Tamponsuz Burun Estetiği

Burun estetiğinde tamponlar oldukça sık kullanılarak ameliyat sonrasında burnun şiş, büyük ve mor görünmelerini sağlamaktadır. Bu durumla da beraber burun estetiği olan hastalar ameliyat sonrasında duran tamponlar nedeniyle rahat edememektedirler. Bu tamponlar burun estetiği denildiğinde eskiden olmazsa olmaz olmasına karşın artık bazı cerrahlar tarafından kullanılmamaktadır. Bazı cerrahlar tamponsuz burun estetiği yaparak hastaların ameliyat sonrasında yaşadıkları bu sorunu da yaşamalarına engel olmaktadırlar.

Ülkemizde insanların en çok tercih ettikleri estetik operasyonlardan bir tanesi olan burun estetiği son yıllarda tamponsuz da yapılarak hastalara büyük kolaylıkla sağlamaktadır. Bu operasyonlarda kullanılan eskiden değişik tampon çeşitleri bulunmaktaydı. Eskiden bu operasyonlarda genellikle sargı bezleri kullanılarak tampon sağlanırdı. Bu durumlarda ameliyatı olan hastaların rahat nefes almamalarını, burunlarında kanamaların olmasını, ve ağrıların meydana gelmesini sağlardı. Tüm bu sebepler de hastaların bu operasyonları olmak istememelerine neden olmaktaydı. Ancak tamponsuz burun estetiği sayesinde hastalar bu düşüncelerinden de kurtularak bugün rahatlıkla burun estetiği olabilmektedirler.

Tamponsuz Burun Estetiği Sonrası

Burun içi cımbız denilen bir alet kullanılarak tamponsuz burun estetiği ameliyatları gerçekleştirilmektedir. Bu operasyonlarda kesinlikle tampon kullanılmamaktadır. Bu operasyonlar ile burun estetiği olan hastalar burunlarında nefes almayı engelleyen tamponlar yer almadığından dolayı son derecede rahat bir biçimde nefes alabilmektedirler. Ameliyat sonrasında hastaların burun içinde herhangi bir şekilde ek temizlik yapmalarına gerek olmamaktadır. Bu burun ameliyatı esnasında eriyen dikişler burun içi cımbızı ile burunun içine yerleştirilmektedir. Ameliyatların ardından kesinlikle dikiş almaya gerek yoktur. Operasyon sırasında atılan dikişler ameliyatın gerçekleştirilmiş olmasından yaklaşık bir 10 gün sonra kendiliğinden erimektedir.

Tamponsuz Burun Estetiği

Birçok kişinin yaptırdığı burun estetik ameliyatlarında burunun şiş ve kocaman görünmesini sağlayan bunun yanında morlaşmasına neden olan tamponlar bu ameliyatlar için artık kullanılmamaktadır. Burun estetiği ameliyatlarında kullanılmakta olan tampon çeşitleri hastaların ameliyat sonrasında zor nefes almalarına ve kanamalarının olmaları gibi durumlara neden oluyordu. Ancak artık bu operasyonların birçok cerrah tarafından tamponsuz olarak gerçekleştirilmesi sayesinde de hastalar gönül rahatlığıyla bu düşünceleri de düşünmeden ameliyatları olabilmektedirler. Tamponsuz burun ameliyatı sonrasında hastalar son derecede rahat bir şekilde nefes almalarına devam ederken bir diğer yandan da burunlarında kanama ve ağrı olması gibi durumları da yaşamamaktadırlar.

Burun estetiğinde tamponsuz gerçekleştirilen operasyonlarda tampon yerine silikon aletler konulmaktadır. Bunun yanında burun için alçı yerine de bantlar kullanılmaktadır. Burun estetik ameliyatları söz konusu olduğunda tampon kullanılmaması hastaların birçok yönden lehine olan bir durumdur. Bu durum sayesinde hastalar ameliyat sonrasında rahat nefes alırken normal yaşantılarına da daha rahat dönebilmektedirler.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap