Kompozit Burun Estetiği Nedir

Kompozit burun estetiği ile daha doğal olan bir görünüm elde edilmek hedeflenir. Bu yöntem hem burun estetiği hem de yağ enjeksiyonu bir arada kullanılarak estetik bir cerrahi tekniğidir. Burun estetik operasyonları sırasında başarılı bir sonuç alabilmek adına burunda bir doku eksikliği yapılmaması gerekir. Bunun yanı sıra bir de deri inceliği sorunlarının da olmamasına dikkat etmek önemli bir detay olmaktadır. Bu durumda daha çok doku eksiklikleri ya da deri inceliğinin giderilmesi gerekir. Giderilme sırasında da yağ enjeksiyonları kısmından yardım alınır.

Kompozit Burun Estetiği Hangi Durumlarda Kullanılmalıdır?

Burun estetiği ameliyatları sırasında doğuştan gelen ya da sonrada ortaya çıkan deformeleri düzeltmek adına kullanılabilir. Yağ enjeksiyonu ile desteklenmesi sağlanılan burun estetikleri sayesinde doğal bir görünüm elde etmek daha kolay olacaktır.

Enjekte Edilecek Yağ Nasıl Elde Edilecektir?

Burun estetiği olacak kişilerin bedenlerinden yağ elde edilmesi sağlanır. Mikro nano yağ enjeksiyonu, estetik cerrahi sırasında yağ alma ve bunların bir de enjeksiyon edilmesi aynı anda kullanılır. Mikro nano yağ enjeksiyonu ile kişilerin karın ya da kalça bölgelerinden fazla olan yağ alınır. Alınan yağlar özel bir saflaştırma yapılarak burunda gerekli olan noktalara enjekte edilir. Burun estetiği ameliyatlarında genellik ile tamamlayıcı olarak kullanılır. Geçici ya da kalıcı bir yöntem olarak kişilerin yüzlerinde tercih edilir.

Başarılı Burun Estetiği

Başarıl burun estetiği ameliyatı için olmaz ise olmaz olan beş altın kural vardır. Bunlar;

  • Yapılacak yüz oranına uygun yapılması
  • Kişilerin cinsiyetine uygun olması
  • Nefes yollarında sorun olmamış ve açık olması
  • Ne kadar uzun yıllar geçerse bile çökme ya da dönme gibi durumlar olmaması
  • Hasta ne tarz istiyor ise ona yakın ve paralel olması gerekir.

Bu durumlar kompozit burun ameliyatları için de geçerli olmaktadır.

Kompozit Burun Estetiği Avantajları Nelerdir?

Burun estetiği sırasında en çok başvurulan yöntemlerden bir tanesidir. Bunun ana nedenlerinden bir tanesi de doğal bir görünüm sergileme sırasında en önemli etkenlerden bir tanesi olmasıdır. Bir takım yetersiz durumların olması ameliyatların daha zor geçmesine neden olur. Bu durumlarda enjeksiyon yöntemlerinden yardım alınır. Gerçekleşmesi zor olan ameliyatların daha rahat gerçekleşmesine olanak sunar. Son yıllarda en yaygın olarak kullanılan ameliyat türlerinden bir tanesi olarak dikkatleri çeker. Hayal edilen güzel görünüme bu sayede daha rahat erişim sağlanır.

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap