Açık Burun Ameliyatı

Estetik ameliyatlar söz konusu olduğunda ülkemizde en çok yapılan estetik ameliyatlardan bir tanesi de burun ameliyatları olmaktadır. Burun şekillerinden memnun olmayan kişiler bu operasyonları geçirerek hayal ettikleri burunlara sahip olabilmektedirler. Kişilerin burunlarında beğenmedikleri ve rahatsız olabildikleri durumlardan bir tanesi de burun delikleri ile ilgili olmaktadır. Bu noktada kişiler açık burun ameliyatı operasyonları geçirerek sorunlarını giderebilmektedirler. Bu operasyonlar burun ameliyatı tekniklerinden bir tanesi olmaktadır. Bu operasyonlar burun deliklerinin bölmelerinden v şeklinden bir parçanın alınması ile başlatılmaktadır. Daha sonrasında ise deri ve derinin alt dokuları kaldırılarak burunların kıkırdak ve yumuşak dokularına işlemler gerçekleştirilmektedir. Bu noktada açık burun ameliyatı operasyonları kapalılara göre çok daha fazla işlem olanağı sunmaktadır. Çünkü bu yöntem sayesinde urunda bulunan kıkırdak, sert ve yumuşak dokular daha fazla görünmektedir. Bu operasyonun sonucunda iz kalma ihtimali bulunmaktadır. Çünkü buruna ters v şeklinde bir kesik atılarak operasyon başlatılmaktadır.

Açık Rinoplasti Hangi Durumlar İçin Tercih Edilmektedir?

Kişilerin ciddi burun ucu problemleri olduğunda ve burun kemiklerinde ciddi eğrilikler gibi durumlar söz konusu olduğunda açık burun ameliyatı operasyonları gerçekleştirilmektedir. Bu operasyonların en önemli avantajları ise gerçekleştirilen burun estetiği ameliyatının çok daha net ve görülür bir şekilde gerçekleştirilmesi olmaktadır. Bu operasyonlarda bütün kemikler, dokular ve kıkırdaklar son derecede net bir şekilde görünmekte olduğundan dolayı operasyon çok daha başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Burunda bulunan eğrilikler, şekilde bozuklukları, kıkırdaklarda bulunan çökük ve boşluklar gibi durumlar açık rinoplasti operasyonları ile gerçekleştirilmektedir. Bu operasyonlarda çökük ve boşluk olan kısımlar bulunuyor ise bu kısımlara fazlalıklardan alınan kıkırdaklar eklenmektedir. Bu yöntemin sayesinde kişilerdeki burun sorunları, eksiklikler, fazlalıklar ve bozukluklar çok daha net bir şekilde görülerek onarılmaktadır. Böylelikle de çok daha kaliteli ve garanti bir şekilde sonuç alınmaktadır.

Açık Burun Ameliyatı

Düzgün ve güzel bir buruna sahip olmak adına burun operasyonları geçirmek isteyen kişiler açık rinoplasti operasyonları geçireceklerinde iyi ve tecrübeli bir cerrahı tercih etmeleri gerekmektedir. Bu yöntem ancak tecrübeli bir cerrahın gerçekleştirebileceği bir operasyon olmaktadır. Bu noktada açık ya da kapalı rinoplasti işlemleri hiç fark etmeksizin aynı teknikler ile burun estetikleri gerçekleştirilmektedir. Ancak yapılacak olan işlemler operasyonu gerçekleştirecek olan cerraha bağlı olan bir durum olmaktadır. Bu aşamada burun estetiğini yapacak olan cerrah hangi yöntem ile daha başarılı bir sonuç elde edebilecek ise o yöntemle operasyonlarını gerçekleştirmektedir. Açık burun ameliyatı operasyonlarında ameliyat sonrasında bir iz kalması gibi dezavantaj bulunmaktadır. Ancak bu iz de başarılı bir cerrahın gerçekleştirmiş olduğu operasyonlar sonucu zaman içerisinde kaybolmaktadır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap