit içeren dolgular da enjekte edilebilmektedir.

Kızlık zarı da vajina girişinde bulunmakta olan ince bir et parçasıdır. Ülkemizde bekareti simgeleyen bu zarın ortasında adet kanı ve salgıların geçmesini sağlayan oldukça küçük bir delik bulunmaktadır. Bu zarın yırtılması durumunda bazı kadınlar kızlık zarı onarımı yaptırmak isteyebilmektedirler. Bu işlem hemen herkese yapılabilmektedir. Ancak doğum yapmış ve çok sayıda ilişkiye girmiş kadınlarda kızlık zarı parçaları bulmak çok mümkün değildir. Bu işlem kızlık zarı parçaları ile gerçekleştirilen bir işlem olduğundan dolayı bu kadınlara yapılamamaktadır. Bu işlemin yapıldığı uzman bir doktor görmediği sürece anlaşılmamaktadır. 30 dakikalık bir işlem ile isteyen kişilerin kızlık zarları onarılabilmektedir.

Kadınların en çok sorun yaşadıkları durumlardan bir tanesi de zaman içerisinde vajinalarının genişlemesi durumu olmaktadır. Bu durum birçok bayan için oldukça can sıkıcı bir durum olmaktadır. Yaşın ilerlemesi, iri bebek doğurma, fazla sayıda normal doğum yapma ve müdahaleli zor doğum yapma gibi durumla vajinada genişlemeye neden olmaktadır. Bu sorunlar karşısında kadınlar vajina daraltma operasyonuna girerek sorunlarından kurtulabilmektedirler. Bu operasyonu olan kişiler aynı gün içerisinde hastaneden taburcu olabilmektedirler. Bu operasyondan sonra kadınlar ilk 6 hafta boyunca ilişkiye girmedikleri sürece hiçbir sakıncası bulunmamaktadır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap