Burun Revizyonu

Burun estetiği yaptıran kişiler her zaman için istedikleri sonuçlara ulaşamayabilirler. Bu durumlar sonucunda kişiler istedikleri sonuçlara ulaşmak adına yeniden bir operasyon geçirmek isteyebilmektedirler. B noktada hedeflenen sonuçlara ameliyat sonrasında ulaşılmadığı anlarda burun revizyonu operasyonları gerçekleştirilmektedir. Bu şekilde sonuçtan memnun olmayan hastanın yeniden burun ameliyatı operasyonuna girerek istediği sonuca ulaşması sağlanmaktadır. Burun revizyonu operasyonları şu şekilde olmaktadır;

  • Daha önceden burun ameliyatı olmuş olan kişiler estetik bakımdan sonuçtan memnun kalmadıklarında yeniden bir operasyon gerçekleştirilmektedir.
  • Başarısız bir şekilde gerçekleştirilmiş olan burun estetiklerinden sonra bu ameliyatların sonuçlarının düzeltilmesini sağlamaktadır.
  • Komplike burun ameliyatı olması gereken durumlarda ameliyatsız ve ameliyatlı olan tekniklerden faydalanarak operasyonlar gerçekleştirilmektedir.

Burun Revizyonu Operasyonları Hangi Durumlarda Ve Nasıl Yapılır?

Yalnızca burunun kemiğinde ve kıkırdağında bulunan fazlalığı kaldırmaktan kompleks burun revizyonuna kadar bu operasyonlar birçok farklı değişiklikler göstermektedir. Bu operasyonlar çok fazla doku çıkarılmış olarak olumsuz estetik sonucu almış olan kişiler için de yapılmakta olan bir uygulama olmaktadır. Bu ameliyat tipi son derecede zor bir operasyon olarak bilinmektedir. Burun revizyonu operasyonlarında kıkırdak ve kemik gibi yapılar gerekli olabilmektedir. Bu durumda bu dokular kulak ve kaburga gibi bölgelerden alınmaktadır. Bu işlemler zorlu ve karmaşık işlemler olmaktadır. Bu sebepten dolayı da burun ameliyatları içerisinde en zor olan işlemlerden bir tanesi burun revizyonu olmaktadır.

Burun Revizyonu

Burun estetiği söz konusu olduğunda revizyon burun estetiğinormal burun estetik ameliyatlarına kıyasla daha az şişlik ve morarma meydana getirtmektedir. Yine bu operasyonlar sonucunda meydana gelen ağrılar da hafif ağrı kesici ilaçlar ile giderilmektedir. Operasyon sonrasında atılan dikişler ise 6 ile 7 gün içerisinde geri alınmaktadır. Bu operasyonların sonrasında şişme ve morarma az meydana gelir ve morarmalar 10 gün içerisinde son bulmaktadır. Ancak burun revizyonu sonucunda meydana gelmiş olan şişliğin tamamen geçmesi bir yıla kadar bir süre alabilmektedir. Ameliyatı olarak yeniden burunlarında düzeltme meydana gelen kişiler bir hafta kadar kısa bir süre içerisinde normal hayatlarına sorunsuz bir şekilde dönebilmektedirler. Yine de kişiler 2 – 3 hafta boyunca ağır işlerden uzak durmaları ve kendilerini de yormamaları gerekmektedir.Aynı zamanda bu kişilerin sekiz hafta kadar bir süre güneş ışığından da uzak durmaları önemlidir. Asi takdirde burunda kanama olayları meydana gelebilmektedir.

Burun revizyon estetiği sayesinde daha önceden burun estetiği olarak sonuçtan memnun kalmayan kişiler istedikleri sonuçlara ulaşma imkanı bulabilmektedirler. Duruma göre en uygun teknik belirlenerek bu kez doğru işlemler uygulandığında hastalar sorunsuz bir şekilde memnun kalacakları sonuçlara ulaşabilmektedirler.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap