Kompozit Burun Estetiği

Kompozit estetiği yağ ve dolgu enjeksiyon yönteminin kullanılmakta olduğu bir tekniktir. Burun estetiğinde de rinoplasti estetik ameliyatları sonucunda yağ ve doku eksiklikleri meydana gelmektedir. Bu eksikliği gidermek adına da kompozit burun estetiği tekniği kullanılmaktadır. Bu teknik sayesinde estetik operasyonlar sonucunda meydana gelen eksiklikler giderilerek burun son şeklini alabilmektedir.

Burun Estetiğinde Yağ Ve Dolgu Enjeksiyonu

Burun estetiği operasyonlarında genellikle bu operasyonlar sonrasında görülmekte olan deformasyonlar için yağ ve dolgu enjekte işlemi kullanılmaktadır. Yine bu durumun da dışında genetik olarak meydana gelen ya da birtakım darbeler sonucunda meydana gelen doku eksiklikleri ve derilerin incelmesi gibi durumlar sonucunda da burun estetiğinde yağ ve dolgu enjeksiyonu yapılmaktadır. Kompozit burun estetiği sayesinde bu sorunlu bölgelere de yağ ya da dolgu enjeksiyonu gerçekleştirilerek sorunun giderilmesi sağlanmaktadır. Yine bu operasyonun avantaj ve önemlerinden bir tanesi de estetik burun ameliyatları ile ilgili olmaktadır. Bu operasyonlarda burunun deri kalitesi her ne kadar iyi ise burun estetiği sonucunda da o kadar iyi sonuç elde edilmektedir. Burun derisi sorunlu olan kişilerde bu yöntem kullanılarak deri kalitesi arttırılmaktadır. Bu sayede de gerçekleştirilen operasyonlar sonucunda daha iyi sonuç almak mümkün olmaktadır.

Kompozit Burun Estetiği

Kompozit burun estetiği operasyonlarında otolog yağ enjeksiyonu uygulaması daha sık kullanılan bir teknik olmaktadır. Bu yöntem de kalıcı ve yarı kalıcı olacak şekillerde gerçekleştirilmektedir. Bu teknik son derecede güvenilir ve uygun bir yöntem olmaktadır. Burun estetiği operasyonları arasında kompozit operasyonlarda bu yöntemin kullanılması hasta açısından en uygunudur. Ayrıca bu yöntemin kullanım alanlarından bir tanesi de daha önceden estetik operasyon geçirerek istediği sonucu almayan kişiler içindir. Bu noktada deforme olan burun derisi bu yöntem ile iyileştirilmektedir. Böylelikle de operasyon daha başarılı ve kaliteli bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Yine buruna yağ enjeksiyonu yöntemi ile burun ucu şekillendirilmesi ve burundaki eksikliklerin giderilmesi işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Bu operasyonlar lokal anestezi uygulanarak gerçekleştirilmektedir. Bu operasyonlar yüzün diğer bölümlerine ve vücuda uygulanmakta olan yağ enjeksiyonları ile aynı tekniklerde gerçekleştirilmektedir. Son derecede basit olan bu işlemde 1.2 ve 1.4 mm arasında kalınlıkları olan iğneler tercih edilerek yağ enjeksiyonu işlemleri gerçekleştirilmektedir. Kompozit burun estetiği için bu yağ parçaları burunda gerekli olan bölgelere uygulanmaktadır. Bu operasyonlar sonucunda şişlik ve morluk gibi durumlar söz konusu olmadığından dolayı rinoplasti burun estetiği operasyonlarına kıyasla iyileşme süreci son derecede basit ve kısa olmaktadır. Bu yöntem estetik cerrahi tedavilerinde de tercih edilen son derecede de uygun ve güvenilir bir yöntemdir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap